Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lenne már "kötelező"...

Miért lenne már "kötelező" jogosítvány egy férfinak?

Figyelt kérdés

Azt mondta az egyik kolléganőm, hogy egy férfinak kötelező a jogosítvány és egy nőnek is jó ha van. Neki van férje meg gyerekei és mondta, hogy mindenhova azzal mennek csak így lehet megoldani, az ügyintézést, bevásárlást stb. Nem tudná elképzelni az életét nélküle

Ezt én megértem, bár nem tetszik nekem ez a mondat.


Viszont hiába mondtam Ő nem igazán értette az én álláspontomat és lehet én vagyok a hülye? De én jelenleg egyedülálló vagyok, nincs autóm, utálom az autókat és nincs motivációm, hogy legyen.

Én biciklivel bárhol ott vagyok, az ügyintézés a város központjában van, bármikor megközelítem biciklivel. Van egy hátizsákom, egy személyre vásárolok, bicajjal 3 perc, gyalog 10 perc a legközelebbi szupermarket.

Nem idegesítem fel magam hülyéken az úton, nem kell pénzt félretenni a szervízre, a bicajnak max. 10.000 / év a szervíz.

Én jól érzem magam a saját életemben, viszont amire úgymond allergiás vagyok ha valaki valamire azt mondja, hogy "kell". Például X idősen már kell jogsi, X idősen már kell gyerek.

Na most javítsatok ki ha tévedek, de szerintem nincs ilyen, ha akarom ( nem akarom), de ráfekszek a sínekre és elgázoltatom magam a vonattal.

Van egy cselekvés és annak egy következménye, de olyan nincs, hogy kell.


Zavar, hogy meglepődött azon, hogy én nekem ez mennyire nem a célom és hidegen hagy. Nem baj azért mondtam, hogy drágul majd az üzemanyag most rossz világ jön az autósokra.

Annyiban hátrány hogy az életemet nagyvárosban kell leélnem, viszont egy nagyvárosi életet le lehet élni autó nélkül.


31 F



2023. márc. 24. 23:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan nőnek, akinek elvárás, hogy legyen, nem szereti a tömegközlekdést, várakozást.
2023. márc. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
92%

A bicikli egeszsegesebb.

Felesleges a kocsi a nagy forgalomba, ha elvagy a bicikliddel akkor nincs problema.

2023. márc. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

De most ha egy kollégának mondod.

Szóval akinek az élete nincs hatással a tiedre, akkor az téged nem érint.

Minek beleokoskodni?

2023. márc. 24. 23:32
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
De ő senki. Attól, hogy azt mondja, hogy kell meg kötelező, nem lesz az.
2023. márc. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

A kolléganőd nagyon nem képes belegondolni mások helyzetébe. Nyilván kényelmes az autó, nem csak családosként, hanem egyedülállóként is, de simán lehet élni nélküle. Persze ha egyszer megtapasztaltad, hogy mennyire egyszerű a nagybevásárlást azzal intézni, vagy másik városban élő rokonokat azzal látogatni, utána nehezen mondasz le róla, de addig simán elvagy nélküle.

A jogosítvány meg még csak nem is autó, csak lehetőség vezetni. Én mondjuk minden fiatalnak azt javaslom, hogy csinálja meg, mert ki tudja, mit hoz a jövő. De te 31 éves vagy, már simán el tudod dönteni magadnak, hogy akarod-e.

(Nekem például 31 évesen nagyon nem volt szükségem rá. 35 évesen jött el az az idő, hogy hirtelen belekerültem egy olyan élethelyzetbe, ahol szükségem volt rá. Nyilván nem mertem azonnal vezetni, mert 18 évesen megcsináltam a jogsit, aztán ott pihent a fiókban. De hatalmas könnyebbség volt, hogy vettem pár órát tanártól, így másfél hét alatt már vezettem is, minthogy az elejétől kellett volna kezdenem, az eltartott volna hónapokig.)

2023. márc. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján magából indult ki és szerinte mindenki előbb utóbb gyereket vállal és bicóm egy csecsemővel tényleg nem lehet ügyet intézni hóban esőben pl.

De nem mindenki akar gyereket és mint a te példád is mutatjaehet autó nélkül is élni.

Szűk látókörű, ennyi az egész. Ne törődj vele.

2023. márc. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kifejezés amit a legjobban utálok az a "kell/kötelező".


Én megcsináltam a jogsit mert érdekelt és imádok vezetni de eszembe nem jutott volna megcsinálni ellenkező esetben csak azért mert egy kolléganő azt mondja, hogy kötelező ennyi idősen.


Ha megteszel valamit azt csakis magadért és ez a lényeg.

2023. márc. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
59%
Hát nem örülnék neki, ha nyaranta biciklivel vagy vonattal vinne a férjem nyaralni 😂
2023. márc. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Férfiaknál a jogsi hiányára azt mondjak, akinek nincs, jobb is ha nincs. A kocsi meg egyáltalán nem kötelező.


Nekem is van jogsim, de autóm nincs.

2023. márc. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Még régebben a nyaraláson is meglepődött, hogy 15 évesen voltam utoljára...

Nyaranta bulizni járok.

Vagy játszok valami pc játékkal.

2023. márc. 25. 00:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!