Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Doktori fokozat vagy cím...

Doktori fokozat vagy cím használata foglalkozáson kívül?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy a doktori fokozatot vagy címet kinek hogy tetszik, foglalkozáson kívül, magánéletben használják e? Van e erre törvény, hogy kell e, vagy muszáj e ezt neki használni?


Tegnap fáradtan le agyilag egy embertől. Egy szolgáltató cégnél dolgozom, és mérö órákat járunk cserélni előre megadott lakcímek alapján. Megyünk az utcán, pont kint volt az emberke, oda megyünk hozzá, bemutatkozunk-elmondjuk honnan, kitől jöttünk, majd papír alapján a xy névre mondjuk, hogy ezen a lakcímen is kell cserélni mérőórát. Erre a pasi, kiakadva magyarázza, hogy ő nem csimán xy, hanem Dr xy.

Egy az, hogy nekünk a papírra nem volt oda írva, az ő tudományos fokozata (bár lehet hogy hibásan vitték fel nálunk az adatokat)


Másrészt a lőtéri kutyát nem érdekli hogy ő doktor.


Mondjuk okosabbak voltunk, és nem mentünk vele bele a dologba, hanem elnézést kertünk, és mondtuk hogy nekünk nincs rajta a papíron.


De az a kérdésem, hogy miért érzi, érzik némely földfelett járó emberek, hogy valakit érdekel az ő foglalkozási vagy tudományos címe?


máj. 14. 07:15
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

hát, van, aki kényes rá, más meg nem.


Pont tegnap láttam egy új könyvet, többek közt ELTE-ÁJK-s szerzőkkel, és azon agyaltam, hogy mekkora kopnyák vannak ott, és szerzőként egyik se írja rá a könyveire, hogy Dr.

máj. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem muszáj használni. Főnökömnek, meg sok más kollégájának van doktorija (jog), de nem szükséges a szorosan a munkájukhoz. Használják, de néha elhagyják aláírásoknál.
máj. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Rakott karfiol ***** válasza:
86%

Aki ennyire kényes rá, az sajnos érez egy felsőbbrendűséget, és ezzel akár maga alá helyezni.

Sajnos a hierarchikus gondolkodást, ahogy sok minden mást is, még évtizedek munkája lesz a pszichékből kitakarítani.

máj. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Általában a primitívebbje kényes erre, ez a tapasztalat.
máj. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Hivatalos helyeken kötelező neki használni, mert a nevének a része, személyi igazolványban is szerepelnie kell.

Aztán van, akinek ez amúgy is fontos, és van, akinek nem. Nagyapám is Dr volt, a kaputelefonon, bejárati ajtón ki volt írva, de bemutatkozásakor nem mondta.

máj. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is találkoztam már olyannal aki kiakadt hogy nem használtam a Dr. előtagját. Én is Dr. vagyok, de sehol nem használom
máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kérni a hivatalos név megváltoztatását, és akkor minden hivatalos okmányban úgy szerepel majd, hogy Dr., és nyilván ügyintézésnél is úgy kell beírni mindenhova.

De szerintem is úgy elegáns, ha bemutatkozásánál ezt valaki nem akarja mindenképpen kihangsúlyozni, ha más közegben vagy teljesen magánközegben van.

Az emberek meg ezerfélék. Van sok orvos ismerősöm. Van, aki minden helyzetben ragaszkodik hozzá, hogy a Dr. a neve előtt legyen. De még akkor is, ha pl. együtt intézünk valamit egy nagyobb társasággal és írunk egy listát, hogy ki jön az adott programra. Volt, hogy már visszaírt, hogy az ő neve nem xy, hanem Dr. xy :D

Van, akit meg egyáltalán nem érdekel.

máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem kötelező felvenni a Dr előtagot, akkor se, ha megvan a phd (orvosoknál, jogászoknál nem tudom, hogy van).


Viszont ha felveszi, akkor lehet gond abból, ha egy informatikai rendszerben nem egyezik a név.

máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvos automatikusan megkapja, és használja, anyukám orvos, tudom
máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!