Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért érzem át sok esetben,...

Miért érzem át sok esetben, hogy lenéznek a férfiak?

Figyelt kérdés

Ez nem egy provokatív kérdés akar lenni, szeretném kiemelni. Évek óta azon vagyok, hogy megálljam egyedül a helyem, önálló legyek, ha valami elromlik a lakásomban, azt magam is meg tudjam javítani/szerelni, mégis ha bemegyek egy boltba és egy magas polcon elhelyezett dolgot szeretnék megvásárolni, akkor fixen jön egy férfi és sajnálkozó arccal leveszi nekem, holott nem vagyok semmivel kevesebb attól, hogy 150 centire nőttem. Vagy mondjuk amikor átadják villamoson a helyet, akkor sem feltétlenül érzem megérdemeltnek, hiszen lehet, hogy nekem pont szabadnapom volt, nem fáradtan el, a férfi meg, aki átadta a helyet végig dolgozta az egész napot. Csak én szoktam ezeken a dolgokon gondolkodni? Mikor fogom tudni elérni azt, hogy egyenlő lehessek a férfiakkal és átlássanak azon, hogy nő vagyok, vagy alacsony, vagy vékony, vagy akármi, amit sokszor a gyengeséggel, elesettséggel tesznek egyenlővé? Simán elképzelhetőnek tartom, hogy ezek nekem valami komplexusból jönnek, komolyan nem azért írtam a kérdést, hogy a férfiakat szekáljam.


23L



2021. nov. 26. 20:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Szeretném javítani a kérdést, "miért érzem azt" szeretett volna lenni.
2021. nov. 26. 20:39
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Egyszer akartam segíteni egy lánynak pakolni, erre lekiabált, merthogy azért mert nő még nem életképtelen.

Persze nem is ezért akartam neki segíteni, hanem azért mert tudom, hogy nekem nem megerőltető és akkor feleslegesen minek ő cipelje. Eszembe nem jutott az, hogy gyenge vagy valami. Egyszerűen így logikus. Ha te nem érsz el valamit mert kicsi vagy, akkor az a logikus, hogy aki tud az segít. Nem azért mert sajnál téged, hanem azért mert egy pillanat az egész. Senkinek nem fáradtság. Ráadásul a 150 cm sokaknak vonzó és emiatt szeretnének bevágódni is. ^^

Több szemszögből lehet nézni a dolgokat. Megértem, hogy rosszul esnek neked ezek és jogosan. De a másik szemszögéből lehet semmi ilyesmiről nincs szó. Ha egy férfi egész nap dolgozik, akkor is átadhatja egy nőnek a helyét. Nem azért mert jaj ők nem tudnak állni szegény lányok. Hanem mert rendes kulturált illedelmes férfiak. Manapság olyanokat látok, hogy ha egy pár megy tömegközlekedésen a fiú ül le, és a lány végig áll mellette. Egyszerűen röhej. Mondhatjuk, hogy a lány ugyan úgy tud állni, de ha lehetséges akkor a nő üljön már le. Ez mindig így volt.

Lehet nem megy át a dolgok amit mondani akarok, de nem néz le téged senki. Sőőőőt. A leírtak alapján fel is néznék rád. Inkább te képzelsz bele túl sok negatívat ebbe, mert nem szeretnél ekkora lenni vagy ilyesmi. Viszont rengeteg előnye is van, gondold át őket és békélj meg, mert tökéletes vagy. ^^


23/F

2021. nov. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

"Mikor fogom tudni elérni azt, hogy egyenlő lehessek a férfiakkal "


Majd akkor, ha te is képes leszel hájas, kopasz, ápolatlan bunkóként úgy menni az utcán, hogy közben ellenállhatatlannak és kívánatosnak képzeled magad. ;)


Bocs, de annyira adta magát a dolog. :)

2021. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az első válaszolónak a vigasztaló mondatokat, jól estek. :)


Második, te pedig kifejezetten jó kedvet csináltál nekem ezen a depis estén. :D

2021. nov. 26. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Majd ha megszabadulsz minden mai kutyavérűek által kitalált ideológiától.

Nem tűnsz egyedinek,a gondjaid sem egyediek.

És hatalmas nagy önbizalmat ad a mondat,hogy mindenki egyedi és kreatív.

Csak ez nem igaz.

Ha meg minden egyenlő,nincs értéke semminek.

Hagyd abba ezt a tipikus gondolkodást,és hagyd ki az életedből.

Élj nélkülük,és jobb lesz.

Ne mindenből rosszat vonj le,ha anyu nem jött érted iskolába egy nap az évben és haza kellett gyalogolnod,az függetlenségre tanított,nem otthagyott/elhagyott.

Gondold át újra!

2021. nov. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Talán csak nem vagy elég csinos. Sminkeld ki magad, hordj magassarkút, azt kicsit növeli a női kisugárzást. Egy nőn alap a harisnya meg a magassarkú, meg a smink. Akinek ez nem tetszik, az majd választ magának csúnya nőt.
2021. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Legyél domináns a többi nő között, és hajt rá a domináns férfiakra.

Akkor tiszteletet tudsz kivívni, és a pasik körében is népszerű leszel.

2021. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!