Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek ha a koliban...

Mit tegyek ha a koliban folyton fázom a szobatársam miatt?

Figyelt kérdés

Nagyon jó a koli, ketten vagyunk egy szobában. Szuper a szobatársam, az egyedüli baj, ami elég nagy, az az, hogy ő folyton kinyitja az ablakot, még télen is.

Sikerült arról leszoktatni, hogy legalább este ne nyissa ki, mert én meg nagyon fázós vagyok. Nem tehetek róla, mint ahogy ő sem erről.


Viszont egyre több a konfliktus.


Pl. Ülök a szobában és tanulunk, és kinyitja az ablakot és nyitva van órákon át. Ha tíz percekre nyitná ki óránként akkor is oké, de neki egész nap nyitva van ha otthon van. Múltkor már takaró volt rajtam, annyira fáztam.


Sokszor, ha elmegy otthonról, akkor is nyitva felejti az ablakot, és este ha visszaérek a koliba, jéghideg az egész.


Mit tehetnék?

Hiába mondtam neki, egyelőre ez a kompromisszum van, hogy este becsukja, de napközben nyitva.


A többi barátnőnk is neki ad igazat, meg szerintük én extra fázós vagyok, ami tényleg igaz, de nem tehetek róla.


Így is hosszúgatya meg pulcsi van rajtam a koliban



Ilyenkor mit tehetek?


2021. nov. 9. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Becsukod.
2021. nov. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
mond neki h menjen ki ha melege van mert te fazol
2021. nov. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
vagy ahogy ki nyitja hadd ugy par percig majd csukd be
2021. nov. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek.

Az ő oldalán van az ablak az asztala felett.

Volt már többször, hogy szóltam neki, becsukta, aztán harminc perc múlva hallottam, hogy megint nyitja.


Szóltam többször, hogy fázom.


Volt már, hogy én ültem ki máshova tanulni mert szétfagytam.


Vagy szóljak rá határozottan, hogy akkor menjen ki?

2021. nov. 9. 23:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
igen szolj neki hogy masra is legyen tekintetel
2021. nov. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Köss vele kompromisszumot.Mondd neki, hogy ilyen hidegben óránként 5 perc szellőztetés legyen, ami ideális.Így te se fagysz meg, ő is kap friss levegőt.Vetkőzzön le, ha melege van.Azt nem hiszem el, hogy trikóban, rövid nadrágban, zokni nélkül is ennyire melege lenne.
2021. nov. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Beszelj a kolivezetojevel,h osszeferhetetlen elmebeteg a szobatarsad!!

Helyezzen at masik szobaba!! A kis baratnoid meg biztosan szivesen atjonnek a helyedre…. hisz hogy egyetertenek ezzel az elmebeteggel. !!


De igy idegenkent is irok helyetted errol egy levelet a koli vezetojenek,h helyezze at masik elmebeteghez vagy rugja ki a kolibol. Telen ilyet normalis ember nem csinal,h nyitvatartja 2-3 percnel tovabb az ablakot es a futest pazarolja….

2021. nov. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ha elmegy otthonrol semmikepp se hagyja nyitva, mert beesik az eso, kiszakitja a szel az ablaktablat, betorik stb.


orankent szelloztessetek ot percet, te oltozz vastagabban o meg vekonyabban.

2021. nov. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4%

Elöször is ne fázzál, embereld meg magad, most még hideg sincs.

Ezenkivül akár jobban is felöltözhetsz. Illetve ha lehet működtetni, akkor szerezz be egy kis teljesítményű pár száz wattos hősugárzot.

2021. nov. 10. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány fok van a szobában, ha nincs nyitva az ablak?
2021. nov. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!