Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Már miért NE lenne igazságtala...

Már miért NE lenne igazságtalan és kirekesztő "autistának" nevezni azt, aki a beszélgetés közben nem törődik a grimaszokkal és a hadonászással (ún. gesztusok és mimika)?

Figyelt kérdés
Elvégre pusztán szavakkal is tisztán és világosan ki lehet fejezni mindent.

ápr. 26. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Mert autistanak azt nevezzuk aki valoban az, nem azt akinek nem tetszik a pofaja.
ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Ööö wat? Ha valaki idegesít, az idegesít, nem kell vele időt töltenem. Ha a legszánalomraméltóbb fogyatékos az ember, akkor sem kényszeríthez senki a vele való időtöltésre, olyan módon sem, hogy bűntudatot kelt bennem. Emberi jogok 101.
ápr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus egy spektrumzavar, sokféle aspektusa és mértéke van. Önmagában a mimika és a gesztusok alul- vagy túlreprezentálása még nem feltétlenül jelent autista spektrumzavart. Ilyesmit amúgy is csak szakember diagnosztizálhat.
ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert bárki dönthet úgy, hogy ezt az autizmusnak tudja be, de ez nem igazságtalanság mindenki gondolhat mindent, se nem igazságtalan, mert nem eldőntendő kérdésrôl van szó. Viszont elég tudatlan meglátás az igaz.
ápr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy szimplán szavakkal nem lehet világosan kifejezni mindent, a kommunikáció nagy része az bizony gesztikuláció és mimika.
ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az gesztikuláció és a mimika pont azt szolgálja, mint amikor te írásban kiemeled, hogy NE, meg idézőjel közé írsz dolgokat. Az autizmushoz mondjuk nem tudom mi köze van, lehet valakinek zavaró ha valaki semmit nem gesztikulál, mimikáz és be akart szólni (azaz bunkó volt)
ápr. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Világ életemben küzdöttem és fejlesztettem magamat kommunikációban a nehézségeim miatt.

ADD és ASD.


Sokszor semleges mai napig is arcom, holott belül én is érzek, érzékelek csak kicsit másképp.


Sok olyan alap dolgot meg kellett tanulnom, amik mások számára alap és ösztönös.


Több családi képen is látszik, hogy pl másokat nézek és próbálom utánozni mások érzelmi reakcióit.


A kommunikáció jelentős részét alkotja a nonverbális kommunikáció. 55%-ot fed le a vokális és verbális mellett.

Sőt a verbális a legkevesebb %-ban.


Mára elfogadtam, hogy nekem nem megy pár dolog, ám megtanultam tudatosan értelmezni másokat.


Aki normális ember az szimplán elfogadja az emberek sokoldalúságát, megannyi személyiségét.


Az én ismeretségem, környezetem emberei nem tudják mi van velem, ám teljesen helyén kezelik azt, hogy nem nagyon használok nonverbális kommunikációt a megszokott módon.


Maga az autista kifejezésben pedig semmi sértő nincs.

Az más kérdés, hogy jómagad annak veszed s az illető leminősítő módon tálalta azt feléd.

Első sorban őt minősíti.


Ez van.

tegnapelőtt 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!