Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki Facebookon leszedi...

Ha valaki Facebookon leszedi a profilképét a borítóképével együtt, akkor az annyit jelent, hogy már azt a profilját nem fogja használni többet?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 22. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
nem biztos.
2022. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Én a borítóképet leszedtem és egy időben terveztem a profilképet is.


1. A borítóképet azért, mert az aktuális borítókép mindig nyilvánosan van megosztva.


Na már most én direkt letitkosítottam az ismerősi listámat, viszont, ha kirakok egy borítóképet amit belájkolnak hetvenen, akkor egy ember aki nem ismerősöm és megnézi a borítókép alatti lájkokat, már 70 emberről tudhatja, hogy az ismerős listámon van.


Szóval eldönthetem, hogy úgy rakok ki egy borítóképet, hogy odaírom, hogy seki se lájkolja, aztán mindenki hülyének néz. :D Vagy csak simán nem rakok ki semmit.


2. A profilképet hiába állítod be privátra, a nem ismerős ember simán fel tudja nyitni mobilon. Nem látja, hogy kik lájkolták, de normál méretben meg tud nézni, le tud tölteni, fel tud használni.


Én emiatt egy ideig nem tartottam ott képet, de aztán valami hivatalos képet kiraktam, amit egy papírral rendelkező fényképész csinált. Ez a kép az írói oldalamon is kint van, szóval nem bánom, hogy nézegetik.


***


Azért vagyok ennyire zárkózott, mert gondoljatok bele, ha egy oldal posztja alatt olvassátok a kommentszekciót, az úgy néz ki, hogy valaki ír valamit, erre a másik nem ért vele egyet, beszól neki, mire valaki leír mindent egy kommentben erről az emberről, hogy a profilja alapjáb hova járt iskolába, egyetemre, most hol lakik, házas e, hány gyereke van és még ráadásul csúnya is...

Tehát az emberek nagyon nézegetik a másikat.


Van egy írói oldalam, ott nyíltan írok a munkáimról, de ami azon túl van az már a magánéletem és szeretném én eldönteni, hogy kivel osztom meg.


Szóval ha egy ismeretlen felmegy a falamra össz-visz lát egy profilképet és ennyi, semmilyen más adat vagy poszt nincs publikusan megosztva és a profilkép alatti lájkok is el vannak rejtve.


Ettől függetlenül heti 2-3 dolgot az ismerőseimmel megosztok, ha lesz valami esemény, ha szép helyre mentem és nagyon jó fotók készültek a tájról, ha valami sikerélményem van, ha valamit először próbáltam ki.

2022. ápr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az ismerőseimtől is hülyét kapok akik publikusan raknak ki összejöveteleken, bulikon készült képeket amiken rajta vagyok. Az engedélyem nélkül töltik fel és még meg is jelölnek.


Múltkor elmentünk strandra és valaki ott készített képeket és simán felrakta azt, hogy fürdőruhában vagyok és be is jelölt rajta. Nem egy, több ilyen kép felkreült. Attól XXL-re nőtt a pupillám.


Főleg, mert ezeket nem csak azok látják, akik az ő vagy az én ismerőseim, hanem, ha beírják a keresőbe, a nevem és nem úgy állítják be, hogy embereket keressen, hanem úgy, hogy képeket vagy bejegyzéseket, ezeket a képeket is kidobálja rólam.


Én beállítottam már, hogy ne lehessen engem automatikusan bejelölni, hanem értesítést kapjak, de mikor kiváncsiságból rákerestem magamra a fiókomon kívül, találtam egy csomó publikus képet magamról, amit más osztott meg.

2022. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

#2 #3

Meg is érdemled 😅

2022. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!