Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiégtem és semmi motivációm...

Kiégtem és semmi motivációm az élethez. 30 éves koromra egy megkeseredett, életunt vénember lettem. Lehet ezen javítani?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, egyetemet végeztem, mert a szüleim elvárták, persze semmire nem mentem vele, ugyanúgy fizikai munkára kényszerültem közvetlen utána, ami következtében deréksérvet is kaptam. Azóta már másból élek (ingatlan bérbeadás), a nehéz fizikai munka ugrólépcsőnek kellett a túlélés miatt, de a sérv az akkor is tartósan megmaradt (orvosok mondták ezt, hogy nálam ez sosem gyógyul meg), ami miatt oda a "fiatal lendület".


Az iskolarendszer kiölte belőlem a természetes kíváncsiságot, pedig nagyon kíváncsi, élénk, motivált és játékos gyerek voltam.


Anyagilag sem érzem úgy, hogy megérné ez az "átváltási arány" ugyanis sokat kell dolgoznom ahhoz, hogy csak a Maslow piramis legalja feletti dolgokhoz belekezdhessek. Belegondoltam abba, hogy egyáltalán motiválnak engem bármik is, amik a Maslow piramis legalsóbb szintje feletti szinteken vannak? Ekkora kiéegés után már nem igazán.


Amikor nem dolgozom, akkor inkább alszom, hogy teljen az idő, mert különben csak unatkoznék.

Nincs olyan dolog, ami igazán szórakoztatna, pedig direkt kipróbáltam jobb dolgokat, pl segítettem állatmenhelyeknek, vállaltam önkéntes munkákat, befizettem több száz lóerős sportatók vezetésére, egzotikus nyaralásra, voltak "hobbijaim" is, mint pl fotózás, kerékpározás, olvasás, világűr kutatás, de egyik miatt sem éreztem azt, hogy megérte megszületni a belőlem kiölt lelkesedés miatt.


Ha kitanulnék egy piacon hasznos skillt, arra építenék egy vállalkozást, amire beleteszek sok évnyi kitartó munkát, akkor képes lennék venni akár sportautókat is, de mivel kiprőbáltam, tudom, hogy nem hoz annyi örömöt, mint amennyit kellene ezekért dolgozni, egyszerűen nem éri meg a tradeoff... Van így értelme?


Gyereket természetesen nem szeretnék, mert egy (még) elrontatlan, hozzám hasonlóan kíváncsi gyereknek pont nem egy kiégett apát képzelnék el, másrészt meg, ha magamnak nem tudtam megteremteni, hogy jó legyen, akkor hogy tudnám egy gyereknek? emellett meg kifejezetten ellenzem azt a hozzáállást, hogy egyesek a saját boldogságuk miatt akarnak gyereket, hogy megmentsék a házasságukat, meg hogy "milyen jó lenne hintáztatni.." mert ez is egy rossz társadalmi elvárásnak való megfelelési kényszer, hogy "kell egy gyerek.." na mind1, ezt csak azért írtam le, hogy ilyet ne is írjon senki, hogy legyen gyerekem, mert vannak, akik komolyan ezen a szinten vannak, hogy feláldoznának egy gyereket saját magukért.


Úgy érzem magam, mint egy megkeseredett, életunt, nyugdíjából élő, sajgó testű 90 éves ember, akinek nincs kedve semmihez már, mert az élet nem tud neki újat mutatni, de ha tudna sem lenne rá kíváncsi, ezért alszik helyette.

A 90 éves koron kívül minden más stimmel, még szinte a nyugdíj is, csak azt piaci alapon kapom, nem állami.


Pszichológusok nem tudnak segíteni, próbáltam, továbbá ők sem tudnak újat mondani, mert jellemzően több pszichológiai témájú könyvet olvastam el, mint ők, így előre mindig meg tudtam mondani, hogy mit fognak mondani, melyik technikát akarják épp rajtam alkalmazni, meg inkább én elemeztem közben őket, ők inkább az órájukkal voltak elfoglalva.


Öngyilkos csak azért nem lennék, mert vannak akik rám szorulnak így is (A szüleim, állatok, emberek, akiken segítek az életem során) de igazából az én életemnek ez nem segít, nem boldogít semmi, továbbá elgondolkodtató, hogy amikor olvasom, hogy valakit eltalált egy röpke golyó, vagy halálra gázolt egy járdára felhajtó autó, esetleg szén-monoxid mérgezésben otthon meghalt, akkor irigységet érzek, hogy "de jó neked" bár engem érne ilyen, akkor még csak az sem lenne, hogy nekem kéne erről dönteni és oda lenne a felelősség része is.


Nem érzem, hogy átmeneti lenne, mert már néhány éve így érzek, csak egyre intenzívebben. Van ebből kiút?



2022. okt. 21. 11:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Kb így vagyok én is..alszom,eszem,otthon vagyok.Semmi nem köt le,pedig csomó hobbim van/volt.Elfáradtam,pedig fiatal vagyok és életerős.
2022. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

Pszichológus. De tényleg. Nem úgy kell tekinteni ezekre a szakemberekre, hogy csak az jár oda, aki bolond. Bizonyos téren amúgy is mindenki bolond, minden emberre ráférne egy pszichológus.

