Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan/miből lehet erőt,...

Hogyan/miből lehet erőt, kitartást meríteni (az imán kívül...) a "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel" elv betartásához?

Figyelt kérdés

2021. dec. 18. 21:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászlásokat.

#1: OK. Hogyan?

#4: Alap a jóhiszeműség, tehát nem gondolom, hogy hülyére vesznek. De ha így is van, itt nem az a lényeg, hogy nekem mi a jó. Hiszek a jó cselekedetben és hogy kitarthassak ebben a hitemben, ehhez kell a lelkierő. A magamért való kiállás/áldozati szerep már más lapra tartozik nézetem szerint, azt nem mosnám össze a kérdéssel.

#10: Talán ez is egy megoldás, nem tudom. Esetemben viszont nem választható opció. Egyébként pedig - véleményem szerint - az ignorálás csak a probléma megkerülése, nem megoldása. "jobb nem szolgáltatni alapot": hiába gondolom én, hogy nem szolgáltattam, ha ő ezt nem így gondolja, nemde? Sőt: mi van, ha a puszta létem az alap? (költői a kérdés); "tudd, kivel állsz szemben": tudom, ugyanolyan ember mint én: se jobb, se rosszabb (illetve lehet hogy jobb, nem tudhatom). Nem a Gonosszal állok szemben, ezért - hitem szerint - helyénvaló a kérdésben említett hozzáállás.

2021. dec. 19. 21:57
 12/12 anonim ***** válasza:

Figyelj,a köztes megoldás a jó,dobd vissza száraz kenyérrel,jut is,marad is:)

De komolyan,ebben a világban nem lehet mindig tartani ezt az elvet,ehhez tiszta szívből kellene nagyon alázatosnak lenned(nem megalázkodni,mert az nem ugyanaz)ha ez nem megy 100% őszintén,akkor engedd el a dolgot.Igyekezz nem ártani másnak,amennyire csak lehet,ennyi a lényeg.És gondolj bele,ha egy notorius piszkálódó emberrel csak jót teszel,mit tanul az életből?

2021. dec. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!