Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ismersz olyat aki fiatal de...

Ismersz olyat aki fiatal de már teljesen megkeseredett, olyan mint egy mogorva öregember, mi okozza váltja ki ezt az ilyen emberekben?

Figyelt kérdés
2022. nov. 19. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

*Ismersz olyan embert aki fiatal, de már teljesen megkeseredett? Olyan, mint egy mogorva öregember. Mi okozza, mi váltja ki ezt egy embernél?


(Lehet, hogy ez sem hibátlan, de egy fokkal jobb. Szívesen.)

2022. nov. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sok csalódás!
2022. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos igen. Van két közeli barátom, akiknek valahogy nem úgy alakul az életük, hogy egy kiteljesedett, boldog életet éljenek.

Mindketten dolgoznak, irodai munkát, ami igazából rabszolgamunka, de meg kell valamiből élniük. Nem élnek párkapcsolatban, sikertelenek a párkeresésben, még úgy is, hogy nincsenek óriási igényeik. Ebből adódoan, mindketten rettenetesen frusztráltak és a kapcsolatunk félig meddig meg is szakadt amiatt, mert állandóan csak panaszkodtak és/vagy gyűlölködtek.

Sokat gondolkodtam azon, hogy miért van ilyen életük, és az első két tippem az, hogy valamilyen pszichés nehézséggel küzdenek (mentális betegség, személyiségzavar), illetve csak a stabilitást keresik, ezért nem mernek álmodozni, kilépni a komfortzónájukból. Az előbbi kezelhető, de nem akarják, az utóbbi pedig sajnos egy hamis biztonságérzetet ad. Tök jó, hogy egész életedben spórolsz, hogy majd 40 évesen meg tudj venni magadnak egy egyszobás lakást, amit a magadénak tudhatsz, és minden egyes nap alacsony minőségű ételeket eszel, a legnagyobb gasztronómiai élményed is csak max. egy középkategóriás menü, de legalább nem kell attól félned, hogy megismersz valami újat és ettől meginog a megszokott életmódod vagy hogy szembe kell nézni magaddal.

Ezzel sajnos együttjár az, hogy az életet túlélik, de nem élvezik.

Nagyon sok ilyen ember van.

2022. nov. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ez én vagyok.
2022. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Akárcsak én.
2022. nov. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csalódások, motiváció hiánya, rossz tapasztalatok és élmények, pozitív élmények és szeretet hiánya.
2022. nov. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én magam vagyok ilyen (26F), és igen, a rengeteg csalódás, visszautasítás, rossz élmény és kilátástalanság ami miatt ide jutottam. Meg mellé az egészségi állapotom.
2022. nov. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, magamat :D Röviden az váltotta ki, hogy akármit szerettem, akármiben leltem örömömet, mindig elvesztettem (ez a szeretteimre is vonatkozik). Mellette ott a folyamatos robotolás (kezdetben az iskola, utána egyetem, aztán munka). Tisztában vagyok vele hogy robotként fogok meghalni, nincsenek nekem olyan kapcsolataim, vagy furfangom, amivel kitörhetnék belőle. És ha az embernek semmi öröme nincs az egyébként is kilátástalan életében, az eléggé fel tudja emészteni.
2022. nov. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, oka lehet csalódás, alapszemélyiségük miatt.
2022. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!