Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Barátaid, párod társadalmi...

Barátaid, párod társadalmi rangja, edukációs szintje, életszínvonala hasonló? Számít ez?

Figyelt kérdés
Szerintem ez nem számít, mert nem ezek fogják eldönteni, hogy a barátságok, párkapcsolat jól fog e működni. Aki nem akar mutatkozni egy alacsonyabb iskolázottságú, alacsonyabb társadalmi rangú társasággal, elgondolkozom azon, hogy vannak e jó barátai, ha van párkapcsolata boldog e a párja mellett, a sok megfelelési vágytól, hogy ki mit mond, hogyha ilyen emberekkel mutatkozik, nem szenved tőle?
2022. máj. 20. 09:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Nekem abszolút vegyes.

Én magam diplomás vagyok, szüleimnek csak érettségije van, a páromnak szakmája, a barátaimnak a doktori és az érettségi között változó.

2022. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Páromnak hasonló, barátainknak vegyes.


Szerintem egy párkapcsolatban ez igenis számít. Egészen más érzés, mikor olyasvalaki a társad, akinek nem kell magyarázkodnod, hogy miért vágysz többre vagy miért akarsz jobb lenni, mert ő is ugyanezt érzi. Egészen más érzés úgy költeni, hogy nem borulnak ki melletted az adott dolgon, mert értik az indokaidat... Én nem tudnék boldog lenni egy olyan emberrel, akinek az, amit én csinálok "többletként", csak egy bosszantó hobbi vagy egy meg nem értett mánia.


Baráti körben is volt olyan problémám, hogy az adott barát engem öregezett meg nyuggerezett, mert kedd este haza akartam menni időben az adott összejövetelről, hogy másnap tudjak rendesen funkcionálni a munkában... Az ember egyszer-egyszer szájába tudja rágni egy barátnak, hogy nem azért akar időben lefeküdni, mert a kemény 3 év különbség miatt ennyire futja tőle, hanem mert vele ellentétben másnap szellemileg egyben kell lennie és koncentrálnia kell, de egy kapcsolatban hadd ne kelljen már ilyeneket eltűrni. És volt barátom, szintén alacsonyabb szinten mozgó, aki konkrétan szétesett, fészkelődött meg hülyéskedett, ha a társaság kicsit komplexebb témáról akart beszélni. Nem lehetett vele még egy olyan társast sem játszani, amiben nem csak esztelenkedni, hanem gondolkodni, tervezni kell. Barátként az ilyen ember elfér, szórakoztató, néhány naponta ha előkerül, teljesen rendben van. De egy ilyennel együtt élni. Felkötném magam.

2022. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Általában számít, de az érdeklődési körünk, világnézetünk hasonló. Már nem vagyunk fiatalok, nem élnek a szüleink, csak egymással vagyunk kapcsolatban.

N

2022. máj. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%

#2

Amit a párkapcsolatról írsz az marhára nem ezen múlik. A diplomás exem pont olyan volt mint amiket negatívumként felsorolsz, a mostani szakmunkás párom meg nem.

Nyilván jogod van olyan feltételeket szabni amilyeneket csak szeretnél, de szerintem butaság ez alapján szelektálni mert elég irreleváns, legalábbis saját gyakorlati tapasztalataim alapján.

2022. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%

#4

Jó, szerintem meg ezen múlik és nem óhajtok a későbbiekben sem más rétegekkel zsákbamacskásat játszani.

2022. máj. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
És nem, nem a diplomáról van szó, hanem a szellemi igényekről, értelmiségi vonásokról. Egy tanulatlan ember papírral és anélkül is túllő azon a határon, ameddig az én türelmem terjed. Más a szórakozása, más az értékrendje.
2022. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
34%
Ahogy elhúztak mellettem pénzben és presztízsben, úgy megszűntek a barátaim lenni.
2022. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Nálam vegyes, de vannak témák, amikről mondjuk csak bizonyos értelmi szintet elért ismerőseimmel tudok beszélni, mert mások nem értik. Azért van az a szint, ami miatt már nem barátkozom valakivel, max köszönünk egymásnak, mert hallgatnom is rossz.
2022. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Szerintem egy párkapcsolatban ez igenis számít. Egészen más érzés, mikor olyasvalaki a társad, akinek nem kell magyarázkodnod, hogy miért vágysz többre vagy miért akarsz jobb lenni, mert ő is ugyanezt érzi. Egészen más érzés úgy költeni, hogy nem borulnak ki melletted az adott dolgon, mert értik az indokaidat... Én nem tudnék boldog lenni egy olyan emberrel, akinek az, amit én csinálok "többletként", csak egy bosszantó hobbi vagy egy meg nem értett mánia."


Nagyon rosszul gondolod. Vannak irigy emberek, akik általában azért azok, mert rossz neveltetést kaptak, de egy normális ember nem bánja, ha többet költesz. Figyelj amilyen kiszámíthatatlan az élet könnyen lehet, hogy jelenleg te keresel több pénzt, de alakulhat úgy az élet, hogy elveszíted a munkádat és kevesebbet fogsz keresni és lehet a párod most kevesebbet keres, de később lehet többet fog keresni. Ezért számít inkább az ember személye, mert az anyagiak minden szépet és jót felborítanak. Pont ezért lenne szükség a gazdasági növekedést szüneteltetni és az anyagi javakat igazságosabban elosztani. Azok a társadalmak működnek jól ahol nincsenek hatalmas nagy anyagi különbség lásd észak Európát.

2022. máj. 20. 10:55
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Azok a társadalmak működnek jól, ahol befektetnek az oktatásba. Nálunk viszont leépítik.
2022. máj. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!