Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire kötelező egy kocsmai...

Mennyire kötelező egy kocsmai fogadás betartása?

Figyelt kérdés

Egy seggrészeg palival fogadtam a mai vizilabda meccsre és buktam.

Megadjam a pénzét, vagy ne? Nem emlékszik rá, az biztos.


2014. júl. 21. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, csak az az ember, akiben van egy kis gerinc, nem fog azzal kihátrálni egy bukott fogadásból, hogy "nem emlékszik rá"


Gondolom, Te hasonló esetben elvárnád, hogy más tisztességes legyen feléd, ha bukott, még akkor is, ha esetleg részeg voltál, mikor fogadtatok.

2014. júl. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel.

Ha te nyertél volna amúgy, akkor mit tettél volna? Emlékezteted és elkéred a pénzt? vagy hagynád a fenébe?

2014. júl. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A jó magyar vírtus..
2014. júl. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért tartom undorítónak a fogadásokat, mert ha valaki bukik mindenáron ki akar bújni belőle. Ha volt annyi benned, hogy fogadj bármire, az a minimum, hogy megadod, ha buksz. Legalábbis ha nem teszed, az mindent elárul rólad, minden fontosat...
2014. júl. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Add meg. Kocsma etikett. Fogadásból nem bújsz ki.

Természetesen ez nem írott szabály, ha nem ésszerű összegben fogadtatok, mássz ki belőle, de kétlem hogy nagy pénzről lenne szó.


A kis piti fogadásokat illik "tiszteletben tartani". Ha elvernek csocsóban, bújsz az asztal alatt. Ha elvernek billiárdban, tiéd a következő kör. Ez alól nem kivétel az sem, ha kis összegben fogadsz.

2014. júl. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megadtam!!! Köszi a válaszokat, teljesen igazatok van.

És még a lelkem is jobb:)

2014. júl. 22. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!