Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális hogy ott szeretném...

Normális hogy ott szeretném hagyni az iskolát és állatokkal szeretnék gazdálkodni? Pl, teheneket, lovakat, eladni jó pénzért. Takarítani utánuk ilyesmiket szeretnék csinálni.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy gazdálkodni szeretnék, természetesen már találtam helyet ismerősnél akivel csinálhatnánk a gazdálkodást.

2022. máj. 12. 06:40
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Első a suli. Diplomával még lehetsz tehenész, de tehenészként kevéssé valószinű egy produktiv hivatás. Nincs valami mezőgsazdasági szakirány? Állatorvos?
2022. máj. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Végzettség nélkül gazdálkodni sem nagyon lehet.

Ha nincs agrár végzettséged akkoe megkell csinálni az aranykalászos gazdát, mert semmit sem kapsz majd.

2022. máj. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Először érettségi, aztán vagy tanfolyam, vagy egyetem.
2022. máj. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó, hogy ráéreztél a hivatásodra, de tényleg érdemes tanulni. A jó hír, hogy így célirányosan tudsz fejlődni, iskolát választani, nyári melót vállalni stb. Egy tanult mezőgazdász mindig talál megélhetést, úgyhogy sztem a szüleid is támogatni fogják.
2022. máj. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj, aztán majd meglátod. Nyári melóban elmehetsz lovardába, mindig szívesen fogadják a lelkes ifjoncokat.

A gazdálkodás beindításához is kezdőtőke kell, amit el kell valahogy érni, és azért a lóvakaró meg tehén ganézó nem fizet túl jól, hogy abból megélj. Ha a hobbidnak akarsz éllni, ahhoz gazdálkodás kell. A tehén és ló márpedig drága jószág.

2022. máj. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

#5-t kiegészítve: a gazdálkodás, állattenyésztés nem abból áll, hogy hopp ott terem X db ló, meg Y db tehén és akkor azokat jó pénzért eladom. Egy JÓ gazdának rengeteget kell tanulnia ahhoz, hogy valóban meg tudjon ebből élni.

Te nem nagyon vagy képben az állattenyésztés mikéntjével, menetével, jól gondolom? Az nem elég, hogy "jaj, cuki paci, cuki boci" iszonyú sok törődést, gondozást, ápolást igényelnek, ami ráadásul nem kevés pénzbe kerül. Állandó állatorvosi felügyeletet kell biztosítani, amíg nincs elegendő pénzed, hogy embereket fogadj, addig az állattartás egy embernek (nyilván az állatok fajtájától, számától is függ) kb. 0-24-es elfoglaltság. Az állatok élőlények, törődést igényelnek.

2022. máj. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Első körben agrárdiploma állattenyésztés szakirányon, aztán majd el tudod dönteni, hogy tényleg kell-e neked ez.
2022. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!