Próbáld ki, ha nem jön be, ne erőltesd, de ő hasznosabb dolgokat fog tudni mondani, mint itt bárki.

Itt például ingyen kérdezhetsz is, akár ugyanezt (max. 1000 karakter): [link]

2022. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Pszichológusok nem tudnak segíteni, próbáltam, továbbá ők sem tudnak újat mondani, mert jellemzően több pszichológiai témájú könyvet olvastam el, mint ők, így előre mindig meg tudtam mondani, hogy mit fognak mondani, melyik technikát akarják épp rajtam alkalmazni, meg inkább én elemeztem közben őket, ők inkább az órájukkal voltak elfoglalva.
2022. okt. 21. 11:48
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem sok értelmét látom úgy további pszichológusok felkeresésében, hogy konkrétan be tudom fejezni a mondataikat meg leiskolázom őket, mert annak ellenére sem olvastak annyit a témában, mint én, hogy ez a szakmájuk. Ennyi erővel magammal is beszélgethetnék, szimulálva egy pszichológust és az még ingyen is lenne.
2022. okt. 21. 11:55
 5/21 Kólauborkával ***** válasza:
68%

Vitaminok? Nekem akkor esik le így a kedvem, ha rosszul táplálkozom, vitaminhiányom van. Évekig fel sem tünt (már 31 vagyok), csak egyszer vettem vitaminkomplexumot és elkezdtem szedni, csak amikor elfogyott akkor figueltem fel a dologra, azóta szedem, évekig olyan állapotban voltam, mint te most.

Pedig én még más szart is használok ami csökkenti a fozikai/szellemi képességeim.

2022. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

És próbáltad a szakkönyvekben olvasottakat alkalmazni?

Csak ragadt rád valami amit ott olvastál, nem?

Ezek a könyvek elvileg "megoldásokhoz vezető utakat" mutatnak, persze a munkát neked kell beletenni, más nem fog helyetted cselekedni.

Amúgy állítólag mindenki életében beköszönt az "életközépi válság", de nem mindenkinél azonos időben vagy azonos területen.

Van aki már 30 évesen válságban érzi magát, van aki 50 éves kora körül. Három területen mehet végbe ilyen válság: munka (karrier), magánélet, egészség. Akkor van gáz, ha mindhárom jelen van egyszerre, és ez bizony sokszor így van. Pl. ha valaki elveszíti a munkáját, nem talál másikat, sokszor azonnal kihat a magánéletére, ami előbb vagy utóbb kihat az egészségére is.

A jó megoldást én sem tudom, de valószínűnek tartom, hogy új célokat kell kijelölni, olyat ami elérhető, dátumokat kijelölni ami tartható, és erre koncentrálni. Úgy ahogy az élsportolók teszik, akik mindig éppen Európa- vagy világbajnokságra készülnek, vagy az olimpiára. Van kitűzött időpont és hozzá a cél.

2022. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
41%
Akkor így jártál. Nem akarsz te megoldást, csak hisztizni. És mielőtt folytatnád, voltam ebben a helyzetben, tudom milyen.
2022. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%
Neked szakember kell. Ez a problémakör mélyebb, mint a jelenlegi tüneteid.
2022. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%

Ha azok ellenére sem tudsz változtatni magadon, hogy ismered a megoldást, és nagyobb tudással rendelkezel, mint egy pszichológus, akkor ott inkább az a baj, hogy nem is akarsz ezen változtatni. Mint ha látnál 2 utat, mindkettőnek ismernéd a végét, de csak azért is azt az utat választanád, amelyiknek semmi értelme, hogy legyen okod panaszkodni, meg befordulni. Beskatulyáztad magad ebbe az elhagyatott szerepbe, amiben mindenkinél mindent jobban tudsz, csak nem akarsz ezen változtatni, mert nyilván úgy látod, jobban érzed magad ebben, mint egy másik, egyelőre ismeretlenben éreznéd.

Úgy én sem látom sok értelmét pszichológus felkeresésének, ha nem az a célod, hogy magadba nézz, ÖNISMERETET szerezz, hanem hogy a pszichológus fölé emelkedj a tudásoddal.

Ettől függetlenül állítom, hogy szakembernél tudnál ezzel valamit kezdeni, csak előtte szükséges, hogy elhatározd, hogy azért mész oda, hogy segítsen rajtad, segítsen megismerni önmagadat. Nem kritizálni, nem kioktatni, nem elemezni, mert rólad van szó.

Az sem árt, ha kevesebbet agyalsz azon, hogy mennyire nincs értelme az életnek, vagy hogy egyáltalán folyamatosan agyalsz. Szimplán élhetnél is, ahelyett, hogy az értelmét keresed napról napra.

Szóval bármit is mondasz, ha változtatni akarsz rajta, akkor önismeretre, elfogadásra van szükséged, és arra, hogy ÉLJ!

2022. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%
Lehet
2022. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!