Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy férfiakon a hosszú haj feminin?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják hogy a férfiaknak hosszú haj b*zis, vagy nőies. Szerintem épp ellenkezőleg, általában ha látok egy hosszú hajú férfit, az legtöbb esetben ki van pattintva, és teljesen maszkulin a megjelenése. Na meg évszázadokon át teljesen normális volt a hosszú haj férfiaknak, ti mit gondoltok?

2022. aug. 11. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Mert mi kopaszok irigyek vagyunk hogy nekünk nincs.
2022. aug. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Még nem jártak metál koncerten.
2022. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Mert túl fiatalok, nem az ókorban születtek.
2022. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Most ez egy önmagában értelmetlen kérdés, mert nyilván egy Jason Momoáról nem épp egy csinos nő jut eszébe az embernek.
2022. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát volt olyan, hogy egy fiatalt hosszú, váll alá érő hajjal láttam, nekem háttal. Biztosra mondtam volna, hogy lány, mondtam magamban, hogy milyen szép hajkoronája van ennek a lánynak. Aztán lejjebb ment a tekintetem, térdnadrágban volt, és alatta látszott, hogy jóóóóóóóóóóóóóó szőrös a lába, kb. mint egy neandervölgyinek. Így mégis arra szavaztam, hogy inkább fiú lehet. :-))))
2022. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%

Vélemény:


Személy szerint konzervatív gondolkodású vagyok.


Ennek részeként azt gondolom, hogy egy férfinál elsősorban a produktív, értékteremtő tevékenység (vagy fiatalon az ahhoz vezető út, pl. tanulás) kell hogy fókuszban legyen.


Természetesen ez nem jelenti azt, hogy teljesen igénytelennek kell lennie.

Viszont az olyan haj (vagy akár szakáll) ami sok pepecselést, gondozást igényel, esetleg akadályoz a mozgásban, látásban, hallásban stb. az már sok szerintem.


Egyszerűen túl sok időt/energiát vesz el, egy igazán komoly férfinak ne legyen ennyi ideje magára.


Természetesen egy-egy fétis vagy hóbor mindenkinek megengedhető, nem is minden hosszú haj fazon egyforma, akit közelebbről ismerek azt több szempont alapján igyekszem értékelni...


Viszont, ha az utcán meglátok egy hosszú hajú férfit, akkor arra gondolok, hogy valószínűleg idő "milliomos", anyuci/apuci kitartott fiacskája, csajozós nyálgép "szépfiú", alibi melója van stb. (kivétel esetleg tizenéves fiatal, annyi idősen mindenki "bolond" még kicsit).


Megjegyzem kb. ugyanez igaz a metál vagy esetleg "csövezős" jellegű hosszú hajra is. Az ilyen nézd már "lázadó" (különc, alter stb.) vagyok dolog, na akinek ilyenre van ideje, az is léhűtő (freeloader) TÖBBNYIRE.


Nőknél annyiban más a helyzet, hogy a társadalmi normák miatt máshol van a határ. Annyira vagyok én is fair, hogy ha szeretem, ha egy nő szép, akkor elfogadom azt is, hogy ennek ára van (időben is).

Viszont pl. a brutális műkörmök egy nő esetén is komolytalanságot, dologtalanságot jelezik.


Intellektuális/intelligencia vetülete is van mindennek. Kb. ezért:

van eszem (és az empátia sem idegen számomra) -> észreveszem hogy családban / társadalomban stb. élek -> felfogom, hogy ez fontos -> látom, hogy a másik gürizik -> én is odateszem magam (mert fair, korrekt ember vagyok)


Hány háromgyerekes munkás apát láttál hosszú hajjal?

Egy felnőtt férfi már csak szolidaritásból sem engedheti meg, hogy különcködjön.


A nők is észrevehetnék, hogy kinek a vállán nyugszik az egész humán civilizáció és pl. párválasztásnál az ilyen ósdi konzervatív szempontokra is gondolhatnának kicsit...


A TikTok is a szénbányában a bányászok által verítékkel kitermelt szén (áram) révén tud csak működni.

2022. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert van, akin tényleg az. Nem lehet mindenki Jason Momoa.
2022. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a világháborúk nyomán terjedt el a gondolat, hiszen ott a lenyírt, mondhatni praktikusabb haj volt a kötelező. Ugyanekkor terjedtek el olyan káros vélemények, hogy sírni nem férfias (a fronton nem mutathattál gyengeséget) és hasonlók. Ilyen szempontból elég rossz hosszabb távú hatása van a háborúknak, hiszen a hosszú haj a férfiaknál teljesen elfogadott volt, elég megnézni, hogy például festményeken hogy ábrázolták magukat vagy egyszerűen olvasni a témában.


"Hány háromgyerekes munkás apát láttál hosszú hajjal?"

Először édesapám jutott az eszembe, aki odaadóan és jól nevelte fel a húgaimat és engem.


