Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szabad sonkát és tojást enni,...

Szabad sonkát és tojást enni, ha nem húsvét van?

Figyelt kérdés
Nem veszik el az ünnep varázsa ezzel?

2023. jan. 29. 22:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Persze, hogy szabad.
2023. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Mi csak akkor eszünk sonkát, ha NINCS húsvét :)
2023. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Tökre ismerem az érzést:D

És ja, néha szabad, úgy még nem veszik el az ünnep varázsa. Mondjuk Húsvéton kívül még 2 alkalommal az évben, úgy nem "spamelődiK".


Egy ideje gondolkodom, hogy kéne beiglit cisnálni tavasszal vagy nyáron, de ugyanez a dilemma:D

2023. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Persze. Én szoktam máskor is.
2023. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
3: A bejgli tényleg speciális étel. Én kb minden héten eszem sonkát.
2023. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5, az speciális, amit azzá teszünk:D

Olyan vékony "boltisonkát" én is viszonylag gyakran ezek, de főtt sonkát, ami ilyen egyben nagy,késel kell vágni, kenyérrel és pirosarannyal... na, olyat csak húsvétkor:D

De pl a sütőtökös batyu (levelestésztába batyuzva sütőtökkrém) is speckó étel, csak karácsony környékén kerül az asztalra. Pedig miért ne cisnálhatnánk máskor is olyat?:D

2023. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha hiszel Istenben akkor ne egyél húst hétfőn, szerdán és pénteken.
2023. jan. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Kapaszkodj meg valamiben.

Karácsonykor dolgoztam, semmi ünnep varázsa nem volt, azt se tudomm már, mit ettem, de annyi munka volt, hogy valószínű zacskós leves lehetett a menü, viszont úgy egy hete megkívántam a töltöttkáposztát, és csináltam, csak úgy, minden alkalom nélkül. Sonkát és tojást meg nagyon gyakran eszek reggelire friss zöldségekkel.

Egy ünnep nem attól lesz ünnep, hogy mit zabálsz. Én tortát is sütök alkalom nélkül, ha megkívánom. Mivel egyedül élek, és nem tudok megenni egy egész tortát, viszek belőle a szomszédoknak, és mindig kérdezik, hogy mi volt az alkalom, mit ünnepeltem? Mondom a csütörtököt ünnepeltem, meg azt, hogy épp csokitortát szerettem volna enni :D

2023. jan. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Mi csak nyulat eszünk
2023. jan. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
7# isten sohasem letezett. Az csak tomegmanipulacio xd
2023. jan. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!