Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vendégségben valóban nem...

Vendégségben valóban nem illik szólni, ha valami kényelmetlen, alkalmazkodni kell a vendéglátóhoz, mert ilyet még nem tapasztaltam? 26/N

Figyelt kérdés

Sajnos reggelente elég morci tudok lenni. XD Barátnőm is.


Egy okból kifolyólag a héten barátnőmnél lakom, aki egy nappali + hálós lakásban lakik.


Tudom, elkényeztetett liba lehetek de, tegnapelőtt 8-kor nekiállt egy nagy fürdés-hajmosásnak, ami tök oké, ha egyedül van. De nem tudtam bemenni pisilni, és nem mertem szólni neki, hogy már nagyon kell. :(


Ma pedig szintén reggel 8-kor (8:15-re húztam az órámat, mert simán beérek 9-re innen a melóba), berontott a 8 nm-es hálóba, hogy el fog késni, elviszi a ruháit, de aludjak vissza ha akarok. Mondom, ja nem, mert amúgy is fel kéne kelni. :D


Szerintetek sem illik azt mondani, hogy holnap is negyed 9-kor kelek és szeretnék akkor bemenni a fürdőbe, és ha lehet vigye ki elalvás előtt a ruháit, ne reggel, mert megijedek?


Egyszerre kelni nem tudunk, mert ő is sokat van a fürdőben, én is, minimum 20 percet minden reggel. De ha nem hagy aludni, akkor sajnos én is idegesítem készülődés közben, mert ő is morci reggel. De 2 napot illene kibírnom és nekem is vannak rigolyáim, csak azert 2 ember meg tudja oldani reggel, hogy ne kollégiumi stílusban éljünk és idegesítsük egymást...



2022. aug. 10. 17:29
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Sokféle értelemben lehet érteni, én főleg pénzügyi, világnézetire mondom.


Az en szüleim Erdélyiek. Nagyon mas volt ott felnőnie az én szüleimnek, nagyon mást adtak át, mint neki az övéi. Es en kisvárosi vagyok, ő meg egy másik nagyvárosból jött, ahol más sztenderdek, más normák uralkodtak. Hidd el nekem, kisvárosi, nagyvárosi kultúra is elég más. Az én szülővárosom azon része, ahol felnőttem, olyan mint egy falu. :D Mindenkinek van legalább 1 macskája vagy 1 kutyaja, minden reggel flexel a szomszéd, csirkéket tartanak többen is, nyuszikat, kukorékol a kakas.


Ő egy újépítésű panelben élt anno, felújítás se kellett sosem, emiatt ragaszkodott egy ilyen lakáshoz. Én meg abba nőttem vele, hogy folyamat van mit csinálni a házon, kívül-belül és ha épp nem jön be elég píz, akkor jó az, ami van. :D


Nekem ez jelenti a más kultúránkat.

2022. aug. 11. 00:35
 12/29 A kérdező kommentje:
A Covid alatt ő is hazaköltözött, mert online oktatáshoz nem kellett az albérlet, kolesz es nem is tudtam volna fizetni én sem... De ez nagyon más, mint az az altalános beállítódás, hogy kompromisszumkész vagyok, vagy nem, akár emberi kapcsolatokban, akár pénzben. És ő velem ellentétben ragaszkodik a saját igazához, kioktat olyan dolgokban, ami csak kérdés részemről, pl; a gázsütő használata, nálam légkeveréses elektromos van. Lehetne más stílusban is beszélnie, csak azert mert útban vagyok. :/
2022. aug. 11. 00:39
 13/29 A kérdező kommentje:
De ennek is vége lesz és egyszer-kétszer csak megtanulja, hogy nem mindig neki van igaza. Akár a saját háza táján, akár azon kívül. Mert elég sok konfliktusunk volt mar ebből. 6 éve vagyunk barátnők, most épp az ellentéteinket látjuk, nem azt, amiben hasonlítunk. De egy párkapcsolatban is túlmegy ezen az ember általaban, ezt is hasonlóan élem meg. Az exemmel szakítás lett vége a hülyeségei miatt, de ezt a barátságot nem eresztem! :) Nem kell együtt lakni többet xD
2022. aug. 11. 00:42
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy csillagom?

Ilyen stílus mellett nem csodálom, hogy bajok vannak, és nem feltétlen nála lehetnek a gondok, ha itt ilyen stílust engedsz meg magadnak, mikor eleve te jöttél ide segítségkérésért.


Mi az, hogy nem árulja el? Azt írtam kérdezd meg, megkérdezed és nem mondja el?

Hát ti iszonyatosan furák vagytok, tényleg nem kéne erőltetni ezt, először kicsit fel kellene nőnötök, pláne ha már te 26 vagy, mert teljesen alap lenne a másik tiszteletben tartása (igen, még egy anonim fórumon is ahol te kérsz segítséget).

Nektek először kéne egy kis tiszteletet tanulni a másik meg a többi ember felé pláne stílusban, és akkor elég könnyen menne a másik idejének a tisztázása és tiszteletben tartása.


