Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyik milyen szórakozóhely...

Melyik milyen szórakozóhely Budapesten?

Figyelt kérdés

Jó lenne itt a válaszokban összeszedve jellemezni a budapesti szórakozóhelyeket. Mert én is hallok sokfélét. Mondja el mindenki, melyikről mit gondol, melyiket gondolja jónak, rossznak és miért. A neten nem nagyon találok ilyen fórumot, ahol kibeszélnék az emberek, hogy na, pl.: miért jó az Ötkert, vagy miért rossz a Downtown stb.


(nincs felsorolás, szabadon választható)


Én eddig ezt tapasztaltam, ahol a közelmúltban (fél – 1 év) jártam:


Cat: kb. 16-18 éves korosztály, a zene nem volt rossz, de menthetetlenül fiatal mindenki, pia kissé drága, külföldiek se nagyon voltak, annak ellenére, hogy a Gozsduban van. Kicsit kicsi a hely, egy tánctér van.


Ötkert: drága pia, zene nagyon változó, az életkor itt is nagyon fiatal, de inkább 18-22. Itt legalább nagy a tánctér, de a sor hosszú kint. A nyitható tető miatt itt nem áll meg a levegő nyáron a melegben.


Heaven: hamar be lehet jutni, a korosztály kb. az Ötkertet hozza, ital drága, zene jó volt, de itt nagyon hangos. Egy tánctér van, az elég nagy. Az oda járó közönség mintha egy kicsit elitebb lenne. Plusz még a légkondi, nincs fülledt meleg, mert a hely teljesen zárt.


Bob: nagyon kicsi és zsúfolt, sokat kell sorban állni a bejutáshoz. Az ital is drága, viszont nyáron a nyitott utcafront nagy pluszt ad, hogy bármikor ki lehet menni levegőzni, meg annak ellenére, hogy kicsi, nincs az embernek bezártság érzése. Itt azt figyeltem meg, hogy a közönség már inkább 22-30-as korosztály, nem az éppen a középiskolából kijöttek dominálnak.


Instant: nagyon hosszú sorok, sokáig is tart a bejutás, élvezhetetlen tömeg és magyarokat csak elvétve találsz. Nekem a zene se nagyon jött be. A közönség 90%-a nyugati fiatal turista, akik eléggé csak egymás közt buliznak, másokkal nem ismerkednek. Ital árakat nem tudom. Pozitív, hogy több terem van, több zenei stílussal, de a legtöbb zárt és nagyon meleg, büdös tud lenni, főleg az alagsori rész.


Morrison’s 2: itt is nagy előny a több zenei stílus. Az udvari teremben kifejezetten jó zenék mennek. Itt mindenféle korosztály van, van 30+ is, a 20 alatti viszont kevés. Az italárak elég kedvezőek a többi helyhez képest. Mivel még belváros, de nem klasszikus bulinegyedben van, nincs annyi külföldi se.


Vicky Barcelona: nagyon finomat ettem ott egyszer, nappal étterem, este átalakul szórakozóhellyé. Utóbbi funkcióban már nem annyira tetszett, nagyon keskeny és kicsi a hely, a zene se jött be annyira. Mivel ez is Gozsdu, sok a külföldi.


Budapest Park: talán az egyik legnagyobb szórakozóhely, sok programmal, koncerttel. Egy hűvösebb nyári éjszakán nagyon jó a szabad ég alatt, több tánctérrel, zenei stílussal. A korosztály esetében itt is inkább 20-22 feletti a többség, talán 25-30 a legtöbb. Az ital és a belépő kicsit drága, meg a városon belüli elhelyezkedés sem a legelőnyösebb, eléggé félreesik és a közlekedés is ritkásabb.


Füge Udvar – Udvarrom komplexum: alapvetően ez egy kocsma, a nemrég kialakított fenti közös tánctéren mindig kevesen lézengtek, az alagsori tánctér meg nagyon kicsi. Itt is viszonylag sok a külföldi.


Stifler Ház: egész éjjel ingyenes a belépő, a központi tánctér lehetne nagyobb. A zene nem rossz, a közönség inkább külföldi, mint magyar, de nem annyira szélsőségesen, mint az Instantban. Ami rossz, hogy szabad dohányozni és a buli végére nagyon büdös leszel (már persze, akit ez zavar).


Living Room: amelyik eseményen én voltam, a zene nagyon jó volt, az ital se volt vészesen drága, de elég kicsi a hely.


Madam: korábban Story, még korábban Tesla. Nagyon hosszú a sor, a korosztály az Ötkert-Heaven szintjén van (18-23). A zene jó, kemény a hangtechnika, bár néha már túl hangos. Italárakat nem tudom.


Jöhetnek a válaszok! Nekem most hirtelen ennyi jutott eszembe.


2022. aug. 18. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Zöldfa presszó: halálfélem, billiárd, egységes korosztály
2022. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!