Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy készüljek fel lelkileg a...

Hogy készüljek fel lelkileg a vezetésre?

Figyelt kérdés

Szóval egy középiskolás lány vagyok, akinek muszály lesz letennie a jogsit, mert egy bizonyos tehetséggondozó programban tanulok. Amikor jelentkeztem a programba 14 évesen, azt hittem, hogy csak lehetőség van letenni a jogsit a program támogatásával, de mint kiderült, támogatja a program és kötelező. Ebben a tanévben elkezdtük az elméleti anyagot tanulni, de közbejött a vírus, ami nekem hatalmas megkönnyebbülést okozott, mivel addig szünetelteek az elméleti órák és később kerül sor a gyakorlati részekre. Egyszerűen úgy érzem, hogy alkalmatlan vagyok rá jelenleg biztosan, ráadásul félek tőle. És ezen nagyon nem segít az, hogy hallgatom a szüleimtől, hogy milyen hülyeség hogy aggódok, milyen könnyen ment nekik anno, stb. Ha valaki szóbahozzza, hogy hogy haladunk a KRESZ órákkal már minden bajom van, hogy egyszer a vezetésre is sor fog kerülni. De már be lett fizetve a program által, lemondani nem lehet, max ha visszatérítem az árat, de azt anyagilag nem tehetjük meg. És elkezdeni meg kötelező volt, tehát az elején sem tudtam volna szólni, hogy heló, nem akarom, mert akkor szándékosan nem teljesítem a program követelményeit és ki vagyok rúgva a suliból. Szóval a félelemmel kellene kezdenem valamit minél előbb, mert az nem állapot, hogy nyáron azon reménykedem, hogy megint digitális oktatás lesz, és így nem tudják koliba szervezni az elméleti órákat, és akkor nem haladunk és legalább későn jön el a vezetésnek az ideje...


Szóval valami tipp, hogy ne féljek tőle?



2020. júl. 20. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kötelező volt megszereznem, mert olyan volt a munkám. A KRESZ szerintem jól megtanulható, logikusan épül fel, szóval nem egy matek egyenlet, amit valaki vagy ért, vagy nem. Leginkább be kell magolni. A gyakorlati része egyeseknek könnyebb, másoknak nehezebb. Jó és türelmes oktatót kell kifogni, akkor még élvezhető is.

Én sok éve levizsgáztam, de azóta sem vezetek, megkímélem tőle a közlekedőket, mert rémes a tájékozódási képességem.

2020. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Semmi nem logikusabb, mint egy matek egyenlet! :)


A legtöbb tanfolyam esetében, amit támogatással csinál az ember, ott maga a tanfolyam az ingyenes, a vizsgát épp nem fizetik.


Persze ha van egy tanulmányi szerződés, amiben te kötelezettséget vállaltál arra, hogy a végén sikeres vizsgát teszel, akkor ezt bizony le kell tenned. (Ebben az esetben viszont nem igaz, hogy nem tudtad, hogy kell...) Ha nem teszed, a teljes költséget követelhetik rajtad.


Ha csak a tanfolyam kötelező, de a sikeres vizsga nem, akkor szépen végigseggeled, és a végén elfelejted. Nem kell mindenkinek jogsi - bár nem lesz nélküle könnyebb az életed.

2020. júl. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ami nem megy a vezetéskor azt engedd el. Majd menni fog csak ne görcsölh rá. Igen, fontos a jó oktató, de gondolom a Te programodban az oktató váltás sem olyan egyszerű. Egyáltalán az oktatóval van valami bajod?

Mitől félsz? Előtte is ott vanbak a pedálok és a kormányt is eléri. Semmi pánik! Jó lesz az.

