Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az Y Z és későbbi generációk...

Az Y Z és későbbi generációk hogyan tekintenek a 80-as évek társadalmára?

Figyelt kérdés

Arra az időre, amikor az emberek már nyitottan gondolkodtak, de a jelenlegi technikai színvonal még csak a szárnyait bontogatta.


Mit gondolnak egy korabeli film megnézése közben?

Amiben még tárcsás telefonok vannak és zsigulikkal janiznak az emberek :)


2023. jan. 1. 22:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Y generációs vagyok, nekem a 80as évek még nincs elképzelhetetlenül messze, hiszen gyerekkoromban, a 90es években azért ezek a dolgok még jelen voltak, nekünk is volt anno zsigulink, volt tárcsás telefonunk is kiskoromban. Sokszor veszek észre, hogy ehhez viszonyítok dolgokat, pl ha arról van szó, hogy ismeretlen szám hív, akkor bennem ott van, hogy miért ne venném fel, hiszen "néhány éve" még alap volt, hogy a vezetékesen sem tudtuk, ki hív, amíg fel nem vettük. Pedig hát ma már az az alap, hogy egy telefonszám egy emberhez tartozik, és nem egy egész háztartáshoz, és tudjuk, hogy ki hív. Én mondjuk szeretek ilyeneken gondolkodni, hogy mi mennyire változott meg az évek során.
2023. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

A mobiltelefonról annyit, hogy elég jó baráti társaságom volt (több is), így 12 éves koromtól, ha nem volt iskola, valamikor délelőtt leléptem otthonról aztán este 7 ig (vagy 9 ig) nem is hallottak rólam.


Lehet, hogy örültek is neki :)


Kutyának nem hiányzott a mobiltelefon.

Ha valami kellett úgyis haza tudtam telefonálni.

2023. jan. 2. 21:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!