Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Furcsa/udvariatlan dolognak...

Furcsa/udvariatlan dolognak számít ez?

Figyelt kérdés
Ha egy rokon, akivel kb. pár évente találkozol, meghív téged vendégségbe, akkor amíg ott vagy náluk pár órát, nem furcsa, hogy végig be van kapcsolva a tévé? Nem udvariatlan dolog ez a vendéggel szemben?
2022. szept. 20. 03:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Törődnek a vendéggel meg figyelmesek, de akkor is ott megy a tv tök feleslegesen.
2022. szept. 20. 03:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak simán elfelejtette kikapcsolni, vagy alapból mindig megy ott a tv. Engem nem érdekelne a helyedben úgy. Ha érdekelne ugye, akkor rá kérdeznék hogy miért megy a tv? Ha hangos akkor igen engem is zavarna meg udvariatlannak gondolnám.
2022. szept. 20. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Ugyanezt csinalta akeresztanyam. Tobbet nem mentem.
2022. szept. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Inkább csak egy nagyon rossz szokás.
2022. szept. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nemhinnem. Nalunk is mindig megy hatterzajnak
2022. szept. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valaki azt szokta meg, hogy "mindig amikor tesz-vesz, háttérben megy a tévé vagy szól a rádió".

Szerintem ez csak ennyi.

2022. szept. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyéméknál is folyton ment háttérzajnak a tévé, mert apámnak volt egy kattanása, miszerint a sűrű kapcsolgatástól hamarabb tönkremegy a tévé. Ennek teljesen logikus megoldása volt, hogy aki hazaért először délután bekapcsolta, és este 12-kor arra aludtak el. Így aztán nálunk se volt kikapcsolva, ha jött valaki, mert szokatlan lett volna a csönd. Szóval simán egy rémes rossz szokás. Tök nagy élmény volt, hogy a férjemnek nincsen ez a hangyája, és ha vége volt a műsornak, kikapcsolhattam a készüléket. :)
2022. szept. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig megy a tv. Ha jön valaki akkor is. Max le van halkítva. Most arra gondolhatsz, mekkora paraszt vagyok. Hát nem, kisgyerekes csalad vagyunk, kisgyerekes rokonokkal. A gyerekek nem mindig értékelik a felnőttek beszélgetését. Istenem, na, bomm, nézhetik, ha unják magukat. Jobb, mint, hogy nyavajogjanak.


Ha mi megyünk valahová, akkor egyaltalán nem zavar. Mivel nem kussban ülünk és azt bámuljuk... Olyan, mintha rádió szólna. Mindig van valaki aki szereti a háttérzajt. Attól még nem kell odafigyelni rá. Fogadnék, higyha rádiót hallgtsz munka közben akkor 90%-át meg sem hallod. Ez is pont olyan. Ha emiatt hanyagolod az ismerősöket, na az már tényleg bunkóság.


Engem jobban zavar amikor leülnek az ismerősök és ahelyett, hogy beszélgetnének a telefonjukat nyomkodják.

2022. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én gyűlölöm a TV, rádió stb. háttérzajt, így az én otthonomban ezek nincsenek bekapcsolva. Más viszont azt tesz az otthonában, amit csak szeretne. Ha túl hangos, megkérem, hogy halkítsa le egy kicsit.

Önmagában nem bunkóság, az, ha emiatt nem figyel rám már bunkóság (pont mint a telefonnyomkodás), ha ilyen van veszem a lapot és nem megyek többet.

2022. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy rokon ugyanilyen: utálom én is az ilyen szitut. Igaz, nem merek emiatt szólni, de szerencsére ritkán megyünk hozzájuk.
2022. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!