Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan ered az a társadalmi...

Honnan ered az a társadalmi berögződés, hogy a hosszú haj nem lehet férfias?

Figyelt kérdés

Ha az ókorba visszatekintünk, láthatjuk, hogy sok népnél a férfiaknak hosszú haja volt és férfiasnak is számított. Például viszonylag kevés rövid hajú, ókori, germán/hun/kelta/kínai/azték/japán harcosról készült ábrázolást láthatunk. Japánban még a második világháború alatt is férfiasnak számított a hosszú haj viselése szamurájoknál. A zsidóknál a papságnak, a rabbiknak (akik kizárólag férfiak voltak) mind hosszú hajuk volt (később sok gnosztikus közösségben is erre hivatkozva hosszú hajú szerzetesek voltak). A germánoknál, keltáknál, illetve valószínűleg a hunoknál is férfiasnak számított a hosszú haj, annyi különbséggel, hogy ők nyilván kevesebbet foglalkoztak vele, mint a nők. Az inkák és aztékok közül is a legtöbb férfi hosszú hajat viselt. A görög mitológiában is felbukkannak hosszú hajjal ábrázolt férfi istenségek. Később, a középkorban is divatos volt a férfi nemesek körében a hosszú haj/paróka viselése.


Mégis honnan ered, hogy b*zis és nem férfias?



2022. jan. 28. 17:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom de szerintem ahhoz, hogy valaki teljes életet tudjon élni, el kell felejtenie hogy mi férfias és mi nőies.

A nemi identitás nem más, mint trendek egymás utánja; 99%ának semmi értelme.

2022. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
30%

Ha jól meg van csinálva,nem b*zis.

Ennyi.

Ebbe mi a nehéz?

2022. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%
Nem mondanám b*zisnak, de engem nagyon taszít.
2022. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

#3.

Miért? A történelemben a férfiaknál is jelen volt a hosszú haj. Tulajdonképpen modern szokás, az, hogy egyedül az egységesen megnyírt haj férfias.

2022. jan. 28. 17:46
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

Én ezt még nem hallottam. Szerintem igenis férfias. Nyilván nem minden esetben. Ugyanúgy ahogy nem minden rövid női haj fiús.

Nézzük csak a vikingeket pl. :) Vagy akár Jason Momoat.

2022. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar. Sőt volt pár rocker haverom, nekik is az volt. Viszont férfi vagy egy utcai harcban elég nagy hátrány.
2022. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%
Van ilyen? Nekem nagyon tetszik a hosszú haj, szerintem kifejezetten férfias tud lenni.
2022. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem minden pasinak állna jól. Kell hozzá eleve egy olyan stílusnak lennie pl öltözködésben és fontos a "fejberendezése" is hogy jól tudjon kinézni.

Sok ápolást igényel plusz vágást, hogy ne igénytelenségnek tűnjön.


Az hogy kinek férfias és kinek nem az egyén függő. Láttam olyat akire azt mondtam, hogy azt a k*rva de jól néz ki meg volt olyan is, hogy nagyon nem jött be.

2022. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok. Nem tudom megmagyarázni, szimplán nem jön be. A férjem is próbálta egyszer, nem tudtam rá ugyanúgy nézni, kikönyörögtem, vágja le. De persze ettől még hordja, akinek jólesik.
2022. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

No, azért azt is vegyük bele a történetbe, hogy nem mindig az ember dönti el.

Nekem pl. középiskolás koromban hosszú hajam volt, tetszett, szerettem.

Most meg......annyi maradt, hogy idétlenség lenne hosszúra meghagyni, ezért kb. egy centisre vágatom.

Szóval, az idő megoldotta. ;)

2022. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!