Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan alkalmazkodjak az...

Hogyan alkalmazkodjak az átlag emberekhez?

Figyelt kérdés

Gazdagok vagyunk. A szüleim nem sokat vannak otthon, de mindig elleptek mindennel, amire csak vágytam: egy halom ruha, technikai cuccok, zsebpénz, ékszerek. És persze levette a vállamról a takarítónő a gondot, így soha nem mostam el egy tányért sem.. egészen mostanáig.

Koleszba kerültem az év végéig (utána kocsit kapok) és megvan a rend, a szokásos feladatok, amiket én nem tudok ellátni. Több fennakadás is volt már ebből a lányokkal, mert én nem szoktam hozzá, hogy zsíros tányérokat és fogkrémes mosdókagylókat sikáljak.. de hozzá kell szoknom, mert ez egy jó suli, és apa ilyen tekintetben szigorú. Ráadásul nem mozgunk egy hullámhosszon, én nem tudok leárazott ruhákról meg aBKV-ról beszélni, mert órákat késett. Hogyan fogadjam el őket, vágjak jobb képet anélkül, hogy úgy tűnne, megalázkodtam? Igen, el lettem kényeztetve, de most patthelyzetbe kerültem.

16/L



2015. jan. 13. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem annyira a te hibád, mert bár tehetősek vagytok attól még erre meg kellett volna tanítsanak a szüleid. De nem atomfizika ez. Elmosol pár tányért, kisikálsz pár mosdókagylót és már hozzá is szoktál. A te tányérod is meg a te fogkrémed is, el kell takarítanod magad után. Meg nem árt ha megtanulod, hogy később ha felnősz el tudd látni magad. Plusz pasiknál ez hátrány lesz szerintem, ha ilyen alap dolgokat sem csinálsz meg. Nem kell megjátszanod magad, de h előkerül pl. leárazott ruha téma, te is elmondhatod, hogy tetszik-e az adott ruha és lám már beszéltek is. Tök mindegy honnan jöttél, az a lényeg, hogy akard megcsinálni és kész. Nap mint nap megteszi ezt mindenki.
2015. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
90%

Nos, te tipikusan a gazdag lányka vagy, aki mindent megkapott eddigi élete folyamán, csak igazán azt nem, mit kezdj magaddal, ha kikerülsz az réletbe. A környezetedben biztos hercegnő vagy, de a világot nem érdekli, honnan jöttél. Pláne nem a szabályokat.

Ha apukád szigorú, elsősorban gondolj rá, hogy legalább miatta végezd el gond nélkül, normálisan a feladataid. Másrészről hogy viselkedsz? Gondomj bele fordítva, még ha nehéz is, milyen lenne, ha összekerülnél nagaddal. Nagyon elviselhetetlen vagy, vagy csak az új helyzet okoz gondot? Tekints úgy a csajokra, mint lakótársaidra, ne mint gettós lányokra. A közvetlenség nem azt jelenti, hogy átmész kutyába. Magadnak is jobb, ha tisztaságban élsz. Barátkozz valakivel, aki szimpatikus, így titkon jobban megtudhatod, ő hogy áll a kolis élethez, vagy az otthoni szabályokhoz.

2015. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A takarításon kívül mi a problémád a beilleszkedésben?


Ugyanúgy kell beszélgetni, mint a homokozóban a játszótéren ismeretlenekkel összebarátkozni.:) Vagy egy új osztályban.


"Szia, Réka vagyok. És Téged hogy hívnak?"

"Nekem van egy kiskutyám, Lujzinak hívják. Neked van háziállatod?"

"Én nagyon gazdag családból jövök, itt és itt élek. Te honnan jössz?"

"Nekem ez szokatlan. Tudnál benne segíteni?"

"Meg tudnál tanítani erre? Sose csináltam még."

"Esetleg tudnék én is segíteni. Mit szólnátok, ha hívnék egy takarítónőt?"

2015. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mégis miért kellene megalázkodnod, ha természetesen fogsz viselkedni, akkor ez az érzésed el fog mulni.
2015. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha igaz lenne ez a lányregény, amit idehallucináltál, akkor kolesz helyett a fater egy lakást bérelt volna neked. Az igazi "gazdagok" (lol) úgy szokták.


Egyébként meg ebbe az elképzelt álomvilágban adjál az egyik szobatársnak ötezer forintot havonta, és vidáman el fogja végezni helyetted a meló rád eső részét.

2015. jan. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Adakozzál:)
2015. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a normális válaszokat! :)
2015. jan. 13. 22:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Es még annyit,hogy miért kell azt hangoztatni, hogy gazdag családból jössz?Nekem ez egy kicsit fura!

Es miért, mert vannak lányok,akik egyszerü családból származnak és mégsem ismerik a házimunkát,mert a szülõ elvégezte helyettük.

2015. jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mar megint te?


Nem unod meg ezeket a gazdag kislanyos kitalalt sztorikat?

2015. jan. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
54%

Legalább vagy annyira intelligens, hogy felmérd, szükséged van a változtatásra, ezért jár a dicséret.

Egyébként meg fog összeszorít és megcsinál.

Néha le kell nyelni a békát, sajnos ez így van, még, ha gazdag is vagy, annak olyan dolgok, amit nem tetszenek.

16 évesen éppen időben vagy, hogy változz.

2015. jan. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!