Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Introvertáltabb emberként te...

Introvertáltabb emberként te mennyi ideig "bírsz" aktívan beszélgetni egy társaságban ahol huzamosabb ideig együtt vagytok?

Figyelt kérdés

Pl munka miatt, osztálykirándulás miatt, tehát nem csak pár óráig.

Mennyi idő után kell egyedüllét, vagy mikor kezdenek el fárasztani mások?


Furán néznek rátok emiatt?


2021. júl. 21. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb azonnal kéne az egyedüllét. Egy emberrel el tudok beszélgetni, de több társaságában már igen csak rosszul érzem magam.
2021. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában hamarabb "kidőlök", mint a többség, de azért elég sokáig húzom úgy, hogy ne unatkozzak. 2-3 emberrel akármeddig.
2021. júl. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen munka stb miatti üres beszélgetésnél instant agyf*szt kapok.

Ha ismerkedésről van szó, az más, de eleinte kell egy kis vezetés.

2021. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ha társaságba keveredek, akkor csak csendben hallgatom őket, nem szólok bele.


Általában szeretek nyüzsgő helyekre menni, például bevásárlóközpontok, de ha megvettem, amit akartam, akkor azonnal húzok haza.


A családom társaságát nem igénylem, a barátaim társaságát meg csak chaten.


Pont ma voltam az egyik barátommal egy bevásárlóközpontba nézelődni, igen, jó volt, de nem lett volna sokkal szarabb, ha egyedül lettem volna, sőt.


Én alapvetően bulikba is szeretek menni, de egy bizonyos idő után már igénylem az egyedüllétet.


Fárasztani meg azok szoktak, akik nem intelligensek, nem lehet velük normális beszélgetést folytatni.

2021. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a limit az pár óra. Még fiatal csirke koromban néhány barátnőmmel elmentünk egy három napos hétvégére csajos bulit tartani az egyikőjük nyaralójában, hát a harmadik nap végére már erősen szomjaztam az egyedüllétet. Most a családi bulikon olyan 5-6 óra a nagyon max, amit ki tudok bírni, de a végén már ott is türelmetlen, nyűgös vagyok. Pedig szeretem a családot, jól érzem magam velük, örülök az összejöveteleinknek. Egy ideig. Utána nekem már sok lesz.

Nem mondom, hogy nem edzhető ez a képességem, de most a covid miatti lezárások egyáltalán nem tettek jót a dolognak, szociálisan is eltunyultam. Két évvel ezelőtt még azért egész jól bírtam a kollégákkal ivós estéket is (mondjuk ott az alkohol elég sokat segített a dolgon, ezt elismerem).

2021. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Minimálisan, rövid ideig.
2021. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1 teljes napot kibírok, viszont a 2. napon már mindig félre szoktam vonulni 1-2 órára minimum, illetve sűrűbben rövidebb időre. A 3. napon érzem igazán a szenvedést, ha nem tudok egyedül lenni egyáltalán.


Pont most töltöttem a hétvégét együtt nagyrészt idegenekel egy erdei vadászházban. Tök jó volt, de azért kimerített.

2021. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
100%
Attól függ, mi a téma. Ha olyan amihez értek és érdekel, képes vagyok bárhol és bármikor lenyomni egy kiselőadást, de ha nem, akkor tök csendben végigülök 4 órát és hallgatom a többieket. 3-4 óra után fáradok agyilag és inkább elvonulok kicsit.
2021. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Társaságban sosem vagyok sokáig középpontban, de figyelek a többiekre, még ha nem is én vagyok a legaktívabb beszélgetőpartner. Általában az ilyen társasági programok ~fél nap után fárasztanak, merítenek le, de akkor nagyon. Kellemetlen, de akkor (bármennyire is áll hozzám közel az illető) szinte idegesítenek a körülöttem lévők. Ilyenkor szükségem van ~15 percre, hogy feltöltődjek, és utána viszont már minden olyan, mint előtte.

Ebben az időben szeretek kicsit elvonulni, de ha nincsen rá módom, akkor annyi is megteszi, hogy nem kell semmit sem csinálnom, semmit sem mondanom, csak "létezek" :D Ezt kicsit esetlenül fogalmaztam meg, de remélem azért így is érthető.


Eddig szerencsémre nem igazán kaptam erre megjegyzést, max. ilyen "milyen csendes lettél" szintűeket, de nem szokták nagyon észre venni rajtam ezt.

2021. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ. Az utolsó válaszolókkal azonosulok, velem ugyanez. :)

Azt hittem egyedül lehetek ezzel.

2021. júl. 22. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!