"és pl. párválasztásnál az ilyen ósdi konzervatív szempontokra is gondolhatnának kicsit..."

Ne vedd magadra, de ezen jót mosolyogtam. Miért kéne bármilyen ideológiára vagy nem általam fontosnak tartott szempontra gondolnom? Édes vagy. :D Megmondom, hogy párválasztásnál mi a valóban fontos: legyen meg a belső és külső összhang, legyenek közös érdeklődések és a hosszútávú tervek legyenek azonosak.


A barátomnak vállig érő, enyhén göndör haja van, és számomra nagyon vonzó, az egyik legszebb tulajdonsága (tudod, nem csak a férfiak szeretik a szépet). Ez gyakorlatilag semmiben nem befolyásolja az életét, ugyanúgy van egy tisztes és hasznos munkája (múzeumi restaurátor), vannak hobbijai (utazás, művészetek, sportolás) és alapvetően egy nagyon jó pár, fiú, testvér és barát. Szóval ennyit erről a jól megnevezett "ósdi konzervatív szempontról". :D

26/N

2022. aug. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#8-nak


Lehet persze árnyalni akármeddig.

Kicsit lehet, hogy túltoltam a háromgyerekes bányász hasonlatot :)


Nyilván azért modern világban élünk.


Abba sem akarok belekötni, hogy az embered múzeumban dolgozik.

Klasszikusan (sztereotipikusan) nézve talán nem férfiasnak gondolt dolog, de mivel szerintem ez is fontos (a kultúra, a művészi alkotások, azok gondozása stb.) ezért egy rossz szavam sincs erre.


A mondandóm igazi magva, lényege viszont nem esett le szerintem.

Ezt a használt szavaidból, azok fókuszából látom.


Írásod szerint apukád és a párod is a te szempontodból nézve szerethető/szeretett, korrekt, jó ember.

Ezt nem is kétlem.


Amit írsz, hogy a pároddal "legyen meg a belső és külső összhang, legyenek közös érdeklődések és a hosszútávú tervek legyenek azonosak.".

Ez mind ok és fontos is.


Amit én pedzegettem férfiasság kapcsán (és női oldalról a párválasztás kapcsán) az az, hogy azért tágabb kitekintés is kell.

Nem elég, hogy neked jó legyen, ketten jól meglegyetek.


Valahol az is kell számítson, hogy a párod objektíven is hasznos, dolgos, jó, erkölcsös ember legyen.


Lehet, hogy a tied az is, lehet, hogy édesapád is az (személyeskedésbe ne is menjünk bele semmiképp, a téma inkább általános).


Amit én látok az az, hogy sok nőnek (és talán neked is érzésem szerint) ez sokkal kisebb súlyú szempont mint kellene.


Legjobb esetben is annyira futja, hogy egy minimum szint elvárás van ilyen tekintetben (mondjuk legalább bűnöző vagy totál lusta ne legyen),

de ezen túlmenően nem érdekes.


-


A férfiakat a mamutvadászattól a lövészárokig elkísérte egyfajta mély csapatszellem.


Két férfi között nem lehet mélyebb kapcsolat (lojalitás) annál mint ami a harctéren élet-halát körülmények között kialakul.


Ha előbb nem, akkor ott a csatatéren a sárban/vérben rájön a legtöbb férfi, hogy az élet csapatjáték és egyedül mindenki gyenge.

(Ez kb. az egyetlen jó dolog a háborúkban.)


Ez a realizáció, ez a lecsapódás az érett férfiasság kvintesszenciája.


Aki ezt nem érti az szvsz maximum jóképű, sármos lehet, de férfias nem.

Ez nem ideológia, hanem valami sokkal mélyebb dolog, mélyebben emberi.


Ha jó az angolod és érdekel ennek sokkal szebb, művészibb megfogalmazása, egy filmrészlet:

https://www.youtube.com/watch?v=Ybju5hb8nkc


Persze a harc, a küzdés szerencsére nekünk itt csak hasonlat, metafora (az ukránoknak most nem hasonlat csak...).


Sokszor a harc csak a mindennapi igahúzás egy munkahelyen stb.


No, sok mindent tudnék még írni a témáról, de már nem akarom hosszabb lére ereszteni most :)


Talán még annyi, hogy az igazi férfi egyszerre kőkemény harcos és egyszerre művészlélek. Bármilyen ellentmondás is ez.

Ez a kettősség annyira szép, annyira furcsa, annyira cizellált, hogy szerintem akár nőként is felfedezésre érdemes lehet. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tisztán "szépség" szempontból (ideológia mentesen) is érdekes lehet.

2022. aug. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem azzal van a baj, ha valaki feminimebb, hanem azzal, hogy még akkor is kötelezően neki kell állni kimagyarázni, hogy hát az a feminim, az nem is feminim...

Mert ha feminim, akkor mi a bánat van??? Leszakadna az ég, ha a férfiak három fokkal szebbek lennének az ördögnél?

2022. aug. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!