Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A lányok miért válaszolnak...

A lányok miért válaszolnak később a messenger üzenetekre, mint a fiúk?

Figyelt kérdés

Rendszeresen tapasztalom, hogy ha egy lány ismerősömnek küldök üzenetet messengeren, akkor általában 4-5 nap mire visszaír egy adott üzenetre. Ugyanez a statisztika a fiú ismerőseimnél 4-5 óra (de ez csak abban az esetben, ha valami más elfoglaltságuk van, egyébként pár percen belül visszaír minden fiú). Ennek mi lehet az oka? Ennyivel több üzenetet kapnak a lányok? És most nem ismerkedésre gondolok, hanem olyan lány ismerősökre, akikkel jó kapcsolatot ápolok, legyen az akár baráti vagy rokoni ismeretség. Az egészben csak az a frusztráló, hogy amikor meg személyesen találkozok az említett lány ismerőseimmel, akkor meg folyamatosan messenger üzenetekre válaszolnak, kb 10 percenként. Hozzáteszem ez egyáltalán nem zavar, mert nyugodtan írjon az ember, ha fontosnak találja, de amint elbúcsúzunk, onnantól kezdve több napos csúszással válaszolnak minden írásos üzenetre. Nyilván ha valami SOS dolog van, akkor elérem őket telefonhíváson keresztül, de nem akarnék minden apróságért telefonálgatni, de ez a több napos messenger válaszidő megőrjít. Pedig sokszor tényleg tök apróságokat kérdeznék, amire 2-3 szóval lehetne válaszolni, de ez csak napokkal később történik meg.


Elsősorban lányok válaszát várnám, de kíváncsi vagyok mindenki véleményre, hogy mi állhat-e jelenség hátterében. Köszönöm mindenkinek!


Annyit még hozzátennék, hogy nagyjából 18-35 év közötti korosztály az érintett ebben.



2022. szept. 29. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagy fontos nekik, csak friend zone-ba tartozol náluk.

Ha egy alfa pasi ír rájuk remegve sietnek hogy azonnal visszaírjanak és még ők kérnek elnézést ha nem válaszoltak elég gyorsan.

Női lélek rejtelmei.

2022. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Nincs kedvem beszélni az illetővel. Remélem hogy lekopik, csökken a lelkesedése és nem nagyon ír majd.

Általában munkatársakkal vagyok így. Visszajelölöm őket, mert ha nem akkor besértődnek. Nem hiányzik a konfliktus. Ők ezt úgy értelmezik hogy legjobb barátok vagyunk, sőt, lehet még dugni is akarok. Holott nem akarok még csak köszönni se nekik munkaidőn kívül. Munkatársak, nem haverok. Nem vagyok kíváncsi rájuk.

Nem akarok a fizetett munkaidőn kívül is velük beszélni. Nincs bennünk semmi közös. Hagyjanak békén a baromságaikkal.

2022. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezert nem kell visszaigazolni se azt aki nem szimpi
2022. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, utána meg odajönnek hozzám megkérdezni hogy miért nem jelölöm őket vissza :)

Volt mar ilyen. Most már úgy oldom meg hogy orosz névvel vagyok fent és nem találnak meg 😂

2022. szept. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De én pont arról beszélek, hogy akikkel baráti kapcsolatban vagyok lányok ők is ritkán írnak vissza. De személyesen pedig nagyon jó baráti kapcsolatot ápolok velük és biztos nem arról van szó, hogy leakarnak koptatni. A netes ismerkedésnél ez már teljesen más, ott ezt megtanultam kezelni, hogy ha valaki feltűnően nem ír vissza és ha igen, akkor is csak néhány szóval elintéz, akkor az illetőnél semmi esélyem. (bár ott is azért tisztább lenne ezt megbeszélni, mint eltűnni)
2022. szept. 29. 20:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!