Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ki szereti Debrecen városát?...

Ki szereti Debrecen városát? Akár mostanában beköltözők, akár régebben ott lakók közül? Utóbbi hetekben folyton negatív megjegyzésekkel találkozom akár itt, akár más fórumokon. Inkább elköltöznének rengetegen onnan, meg, hogy a városnak nincs jövője.

Figyelt kérdés

Illetve hiába vannak bőségesen fiatalok (feltételezem főképp az egyetem miatt), azok úgyis máshol fognak a későbbiekben lakni.


Nincsenek programok, kikapcsolódási lehetőségek, látványosság a városban és a környékén, stb.


Ilyen és hasonló hozzászólásokkal találkozni a neten.


Élhetetlen lett a város és a környező kisvárosok, falvak is?


(Miközben fejlesztésekről is lehet hallani azért.)



2022. ápr. 12. 21:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%

Én egész életemben Debrecenben éltem és pár hónapja költöztem fel egy Pest mellett lévő kis településre. Ennek a legfőbb oka a nevetségesen alacsony fizetések voltak, a mostani munkahelyemen a lehető legalacsonyabb pozícióban is többet keresek, mint az előző munkahelyen Debrecenben egy nálam magasabb beosztásban lévő...És a cég, ahol dolgoztam ott, még így is a jobban fizető cégek közé tartozik.

A másik probléma a várossal szerintem a horribilis albérlet árak. Kb. olyan árakon találsz iszonyatosan undorító, lepukkant albérleteket, mintha a fővárosban keresgélnél, a fizetések meg ugye sajna a közelébe se érnek az ottaniaknak..

2022. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%

En imadom a varost, de az egyetem miatt nem lehet normalos aron alberletet talalni.


Olyan munkahelyen ahol elvaras a diploma 260 ezret is fogcsikorvatva akarjak.

2022. ápr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Akkor már "mindenki" (nyilván idézőjelek közt) el fogja hagyni Debrecent, Hajdúszoboszlót, Böszörményt, stb, és aki teheti inkább megy Győrbe, Budapestre, Sopronba, vagy Ausztriába?


Egyszóval nyugatra?


Néhány fórumitának mégis igaz lehet az a megjegyzése, hogy a városnak már nincs, nem is lesz jövője?

2022. ápr. 13. 18:53
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Olyan komoly válság felé tartunk, hogy semminek nem lesz jövője. Álmodozni lehet, de marad mindenki a seggén.
2022. ápr. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Milyen újabb válságra kellene felkészülni szerinted? Nem kötekedni szándékozom, érdekel mi tehet be annyira nekünk magyaroknak?
2022. ápr. 14. 18:33
 6/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem csak nekünk magyaroknak. Világszerte nagyon rossz a gazdasági helyzet, egyre rosszabb az infláció mindenhol. Sokan azt hiszik a háború miatt van, pedig már korábban elkezdődött. Sok szakértő szerint komolyabb lesz a helyzet, mint 2008-ban.
2022. ápr. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Én szeretem Debrecent, ott tanulok lakni nem tudnék ott viszont de így bemenni meg haza jönni tök szuper.
2022. ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
Debreceni vagyok, az összes minimálisan is ambiciózus ismerősöm már rég elhúzott innen. Én csak azért nem mert egy balf@sz vagyok. A város egy lapos, sivár, unalmas, fantáziátlan, lepukkant porfészek és nagyrészt igénytelen fogalmatlan, beszürkült emberek lakják. Ha van is elvétve más kikapcsolódási lehetőség, az emberek többsége inkább csak a kocsmákat választja bármely életkorban. A városban és közelében semmilyen értelmezhető látnivaló, érdekesség, kirándulási lehetőség nincs és nem is volt. A város közelében lévő települések mindig is halmozottan hátrányos helyzetú ótvar trágyadombok voltak és ma már nagyrészt orkok által súlyosan fertőzötté is váltak. A fejlesztések amikről hallottál mind értelmetlen látványberuházások amelyek leginkább a fide$zes fővállalkozói cégek kifizetésére szolgálnak, lásd a soha fel nem épülő BMW gyár környékén zajló senkinek nem épülő beruházások több száz milliárdért. Az egyetem a helyi fide$z maffia által leuralt gátlástalanul harácsoló üzleti tevékenységgé silányult, amely teljes öszefonódásban működik a korrupt városvezetéssel. Ennek egyik eredménye a nagyrészt fekete Afrikából, Közel-keletről és Indiából tömegével érkező primitiv törzsi szinten leledző külföldi diákok serege, akik a helyi röhejesen alacsony fizetésekhez képest eszetlenül felverik az albérlet árakat. Mellesleg Romániában már magasabbak a fizetések mint Debrecenben. A polgármester folyamatosan azt súlykolja az agymosott híveinek, hogy Debrecen régiós központ és hatalmas fejlődésen megy keresztül, ennek ellenére egy kib@szott kereszteződés átépítése évekig tart folyamatos káoszt okozva az egyébként is siralmas közlekedésben. A debreceni vasútállomás egy albán buszvégállomásnak is a szégyenére vállna. A helyi rendőrök meg képtelenek elzavarni a folyton az állomás környékén, a belvárosban és a Nagyerdőn tobzódó, héderező agresszív brazil kéregető hordákat és prostituáltakat. Szóval mindent egybevetve, közelbe sem annyira szuper hely Debrecen mint amilyennek sokan láttatni szeretnék.
2022. máj. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

A kutya ugat, a karaván halad":

"FINANCIAL TIMES: DEBRECEN A LEGJOBB TÍZ VÁROS KÖZÖTT

Debrecen kimagasló eredményt ért el a világszerte elismert, nemzetközi gazdasággal és pénzügyekkel foglalkozó lap, a Financial Times nemzetközi tőkeáramlásokkal és befektetésekkel foglalkozó divíziója, az fDI Intelligence globális felmérésén, és felkerült a világ legjobb befektetés-ösztönzési célpontjainak TOP 10-es listájára – közölte az EDC város- és gazdaságfejlesztési központ hétfőn az MTI-vel.


A közlemény szerint a hajdú-bihari megyeszékhelyet csak New York, Greater Montreal, Berlin, Hong Kong, Manama, Abu Dhabi, Düsseldorf, Dubai, és Zürich előzi meg a befektetési célpontok listáján, míg Debrecen saját kategóriájában, a kis és közepes városok között globálisan a TOP 5-be kerülve a negyedik legjobb befektetés-ösztönzési célpontként került ki a megmérettetésből, olyan városokkal szerepel egy lapon, mint Zürich, vagy Bahrein fővárosa, Manama."

[link]

2022. máj. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
29%

8 - "Debreceni vagyok, az összes minimálisan is ambiciózus ismerősöm már rég elhúzott innen. Én csak azért nem mert egy balf@sz vagyok."

Húzzál már el a búbánatba, hülyegyerek!

Vagy tanuljál, és akkor nem halsz meg hülyén és szegényen!

2022. máj. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!