Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az ukránok és az oroszok...

Az ukránok és az oroszok (mármint csak az átlag civil emberek) amúgy is utálják egymást?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak a háború miatt van?

Vagy esteleg olyan a viszonyuk mint a magyar-román? Igazából azért kérdem mert a tágabb baráti társaságomban lesz egy kis összejövetel ahol a házigazda ukrán származású, és nem tudom vigyem e az orosz barátnőmet. A barátnőm alapvetően mindig úgy áll az ilyesmihez hogy népet nem utál, minden emberhez alapból kedvesen fordul, de kicsit mintha az ukránokat akkor sem kedvelné. Egyik érintettet sem akarom most erről faggatni, ezért gondoltam felteszem itt a kérdésem hátha kapok választ.


2022. okt. 6. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Youtubon van egy 1420 nevű csatorna, abban egy orosz srác mászkál mindenfelé (nem csak Moszkvában) és ilyesmi kérdéseket kérdez orosz átlagemberektől. Az alapján eléggé utálják az ukránokat (és a lengyeleket is pl.), de azért vannak kivételek.
2022. okt. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, tudod mi volt a Szovjetunió? Érdemes utána kukkantanod. Ukrajna kvázi gyarmata volt Oroszországnak. Ukrán részről érthető az óvatosság. A jelen helyzet mindenesetre sokban különbözik, de a Szovjetunió röpke 30 éve még létezett, az emberekben ott a nyoma.
2022. okt. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom nagyvonalakban persze hogy mi volt. Csak itt inkább a mai átlag emberek viszonya érdekelt, akik erre nem emlékezhetnek (2000-es születésű mindkét fél a mi esetünkben, ezt nem említettem).
2022. okt. 9. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!