Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az Y Z és későbbi generációk...

Az Y Z és későbbi generációk hogyan tekintenek a 80-as évek társadalmára?

Figyelt kérdés

Arra az időre, amikor az emberek már nyitottan gondolkodtak, de a jelenlegi technikai színvonal még csak a szárnyait bontogatta.


Mit gondolnak egy korabeli film megnézése közben?

Amiben még tárcsás telefonok vannak és zsigulikkal janiznak az emberek :)


2023. jan. 1. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Nosztalgiával gondolok rá és jó érzés látni a régi filmeket, mert akkor több mindenben jobb volt! Volt egy jó hangulat, egy kiszámíthatóbb jövő egy biztonságosabb közeg és egy szerény, de mégis boldogabb élet.


Most hiába van ez a fene nagy technikai fejlődés, egyre jellemzőbb az elmagányosodás, talán pont ennek köszönhetően.


Ünnepekkor is ültünk a családi összejövetelen, aztán mindenki (a többiek) a maga telefonját bújta én meg azt gondoltam, hogy ezért kár volt összeülni....

2023. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a 80-as évek a kedvenceim minden téren!


Zenék, filmek sokkal jobbak voltak - nem véletlen, hogy sokan most is a retrót imádják.


Akkor még volt tartalom, volt mondanivaló.


Ma meg minden csak a látványra megy, de üres az egész és rossz a hangulata.

2023. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a 80-as 90-es években készült filmek hangulatát. Nem mondom, hogy inkább akkor éltem volna, de megvolt a varázsa annak az időszaknak. Leginkább az, hogy nem volt bárki 0-24-ben elérhető. Üdv egy 96-ban született
2023. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy nézem a filmeket, hallgatom a visszaemlékezéseket, hogy bár akkor éltem volna. Úgy érzem, hogy kimaradtak valamiből.
2023. jan. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pont hogy a 80-as évekbe mennék vissza.

Nagyon szeretem az ekkor keszült filmeket, a divatot mindent.

2023. jan. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, véletlenül mentem a küldésre.


Még annyi, hogy akkor nem volt ez a rohanó világ, az értékek sokkal jobban a helyükön voltak, könnyebben kapcsolódtak az emberek. Legalábbis a filmek ilyen hangulatot idéznek. Aztán ki tudja....


Én a 90-es évek közepén születtem, de egészen a kamaszkorom közepéig nem volt ilyen nagy rohanás meg teljesítményközpontúság. Még arra is szívesen emlékszek vissza.

2023. jan. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, engem is kikészít ez a rohamtempó!


A boltban is úgy kell lekapkodni a cuccot, mint valami gép, utálom!!


Meg úgy az egész mai világot, az értékek elértéktelenedésével együtt!


Hogy olyanokat dicsőítenek, akik kválkodnak, celebkednek, meg kábé semmi értéket nem teremtenek. Aki nem bzi vagy nem ribi, az meg lett a nemnormális, a családos meg az idióta.


Annak jó, aki most már nyugdíjas. Neki már nincs sok hátra ebből a xarból!

2023. jan. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Engem már csak az tart életben, hogy vissza lehet emlékezni a boldog 80-as évekre! Nagyon sajnálom a mai fiatalokat! :(
2023. jan. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6


Igen.

Amikor egy focista nagyságrendekkel többet keres mint egy Nobel-díjas akkor ott valami nincs rendben.


A 80as években viszont még csak kevesek kiváltsága volt a tudatos élet.

Tudni mit miért és mit miért ne.

Ma az emberek lelkileg sokkal szabadabbak lehetnének, de még sincs lehetőségük megélni.

2023. jan. 2. 05:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Én leginkább a 90-es meg a 2000-res évek elejére mennék vissza (akkor már éltem, csak nagyon kicsi voltam), de a 80-as évekről is szívesen kérdeztem mindig anyukámat, ő akkor volt fiatal. Az 80-as évek filmjeit is szeretem, szeretek régebbi filmeket nézni, az egyik kedvenc filmem 80-ban készült.
2023. jan. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!