Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jól látom, hogy senkiben sem...

Jól látom, hogy senkiben sem szabad megbízni?

Figyelt kérdés

Jó lehet, hogy nekem pont összejött minden, de eddig mindenki csak átvert/ kihasznált. Mindenkinek csak addig vagyok jó, amíg haszna van belőle.

Sokszor megismerek olyan embereket, akik nagyon megbízhatónak, korrektnek tűnnek, azt hiszem mindig, hogy majd most máskép lesz, oszt a végén mindig kiborul a bili. Egyik pillanatról a másikra 180°-os fordulatot vesznek, teljesen megváltozik a hozzáállásuk a dolgokhoz.

Mindenhol ezt tapasztalom, a saját anyám és apám is ugyanígy voltak. A tesóim is dettó. Folyamatosan mindenki "hátbadöf". Vannak olyan emberek, akik nem csak érdekből jófejek? Ti hogy látjátok, jól gondolom, hogy senkiben sem szabad megbízni?



2022. máj. 31. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sorold a példáidat, sokat. Ez így erős. Például lehet, hogy X embert már nem érdekli Y ember, ezért megszünteti a kapcsolatot, de az nem azt jelenti, hogy megbízhatatlan, hanem hogy mások az igényeik. Megbízhatatlannak azt nevezem, aki megígér valamit és nem teljesíti.
2022. máj. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem elég konkrét a kérdés. Mit értesz hátba döfés alatt?

Kezdetben úgy tesznek, mintha azért barátkonának veled, mert kedvelnek, utólag meg csak kiderül, h pl. azért volt kedves, mert kölcsön akarta kérni a kocsimat a hétvégére? Vagy abban reménykedett, hogy majd beajánlom eg yjó pozícióra a munkahelyemen?

Vagy amit az első válaszoló is írt: pár évig barátok voltunk aztán valami miatt megromlott a viszony és azért érzed magad átverve, emrt már nem barátkoznak veled?

Vagy szüleid, testvéreid miben árultak el? Ez azért egy eléggé kemény mondás...

2022. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajajj hiszti van. 😅
2022. máj. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha téged mindig mindenki csak átver, az a te hibád. Normális embert legfeljebb nagyon fiatalon lehet átverni egy-két alkalommal, utána pedig kialakul benne egy egészséges óvatosság, és nem bízik meg boldog-boldogtalanban.

Tényleg kíváncsi lennék, hogy amit te átverésnek/kihasználásak érzel, az valójában mi volt, de gondolom, erre valami olyasmit fogsz írni, hogy "Én mindig meghallgattam, támogattam, bezzeg ő engem le se sz.rt." Erre viszont az a megoldás, hogy nem kell mindenkit meghallgatni/támogatni, aztán kész.

2022. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Öhm...

Pl Apám "elfelejtette" a pénz egy részét, amivel tartozott, közben a tesómnak 150 ezres képzést fizetett... Nekem meg 200+ szal tartozott.

Anyám szóba sem áll velem 11 éves korom óta.

A tesóm, az egyik, lenyúlt már pár dolgot a szobámból és hiába dugtam mindig máshová, sokszor több pénzem fogy, mint amennyit költök.

A másikkal nem lehet beszélgetni, mert kiforgatja a szavaid és/ vagy valótlant állít rólad.

Ez csak pár példa. Nem fogom itt sorolni, én ezt tapasztalom és ennyi.🤷‍♂️

2022. máj. 31. 18:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Évek óta ez így van.
2022. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, nem mindenkinek ilyen a családja ... Van, akinek normális. Engem még egyik rokonom se vágott át, és még szóba is állnak velem.
2022. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Most eléggé kifordultak magukból az emberek, kevés százalék aki normális maradt és helyén kezeli a jelenlegi időket. Többnyire mindenki ezt tapasztalja hogy senkiben nem lehet megbízni, napról napra változik minden, az emberi viselkedést is befolyásolja ez. Az a szerencsés akinek van egy otthoni támogató köre amit még nem robbantottak szét.
2022. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy ilyenek, miért adsz kölcsön? Már amikor kölcsön adtad is sejthetted, hogy abból a pénzből többet nem látsz egy fillért sem.

A pénzedet amúgy miért a szobádban dugdosod? Akinek már több 100 000 ft-ja van, alap, hogy bankban tartja és kártyával fizet, amit magánál tart.

2022. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az egész családom börtönben van és valószínű rám is ez a sors vár. Eléggé erőszakos jellemet örököltem. Volt egy nejem is de miután 8 napon túlit szenvedett tőlem eltiltották. Az mondjuk jó, hogy senki nem mer velem szórakozni de néha egyedül érzem magam.
2022. jún. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!