Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyik a kedvenc karácsonyi...

Melyik a kedvenc karácsonyi emléketek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy személyes a kérdés, de én imádok aranyos-meghatározó vagy épp megható karácsonyi élményekről olvasni/hallani, szóval ha van kedvetek, osszátok meg :)

2021. dec. 17. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

A férjem karácsonykor, a családi vacsora desszertjénél kérte meg a kezemet.

Fogalmam sem volt róla, hogy ezt tervezi, de nagyon megható volt.

2021. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%
Én gyermekkoromban összejártam a szomszédokat, és megnéztem a feldíszített karácsony fájukat. Élmény volt. Felnőttkoromban viszont megtudtam, hogy Jézuska már kétezer éves. Nem az ő születésnapja van, hanem télforduló, vagyis pogányság szimbóluma. Ő sosem ünnepelte meg a születésnapját. Nincs is benne a Bibliában, körülbelül októberben. De azt a napot amikor meghalt, pontosan tudjuk. Azt kérte, követói emlékezzenek meg erről addig, amíg be nem teljesedik egy prófécia.
2021. dec. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Úgy bebasztam havernál gec i.
2021. dec. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nincs olyan, nem tudom hogy miért de nincs olyan említésre méltó karácsonyom mint pl. leánykérés, első csók vagy szex ami emlékezetes lett volna pedig mindig szép ünnepünk volt/van. Csupán egy olyan karácsonyra elmékszem ami picit furcsa volt az addigiaktól amikor beindították a Paksi atomerőművet és rákapcsolták az országos hálózatra. Csodálattal töltött el gyerekként hogy azon a napon minden lámpa fél teljesítményen pislogott és tv nézés helyett a szovjet technológia izzításának éjjelén anyu felolvasott egy mesét a falilámpa halványsárga fényénél miközben én színes lapírcsíkokból ragasztottam láncfűzért a karácsonyfára.
2021. dec. 18. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hál' istennek elmondhatom magamról, hogy az ilyen kérdéseknél mindig a bőség zavara áll fenn. A 90-es évek végén/2000-es évek elején voltam kisgyerek, és nagyon szép emlékeket dédelgetek a régi karácsonyokról. Szerencsésnek érzem magam, hogy akkor még a decemberek tényleg téli hónapok voltak, sok hóval és fehér karácsonnyal, nem pedig őszies klíma uralkodik bennük végig, mint manapság.


Meg kéne neveznem egy kedvenc emléket?

Talán egy bizonyos szenteste lenne az. 2000-ben vagy 2001-ben lehetett, sajnos a pontos dátumra már nem emlékszem, de valahol megvannak még róla videófelvételek, amik alapján betájolható.

Kora délután volt még, épp az ünnepi ebédet majszoltuk a családdal, majd a végén apám felment az emeletre valami ürüggyel, majd mikor visszajött, valami olyasmit mondott "Volt odafönt egy látogatónk".

Mi hárman a tesóimmal felrohantunk az emeleti szobába, és azt láttuk, hogy a karácsonyfa alatti rész körbe van rakva egy rakás, becsomagolt ajándékkal.

De jó, itt járt a Jézuska!

Aztán az egész bontási folyamat meg lett örökítve videón, ahogy ámuldozunk és hüledezünk 🙂

2021. dec. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30 akárhány éve nagymuterom karácsony előtt pár nappal halt meg! már csak teher volt mindenkinek!
2021. dec. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!