Ha meg ilyen szinten álltok egymáshoz, mint a tizenévesek, tényleg felvetődik a kérdés amit itt is kérdeztek, hogy ti milyen barátnők vagytok? Mert jók biztosan nem.

Pláne felnőttként nem szoktak a barátok így beszélni egymással teljesen alap egyszerű kérdéseknél, főleg nem anonim oldalon kibeszélni a másikat.

2022. aug. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, mi a ....?

Miért vagy TE abban a helyzetben, hogy kritizáld ezt a csajt? Ha valami nem tetszik, el lehet költözni. Te gondolom ingyen laksz ott, csupán megszánt, és még van bőr a képeden kritizálni, hogy ő mit, és, hogy csinál?

Ezeket gondolom a szemébe nem mered mondani, amiket itt, most, nekünk leírtál.

Már bocs, de szerintem veled van a baj.

2022. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Én jot szeretnék neki, de amiatt nem merem elmondani neki, mert annyira eltérőek vagyunk es nem kezelteti a súlyosbodó depresszióját.


És kerdezték; mi a más kultúra, én csak őszinte voltam!


Hol kezdődik a tisztelet? Az hogy valakit csillagomnak nevezek; az nálam nem tiszteletlenség. TE nem fogalmaztál érthetően, mert nekem a te stílusod nem volt az. Ha élőben hallanád, látnád, hogy csak ironizálok. :D Nem kell felkapni a vizet, én nem gondoltam komolyan.


Azt szeretném megkérdezni tőle, hogy ha en csinálom rosszul, ha tényleg nem tudok jobb barát lenni, akkor vajon NEKI jobb lesz, ha elenged? En semmit sem tudok tenni, hogy jobb barátnak higgye magát. Az nem barátság, ha nincs köztünk soha semmilyen konfliktus, és fenyegeti az őszinteség. De nem én vagyok a legjobb barátnője. Nekem nincs ilyen mély kapcsolatom, vele próbálkoztam, de ha elutasítja 6 év alatt folyamatosan, akkor lehet csak en akartam, én küzdöttem es csak kihasznaltuk egymást??? :(


En is súlyos depresszióval küzdöttem évekig, amíg eljött az a pont, hogy gyógyszeresen tudnak csak kezelni es most is kezeltetem magam már. Ez nem volt ok arra, hogy bunkó legyek, nem is ez volt a baj, hanem a negativitásom. Így nem sok választást hagytam sokaknak, akik elhagytak, mert valóban nem bírnak elviselni. A pszichológus szerint nem velem volt a baj. De mindenki szerint velem van a baj. :D Akkor csak nem a kisebbségnek van/volt igaza, barmit is mondhat nekem. Egy megoldást javasolt, ha van ember az életemben, akik fontosak, akiket szeretek, akikhez kötődöm, tartsam meg őket es nem kell ennél több, mert introvertalt vagyok, nem leszek sosem nagy tarsasági lény és sz*rjam le azt, aki szerint "sok" vagyok.


Őszinte és kendőzetlen. De aki eselyt sem ad rá, annak nem tudok segíteni, nem tudom jól erezni magam. :(


Önismeret, önismeret, önismeret és önértékelés fejlesztés. Erre lenne neki is szüksege és akkor nem lenne benne annyi félelem.


Én annyit szerettem volna tenni, de nem engedi. :(

2022. aug. 11. 12:21
 17/29 A kérdező kommentje:

És igen, mindig az a paraszt, aki látja mennyi sz*r van a világban, az egyénekben, amiken nagyon egyszerű lenne segíteni, de nem segíthetünk, ha a masik nem akarja.


Hidd el, rengeteg gondja van neki is, és nem tudok benne segíteni, mert nem tehetem meg, ezekkelna falakkal, amik köztünk vannak. :(

2022. aug. 11. 12:24
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem bírom végig olvasni amiket írsz, de a depressziód, hogyan jött ahhoz, hogy kinek kötelessége alkalmazlodni egy vendégségben/háztartásban?

Mindent meg lehet magyarázni, hogy mi, miért van, de ennek értelme nincsen, megoldást kell rá találni. Nem kifogástm

2022. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Plusz, miéet kezdted el most nekünk kibeszélni a "barátnődet"😂?
2022. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Egy valaki kérdezte, hogy mi a más kultúra! Leírtam. :D Utána kaptam megjegyzéseket, hogy furák vagyunk, velem van a baj.


És mar azt is leírtam h megoldottuk az aktuell gondunkat.


Elolvasni meg nem kell a rizsát. Én tudom, hogy mindketten problémás esetek vagyunk és emiatt együtt lennünk is nehéz mostanában.


Remelem megoldódik az életünk.


Sziasztok! Ha szapulni tudtok, de azon kívül reagálni nem, akkor ertelmetlen elolvasni és kötekedni, mert az sem oldja meg.

2022. aug. 11. 14:16
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!