Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bőjti napokon, amikor nem...

Bőjti napokon, amikor nem szabad állati eledelt enni, fehérje tartalmú táplálékkiegészítő (tejből készített por testépítőknek) fogyasztható bőjtölni kívánóknak?

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 18:31
1 2
 1/11 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Nos, ha tartod a böjtöt, akkor gondolom vallásos vagy. A böjt célja, az, hogy segítsen elmerülni az imában, az elmélkedésben, az ünnepre való lelki felkészülésben. Akiknek valamilyen okból kifolyólag muszáj húst enni, azoknak azt szokták tanácsolni, hogy valami olyasmiről mondjanak le helyette, amit szeretnek. A lényeg tulajdonképpen a megvonás.


Te tudod, hogy neked ez a táplálékkiegészítő mit jelent. Te tudod, hogy milyen hátránnyal járna a megvonása. Ezeket a kérdéseket tedd fel magadnak, és ha úgy látod, hogy van értelme rá vonatkoztatni a böjti előírásokat, akkor cselekedj úgy, ha meg nagyon kell ez neked, akkor böjtölj mással.


Én is szedek ilyet, de én betegség miatt, nekem ez kell, hogy az albumin szintem elérje a normális szint alját. Ugyanezért a húst sem tudom megvonni magamtól. Bár nem tartom a böjtöt, de tudom, hogy ha tartanám, bármi megtenné ezek helyett, a lényeg a megvonáson lenne.

2013. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet.

Amúgy mi csak húst nem eszünk, de pl. halat már igen, zsíros kenyeret is és tejtermékeket is, pedig ezek is állati eredetűek. Testépítőport nyugodtan lehet inni.

A böjt célja amúgy is az, hogy bizonyos kényelmi, élvezeti dolgokról mondjuk le. A mai világban a húsról való lemondás szerintem nem egy nagy luxus, helyette inkább TV, internet, alkohol, cigi, stb.

2013. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A por tejből készül ugye, és nem húsból? Akkor lehet.
2013. márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezek a 'tejporok' elég ergyák. No mindegy, hallal jobban jártál volna.
2013. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tudnál idézni egy olyan részletet a Bibliából, ahol Krisztus arról beszél, hogy nem szabad állati eledelt fogyasztani böjt alkalmából?

Előre is köszönöm.

2013. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Az én vallásom miatt nem fogyasztok böjti napokon állati eledelt. Az, hogy Te mit szólsz ehhez, nem érdekel.
2013. máj. 8. 15:23
 7/11 anonim ***** válasza:

(vallási alapon hódot és halat lehet böjt alatt, tudtommal. nem számít).


Pár hétig el lehet VEGETÁLni csak zöldségeken, gyümölcsökön is. Nem lép fel 'fehérjehiány' vagy nem fognak eltűnni az izmok.

2013. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KZitus ***** válasza:

Kedves Kérdező


Elnézést, amiért kérdetni mertem Tőled. Azt hittem minden keresztény vallás a felebaráti szeretetet tanulja és gyakorolja. Tévedtem.

Még egyszer elnézésedet kérem.

2013. máj. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kérdésedből a felebaráti szeretet sugárzott szerinted?
2013. máj. 9. 11:31
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem olvastam el a Bibliát, de ha elolvasnám/el fogom olvasni, fogok olyan részt találni, amivel azonosulva helyesnek fogom találni az önmegtartóztatás bizonyos formáit!
2013. máj. 9. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!