Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért mondja néhány ember...

Miért mondja néhány ember elbúcsúzáskor, hogy köszi szépen?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért mondják ezt. Én nem szoktam, nekem viszont mondják néhányan valamiért, még akkor is, ha amúgy nem adtam nekik semmit.
2022. jan. 7. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is szokták mondani. Pl az áru szállító. Nekünk fura, de szerintem csak vmi felé régi illem lehet.
2022. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nincs semmi köszönnivaló, akkor lehet azt köszöni meg, hogy végre nem kell veled tovább beszélgetnie.
2022. jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az interjúk végén miért mondja az alany is a riporter után hogy "köszönöm szépen"?
2022. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg megköszönik, hogy rájuk szántad az idődet. Ez inkább ilyen szokás lehet. Néha én is munkában ha elköszönök valakitől telefonon, beszúrok egy "köszi"-t. Aztán rájövök, hogy akkor éppen nem volt semmi, amit nekem kellett megköszönnöm, csak megszokás.
2022. jan. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3,

Interjúk végén azt jelenti a köszönöm, hogy "Köszönöm szépen a megkeresést" vagy "Köszönöm szépen az érdeklődést" és "Köszönöm szépen, hogy elmondhattam a véleményemet és az álláspontomat az adott témában". Sőt, bizonyos esetekben azt is jelentheti, hogy "köszönöm szépen, hogy promózhattam, reklámozhattam magam", pl. egy énekes vagy együttes a koncertjei időpontjáról nyilatkozva vagy egy író az új könyvét reklámozva stb.

2022. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!