Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdekelne, hogy ti kapjátok...

Érdekelne, hogy ti kapjátok -e mondjuk havi 10 részletben a fizetéseteket? Hogyan tudtok jobban gazdálkodni a fizetéssel, ha egyben vagy két részletben kapjátok, vagy ha esetleg 8-10 részletben? (pl. nettó 220 ezer, 5 tagú család).

Figyelt kérdés

2022. febr. 11. 08:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Nekem teljesen mindegy, hogy hogy kapom, pont ugyanúgy gazdálkodom vele.
2022. febr. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Lenyegtelen, en vallalkozokent neha fel evig nem kapok kifizetest, aztan beesik X millio.

Akarhogy is kapom, 1-2 millio kp mindig van a szamlamon, akkor is lenne ha naponta kapnek kifizetest. Szoval lenyegtelen, mert nem naprol napra elek.

2022. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy takarékunk nincs, nem tudunk félretenni. Az a vita téma mindössze nejemmel (mivel ez a keret amivel rendelkezünk, dolgozni csak én dolgozom), hogy szerinte ha egyben kapnánk, jobb lenne. Nyilván így "pszichológiailag" nehezebb azt mondani, hogy ebből a tízesből, most ennyi megy a számlákra, ennyi élelemre stb...Másrészt ha egyben kapod és nem rendelkezel kellő önfegyelemmel, esetleg "felesleges" dolgokra is költesz. Részben megválaszoltam a saját kérdésem, de azért érdekel, ti hogy boldogultok. Nem vagyok irigy senkire, gratulálni tudok, aki van olyan szerencsés helyzetben, hogy van neki nagyobb tartaléka.
2022. febr. 11. 09:28
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Én nem a fizetésemből gazdálkodom, így mindegy milyen bontásban kapom.

Mindig van pénz a kártyámon szabadon, hogy legyen mit költeni ha kell.

2022. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is jobb egyben. Pl kapsz mondjuk egyik héten 22 ezer forintot, de kifizeted a gyerekek kajáját belőle (sulimenza), aztán egy forintod se marad semmi másra a következő 22 ezerig, annak mi értelme?


Amúgy 5 tagú családnak a 220 ezer mindenhogy kevés, dolgozzon az asszony is.

2022. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Az elaprozott fizetessel az a baj, hogy ha jon egy nagyobb kiadas, egyszeruen nincs mibol kifizetni.


Mondok egy peldat, az osszegeket nyilvan hasra utve irom: ha MA kell egy cipo es osszesen van 5000 forintom, akkor csak egy sz*r cipot tudok venni, a holnap megerkezo masik 5000 forintot hiaba tudom 'felretenni', a sz*r cipot mar megvettem, es ha fel ev mulva lerohad a labamrol akkor mehetek megint venni egyet, otezerert. A szamlaid (viz, villany, stb) is havonta erkeznek, ugyhogy sokkal macerasabb minden piszlicsare osszeget azonnal szetbontogatni mint egyben kezelni.

2022. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező,

Én mostanában kezdtem el dolgozni, és költöztem el otthonról, ezért nyilván nem alakult még ki, hogy tudjam mire mennyit kell költeni.

Elkezdtem egy Excel táblát vezetni, ahol egy oldal egy hónapnak felel meg. Szerepel a bevételem, és az összes kiadás, kategorizálva.

Peldaul:

Ha veszek 6000 ft-ért dolgokat a lidlben, nem azt írom be, hogy "6k lidli" mert az lófüttyöt nem mutat, hanem szétbontom, hogy a tisztítószer és a wc papír 2000 ft-ja megy a "Lakás" kategóriába, a Zöldségek 1500 ft-ja az "élelmiszerhez", a 2 sösi amit 500 ft-ért vettem, az megy külön "alkohol" kategóriába, mert drága és felesleges, ha meg veszek még 2000-ért csokit anyukámnak névnapra, az megy "Ajándékok" kategóriába.

2022. febr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

#7


Szerintem pedig ha ezt a teljesen felesleges szarakodást ertelmes dolgokra toltened, jobban jonnel ki anyagilag.


Eletemben nem vezettem excelben sem sehol a kolteseimet. Megis sajat modern ingatlanban élek 30 evesen, es van tobb millio befektetett penzem. A szabadidomet kikapcsoldassal, nem wc papir konyvelesevel toltom.


Ha valaki ennyire imadja vezetni, kuldok neki egy Revolut meghivot, az legalabb vezeti es kategorizalja automatikusan nagyjabol mire mennyi ment el.

2022. febr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Jegyezzük meg, 220 ezer Forint mindenhogy kevés. Egymagam többet elköltök és nem érzem, hogy nagy lábon élnék, nem hogy 5 fős családra ennyi.


Lehet számolgatni, excelezni, csodák nincsenek, a bevételt kell növelni.


Mondjuk mindent is vezetni szerintem is felesleges, persze első 1-2 hónapban jól jön, amíg kialakul az embernek a költési ritmusa.


Én csak a nagyobb kiadásokat írom hitel/rezsi/lakás költségei, a havi bevásárlást meg átlagolom. Mondjuk ez nálam munkahelyi ártalom és csak heti-havi pár percet vesz el az életemből. És még így is van ingatlanom meg szabadidőm :D

2022. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

8)

de te nem is kéred 5 részletben a fizetésed, hogy be tudjad normálisan osztani, azt tartsd magad előtt.

ez a módszer szerintem sok embernek segít, aki még nem tudja mire mennyi mehet, mert ne csináljunk úgy, mintha nem lenne a pénzügyi tudatosság a béka feneke alatt.

2022. febr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!