Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Néhány ember miért nem érti...

Néhány ember miért nem érti meg, hogy valaki egyedül is meg tud lenni, hogy valaki nem igényli a nagy társaságot?

Figyelt kérdés

2020. dec. 17. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Kérdezd meg őket.
2020. dec. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki magából indul ki, és nehezen fogadja el, hogy nem mindenki olyan, mint ő
2020. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
2-es igazat írt de nagyon. Azért igyekezz szocializálódni valamennyire, fontos hogy legyenek barátaid és ismerőseid, mert a jövőben egyre fontosabb lesz.
2020. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Valoban, az extrovertalt, ember-, és csaladcentrikus emberek nem tudjak felfogni, hogy valaki maganyos farkas tipus. Hogy egyeseket a masokkal valo beszelgetos estek peldaul inkabb leszivnak, semmint feltoltenek. Parom sokat dolgozik, van hogy hetekig nincs itthon. A rokonai pedig furanak gondolnak es gyakran nyustolnek, ugyan miert nem megyek at beszelgetni. Es senki nem tudja aterezni, hogy azert, mert en nem vagyok tarsasagra. Nekem ez inkabb kellemetlen, mint kellemes. Ennek ellenere gyakran gondoljak hogy a magunk fajta maganakvalo, depresszios, holott en nagyon is elettel teli vagyok a magam modjan, es mindenkivel kedves vagyok. Senkit nem is utalok, nem ez az oka hogy tarsasagkerulo vagyok.
2020. dec. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Ennél még érdekesebb kérdés, hogy miért van az, hogy fordítva ez nem szokott megjelenni, azaz az introvertáltak csőrét nem bxa az, hogy mit csinál magával az extrovertált...
2020. dec. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

#4, én családcentrikus vagyok, örülök mikor összejön a család, de nincs nagy társasági köröm és nem is igényelem. Eltudok lenni egyedül is csendben, de észrevételeim szerint van olyan extrovertalt ember, aki ezt nem tudja megérteni.

2020. dec. 17. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Rossz a kérdés. Nem "Néhány ember..." hanem a nagy többség! Ráadásul ez nem specifikus(itt a nem szó nem tagadást jelent), azaz a nőknek még nagyobb többsége extrovertált.

Nem azért írom, hogy a nőket kissebbítsem vele. Az emberi faj fejlődése így alakította ki. A nők feladata volt a kapcsolattartás a gyerekekkel, a törzs többi tagjával. A férfiak meg vadásztak, magányosan, vagy néhányan összefogva, és ez rányomta a bélyegét az agyukra, a gondolkodásukra.


Azok vannak meg jól magukban, akik feltalálják magukat egyedül, szeretnek dolgozni, valamit mindig tenni-venni, a természetet megismerni, és nem az állandó szócséplés elégíti őket. A világ megismerése hajtja őket, és nem az ismerősök, szomszédok, csládtagok élete, gondolatainak a kitalálása, érzelmeik, viszonyaik feltérképezése.

2020. dec. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
A magány egy rabságba torkolló szabadság. Kényelmes dolog, ha nem kell másokhoz alkalmazkodni, másokra figyelni, de egy idő után ez is függőséget okoz. Egyre mélyebben beszippantja az embert, hogy annak a végén már a napi bevásárlás során emberek közt töltött időt is nehezére esik elviselni.
2020. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!