2020. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát tizennégy évesen nem tudtam logikusan felmérni, hogy ez kötelező, anyuék meg nem magyarázták jobban, mert ők úgy voltak vele, bármi van addigra meggondolom magam és én is akarom majd, meg úgyis jó lehetőség ez. Igazából a program fizeti a vizsgát is, az elsőt egész biztosan, ha valaki bukik, akkor azt meg felülvizsgálják, hogy fizetik-én, vagy oldja meg magának az ember, és majd ha sikerült azt visszafizetik neki
2020. júl. 20. 19:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor lehet magad összekapni! De egyébként megvan a szerződés, amit aláírtál?


14 évesen ráadásul nem köthettél szülői ellenjegyzés nélkül ekkora összegre semmilyen szerződést. Ha minden igaz, ők is alá kellett, hogy írják.


Ha nem, akkor az a szerződés jó eséllyel semmis.


Kiskorú is szerződhet, hisz pl. minden vásárlás a boltban egy adásvételi szerződés (még ha nem is foglalják írásba a tejfölös-hagymás chipszet az energiaitallal) jogilag. Egy ilyen, mindennapi életvitelhez szükséges szerződést köthet gyerek.


Többszázezer forintos tanulmányi szerződést vizsgakötelezettséggel, eredménykötelezettséggel biztosan nem.

2020. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, hogy hogy működik ez, de a suliban és koliban azt szokták mondani, hogy beiratkozáskor el lettek fogadva a program által előírt dolgok. Őszintén, nem iratkoznék ki csak emiatt, mert egyébként majdnem minden teljesen rendben van a sulival, kolival és a programmal kapcsolatban is, csak a jogsitól rettegek. És ezzel akarok kezdeni valamit, csak nem tudom hogyan.
2020. júl. 20. 22:47
 7/9 anonim ***** válasza:

En a helyedben varnek. Kozepiskolas vagy? Van mar valamilyen munka offered, ahol elvaras a B kat? Annyian kerdezitek kozepiskolasok, hogy mit lehet tenni, en ast mondom varni kell par evet, amig fejben is erettek lesztek. Ne vedd magadra, de tele van az ut olyan frissjogsisokkal, akik valamilyen oknal fogva nem felnek semmitol, eloznek mint az állat úgy hogy kozben nincs semmi rutinjuk. Ma is benne volt a hirekben, hogy meghalt egy 19 éves...

Na mindegy, ha viszont meg tenyleg eretnek tartod magad, akkor keress oktatot, gyakorolj minél többet. Mashogy nem lehet legyozni a felelmeket. Ugyanolyan, mint egy egyetemi vizsga. Hogy győzöd le a felelmed? Tanulsz.

2020. júl. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is nagyon parázós voltam. Egyszerűen minden vezetés előtt gyomoridegem volt, és hozzáteszem én már idősebb vagyok mint te. Az idegességem miatt csak 4. alkalomra lett meg a forgalmi vizsgám, bár elég rosszul csináltam, mert a 2. és 3. vizsga előtt pár órát vezettem csak, de nem emiatt buktam, mert a sikeres vizsgám előtt is a munkám miatt 2,5 órát vezettem. Az idegesség nagyban elveszi az ember "eszét". Valahogy a 4. vizsga előtt legyőztem a félelmem, úgy voltam vele, hogy ez csak egy sima vezetés, az oktatóm ott van mellettem. Miután megszerzed a jogsit, az a lényeg, hogy türelmes ember mellett vezess, nem szabad egyből egyedül nekivágni. A KRESZ vizsga feladatait nagyon begyakoroltam, elég könnyű volt. 3 pontot vesztettem csak.

Amúgy véleményem szerint nem minden embernek kell vezetnie.Szerezd meg a jogsid, ha megvan és úgy érzed, hogy nem szeretnél vezetni, akkor ne tedd.

2020. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeresd meg.

Mondogasd magadnak, hogy imádok vezetni, alig várom már..


De tényleg.

Mindig ,amikor csak lehet,akkor mond. Beszéld be magadnak, hogy szereted. És ha valamit szeretsz, akkor azt jól is csinálod.

2020. okt. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!