Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek az egyetemi élet...

Szerintetek az egyetemi élet nehéz lesz számomra, ha nem iszok, és nem járok bulizni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, szeptemberben kezdem az egyetemet, kolis is leszek.

De már előre félek attól, hogy egyedül leszek ott, mivel nem bírom/nem szeretem az alkoholt, és a bulikat sem nagyon csípem.

Na nem az a magába forduló, csendes valaki vagyok, mert igencsak nagy a szám, de valahogy engem ez az életforma nem igazán vonz.

Buli helyett szívesebben megyek csak úgy sétálni, edzeni, vagy esetleg valahova beülni enni, vagy csak egy limonádéra.

Szerintetek így mennyi esélyem van arra, hogy nem leszek majd egyedül?



2021. jún. 30. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Pont hogy könnyebb.
2021. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem mindenki bulizik.
2021. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Egyetemen azért már komolyság van, nem úgy mint a gimiben. Meg ezek a bulizások inkább csak filmekben vannak, valóságban annyi tanulni valód lesz hogy örülni fogsz ha levegőt lesz időd venni.


Én bejárós voltam mert nem laktam túl messze az egyetemtől annak idején, de akik komolyan vették nem buliztak annyit mint azok akik csak azért jártak hogy még ne kelljen dolgozniuk, de Ők elég hamar el is véreztek vagy be sem fejezték az egyetemet mert megunták a tanulást.

2021. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, hogy milyen társaságot fogsz ki és milyen lehetőségeid lesznek majd, mi érdekel stb. Én például nem vagyok sem bulizós, sem ivós fajta (mondjuk én iszok alkoholt és szeretem, de inkább amolyan összeülünk valahol-beszélgetünk-iszogatunk módon és nem az ész nélküli vedelést űzöm) és emiatt én annyira nem tudtam kiélvezni az egyetemi évet, mert nálunk (és én nem Debrecenben tanultam) kb. minden erről szólt. Az összes egyetemi program valamilyen buli volt, esetleg koncertek vagy valami fesztiválszerű dolog, ami erre épült, hogy mindenki táncol, szól a zene, lehet inni, lehet ökörködni stb. csak más volt a körítés. Más program nem igazán volt, így gyakorlatilag csak az órákon, szünetekben, közös projektek során tudtam kapcsolódni a többiekhez, beszélgetni, barátkozni, ismerkedni és ez nem volt elég. Nekem egy rendes barátom sem lett az egyetemről, max. ilyen felszínes, haveri vagy érdekkapcsolatok és ez addig tartott, hogy pl. kértek tőlem jegyzetet meg ilyenek. Inkább a bulik és a programok során kovácsolódtak össze a kis társaságok és én ezekből így ugye kimaradtam, az órák után meg mindenki azonnal rohant haza, kirándulgatni meg egyéb programokat senki sem akar. A koli pedig nálunk nagyon fura volt, mint valami társasház és ott mindig idegenekkel laktam, kb. csak aludni jártunk be, alig találkoztunk, semmi közösségi program nem volt, szóval ott emiatt nem sikerült senkivel sem tartósabb kapcsolatot kialakítani. Az egyetem kívül eljártam még edzeni és nyelvtanfolyamokra és ott azért többnyire jó volt a társaság is. Szóval úgy elvoltam, nem éreztem magam kimondottan egyedül sem, de azért nem ezt vártam az egyetemtől és picit csalódtam.
2021. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk kb minden a pia körül forog, illetve forgott a járványig, én megy egészségügyi okokból kifolyólag nem ihatok alkoholt, úgyhogy többnyire kimaradtam a bulikból, barátaim sem nagyon lettek, csak pár haver, akivel megosztjuk a jegyzeteket.


Óbudai Egyetem, 21F

2021. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Rég voltam egyetemista, ELTE, de aki bulizni járt, az be sem fejezte az egyetemet. Viszont a végére kész alkoholista lett jó pár ember, ők lettek a diplomátlanok.
2021. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
83%

Ne aggódj ilyesmi miatt, hidd el jól fogod magad érezni, nem leszel magányos, főleg hogy koliban lesznek szobatársaid is, akikkel beszélgethetsz. Szaktársaiddal is összeismerkedsz, és közösen szerveztek majd programokat.

Én se vagyok bulizós és ivós, sőt, én még nagyon zárkózott is voltam, gólyatáborba se mentem, nem hittem volna hogy lesznek barátaim. Első félévben szinte végig egyedül voltam utána meg első zh-k alkalmával segítettem pár embernek, jegyzeteket cseréltünk és következő hetekben már nem egyedül ültem az előadásokon, szinte mindenkivel megismerkedtem, megtaláltam a saját baráti köröm, akikkel például kirándulunk, társasjáték meg kvízesteket szervezünk, vagy csak simán lógunk valahol a városban, pizzázunk és néha az is megesik, hogy kocsmázunk és iszunk egy picit, mondjuk ezt a szaktársakkal közösen szoktuk inkább.

Egyébként a tanulás veszi el a legtöbb időt és senki nem közösít ki ha az ember inkább buli helyett a jó jegyeket részesíti előnyben.

2021. júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Szertintem meg lehet lenni pia és buli nélkül is.

Én pl legjobban a szobatárssal barátkoztam össze és az viszonylag tartós is lett. (Meg neki pár korábbi barátja.) Voltam gólyatáborban is, de valahogy ott se találtam meg a hangot az emberekkel (nálunk nem az itatásról szólt a gólyatábor). Aztán a szaktársakkal se nagyon találtam a hangot. Kicsit néha elkeseredtem, hogy csak "haverjaim" vannak (többnyire lányokból áll a kar, ahova járok). De aztán szerencsére a szobatársammal nagyon nagyon jól kijövünk első nap óta, nyáron is össze-össze futunk. Vannak olyan barátaim is, akikkel nem túl gyakran találkozunk most hogy nincs koli, de ők egy ilyen 3as csapat, akik magukban elvoltak/elvannak többnyire, sehova nem járnak és pl inkább filmet néznek buli helyett. Na én ebbe a 2 társaságba tartozom, bár a szobatársammal olykor jártunk bulizni meg ilyesmik, de nem ez volt a jókedvünk forrása. :)

2021. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Én nem vetem meg az alkoholt és a szórakozást, viszont egyetemen sose mentem semmi ilyesmi programra. Elvégeztem a képzést és barátokat is szereztem.

Ez nem olyan, mint az amcsi filmekben.... :D

2021. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem lesz nehéz emiatt végülis tanulni mész oda nem bulizni ha nem mész el a programokra nem fog lenézni senki ha igen akkor nem érdemes olyanokkal foglalkozni én anno gólyatáborban utáltam azt a három napot!
2021. júl. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!