Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit kezdjek a nárcisztikus...

Mit kezdjek a nárcisztikus évfolyamtársammal?

Figyelt kérdés

Az egyik évfolyamtársam a legnárcisztikusabb, legsértődékenyebb ember akit csak ismerek. Pár éve megszakítottam vele a baráttságot és azóta nem tudja ezt feldolgozni. Eleinte úgy csinált mindha még haverok lennénk. Határozottan közöltem vele, hogy elegem van belőle, és hogy hagyjon békén. Ezután átváltott passzív agresszív viselkedésbe: állandóan beszólogat, mindig megsértődik stb. Az utobbi időben az az érzésem van mindha bosszút akarna állni. Persze nem kezelhetetlen, viszont sanos minden nap találkozom vele és már kezd egy kicsit zavaró lenni. Akinek volt hasonló lelki fogyatékos emberrel dolga , vagy aki sokat tud az ilyen emberekről az leírná a tapasztalatait?

Az a tanács hogy ignoráljam az nem fog menni, már próbáltam :)



2021. dec. 3. 03:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez most az akarat harca. Kitartóan ignorálni kell tovább, mert ez a leghatékonyabb fegyver ellenük. Az ilyen embereknek mindegy, hogy szereted-e őket, vagy sem, azt akarják, hogy velük foglalkozz. Ha engedsz nekik ezen a téren, győztek. Ha következetesen nem vagy hajlandó tudomást sem venni róluk, az tőrdöfés a veséjükbe.
2021. dec. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A beszologatásokat és a passzív agresszív viselkedést azt tudom ignorálni. Viszont amikor meglát és nagyon rámenősen elkezd velem beszélgetni annak ellenére, hogy tudja hogy nem kedvelem akkor mit tudok tenni? Mindig próbálom lekoptatni meg nem reflektálni a mondataira de úgy érzem hogy nem vezet ez sehova.
2021. dec. 3. 09:24
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
De ezt kell tenned: nem válaszolsz a kérdéseire, ha erőlteti a "figyelj már" vonalat, oda se nézve leszólni, hogy "hagyjál békén, nem érdekelsz", stb. Tehát nyersen és határozottan kell figyelmen kívül hagyni, ehhez következetesen tartani magad. Hosszútávú küzdelem lesz.
2021. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nehez, ha minden nap talalkozol vele :(

En a szakirodalomban levo szurke ko modszert hasznalom. Erzelemmentesen, roviden, tomondatokban reagalok. 1 ev “no contact” utan keresett meg. Meg se koszontem a lehetoseget, amit felvetett, egyszeruen csak nemet mondtam. Nem indokoltam a valaszom, nehogy valamire raugorjon.

Nekem ez bevalik. O meg nem tud mit kezdeni ezzel, mert nincs erzelem mogotte.

Ugy veszem eszre, hogy helyettem talalt mast.

2021. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is röviden érzelemmentesen szoktam válaszolni amikor kérdez. És ha provokál valamivel akkor a legjobb döntés nem reagálni rá.
2021. dec. 14. 01:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 ez szerintem jo

Amikor nalunk kezdett megromlani a kapcsolat, hirtelen elobukkantak regi dolgok, amiket meg kell oldani, vagy megis csinaljunk valamit kozosen. Megprobalt visszaedesgetni. Ezekre kategorikusan nemet mondtam.

Akkoriban a haragomon nem tudtam urra lenni, es nyiltan megmondtam neki, hogy mi a bajom vele peldakkal egyutt (manipulal, erzelmi zsarol, kettos merceje van), de mintha a falnak beszeltem volna.

A csend, a masik eszre nem vetele jol mukodik. Azota megnyugodtam :)

2021. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az elozo valasz tolem, a 4-estol jott :)
2021. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazad van. Nem szabad az ilyenekkel nyiltan konfrontálodni, a legjobb döntés ha csendben kitérünk az ilyen ember elöl. Az én esetemben nem is magamat sajnálom mert nagyjából fel tudom ismerni a nárcisztikus embereket és ez is eltűnik az életemből egy éven belül. A probléma ott van hogy jelenleg pályakezdő tanárként dolgozik és nem valószinű később főállásban fogja ezt csinálni. Inkább azokat a fiatalokat sajnálom akik majd el kell viseljék öt.
2021. dec. 14. 21:25
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó két mondat helyesen:

A probléma ott van hogy jelenleg pályakezdő tanárként dolgozik és valószinű hogy később főállásban fogja ezt csinálni. Inkább azokat a fiatalokat sajnálom akik majd el kell viseljék öt.

2021. dec. 14. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!