Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért tiltanak le olyan...

Miért tiltanak le olyan emberek/oldalak online, akikhez soha nem volt egy rossz szavam se?

Figyelt kérdés

Most vettem észre hogy letiltott egy oldal is facebookon. (Már a sokadik)

Egy mozgássérült srác publikus oldala, SOHA nem szóltam hozzá egyetlen posztjához se, 1-2-re nyomtam egy "lájkot" és ennyi. Most akartam volna írni neki egy kérdésére választ, de nem tudok.

A munkahelyem is volt nemrég egy író előadást tartani, én addig még nem hallottam róla soha, utána rákerestem facebookon és láttam hogy le vagyok tiltva az oldalán, pedig addig a létezéséről se tudtam, ha akartam volna se írogathattam volna sértő dolgokat neki.

De dobtak már ki olyan csoportokból is, ahol soha nem írtam negatív kommentet.

Volt még egy pár, most csak példákat akartam írni hogy ezek normális emberek/oldalak, semmi provokatív téma nincs, stb.


Direkt visszanézem ilyenkor az "activity log"-ot, hogy nem nyomtam-e véletlenül rossz reakciót valahova, de semmit nem találok.


Mi lehet ennek az oka?? Más is tapasztal hasonlót?


2022. aug. 24. 09:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és nincs túl gyakori nevem, szóval nem hiszem hogy összekevernek valami másik kötekedővel akit ugyanígy hívnak.
2022. aug. 24. 09:58
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy pont azért tiltottak le, mert nem voltál elég aktív résztvevője azoknak a csoportoknak.

Vagy esetleg azért, mert megláttak egy olyan másik csoportban, ami szembemegy a nézeteikkel.

Vagy lehet, hogy nem tetszett a csoport "meghatározóbb" tagjainak a profilod, üzenőfalad, képeid, megosztásaid.

Újabban sajnos divat lett ez a "letiltom, mert nem tetszik" filozófia. :S

2022. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Fel se vedd, én is letiltok mindenkit akinek nem tetszik a pofája/profilképe független attól ismerem e.


Rossz szokás szm.


Vagy 400 ember van a listámon.

2022. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem elvárás az aktivitás ezeknél az oldalaknál, csoportoknál.

A saját profilomon se osztogatok meg semmit, ami nagyon megosztó lehet.

De a csoport az csak egy, az oldalakat végképp nem értem.

2022. aug. 24. 10:04
 5/11 Kései Sirató ***** válasza:
81%

Lehet, hogy a politikai nézeted miatt tiltottak le, a kollégám ezt csinálja mindenkivel, aki fideszes.

Persze lehet más oka is.

2022. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

Nem osztok meg soha semmit ami politika.

2022. aug. 24. 10:10
 7/11 Kései Sirató ***** válasza:
71%
És nem is lájkolsz soha semmit, ami politikai jellegű?
2022. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Nem túl gyakran. De egy oldal látja hogy milyen posztokat lájkolok?

2022. aug. 24. 10:18
 9/11 Kései Sirató ***** válasza:
96%
Bárki láthatja, hogy mit lájkolsz.
2022. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Most megnéztem egy véletlenszerű ismerősöm profilját, sehol nem látom hogy milyen posztokat, kommenteket lájkolt eddig.

2022. aug. 24. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!