Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg beteg vagyok, ha a...

Tényleg beteg vagyok, ha a tolsztojánizmushoz hasonlóan nagyon szeretem azokat, akik engem gyűlölnek, és jót teszek azokkal, akik nekem ártanak?

Figyelt kérdés

Erőteljes hatással volt rá Tolsztoj és az ő filozófiája erkölcsi és világnézeti szempontból, és általa közvetetten különösen Jézus és az apostolok eredeti tanításai, az őskeresztény és ókeresztény filozófia, de az esszénu, valamint az óbuddhista filozófia, illetve a Buddha, Lao-ce eredeti tanai és a védikus bölcselet, valamint a sztoikus, platonista és püthagoreánus filozófia is.


Mindez alapján elhatároztam, hogy korlátlan szeretet szeretnék érezni mindenki felé, azok felé is, akik engem gyűlölnek, és legszívesebben megfojtanának egy kanál vízben. Jót akarok cselekedni szeretettel azoknak, akik nekem rengeteget ártottak. Szeretettel fordulok afelé az ember felé is, aki nekem lelkileg annyit, de annyit ártott, hogy tönkretette az egész fiatalkoromat, és lelkileg beteg lettem miatta. Hiszek abban, hogy minden ember egyenlő, és ne gyűlöljünk senkit, mivel a szeretet hiánya megegyezik a gyűlölettel, a gyűlölet pedig a gyilkossággal, akkor is, ha csak lelki értelemben következik be ez konkrétan. Meg akarok bocsátani mindenkinek, aki nekem valaha ártott. Akkor is, ha ezért Ő nem tett semmit. A bocsánat nem egy nyeremény, amit ki kell érdemelni. Lemondó, mértéktartó, mérsékelt életet szeretnék élni, nem akarok senkinek és semminek se ártani, ellenben mindenkinek segíteni akarok. Legutoljára egy rám irigy, és emiatt nagyon nem kedvelő ismerősömnek segítettem egy nagyon nehéz helyzetben. Mindenki meg is lepődött rajta... Aki gyűlöl, annak legbelül maga "beteg", emiatt együtt kell érezni vele, és segíteni neki abban, hogy újra szerethessen mindenkit. A gyűlölet, de már pusztán a béke és a szeretet hiánya is a legnagyobb parazita... A külső körülményeket nem tudjuk megváltoztatni, de azt igen, hogy mi hogy reagálunk rá.


De ellenben interneten azt olvastam erről a mentalistáról, hogy ha valaki megdob kővel és én kenyeret dobok neki, az az önbecsülés teljes hiánya, sőt, olyat is olvastam, aki az így gondolkodó embert pszichiátriába záratná.


Tényleg ez pszichésen nem egészséges?



2023. ápr. 2. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

A szeretet nem jön parancsszóra.

Szerintem te inkább szorongsz valamin az élettel kapcsolatban, és most van egy kapaszkodód ezzel a gondolati mechanizmussal. De attól még az alap személyiségedet nem tudod megváltoztatni. Alapvetően a világnak így kellene működnie, hogy ha ártanak, mi ne ártsunk.

De most komolyan, ha már Jézust is keresztre feszítették azért, mert annyit kért, hogy "szeressük egymást", mégis mit várunk?

2023. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hosszan nem tud fentmaradni ez a mentalitás az emberben, mert kimerítő. Rengeteg nővér/ ápoló, szociális munkás, akik szegényekkel, öregekkel, fogyatékosokkal foglalkoznak főmunkaidőben hamarabb mutatják a kiégés jeleit. Szóval figyelmesen kell magadra vállalni mások terheit. Viszont az jó, hogy van egy ilyen páncélod, hogy lepereg rólad mások negativitása ami feléd irányul. Ezt irigylem az ilyen emberekben.

De az állandó lemondás, állandó mértéktartás, állandó feláldozas egy idő után teher lesz. Belesüllyedsz és akkor eszmélsz amikor azt látod kihasználnak. Vannak olyanok akik olyan emberekre tapadnak akiket ki lehet használni. És egyszer csak azt veszed észre túl sokat adtál.

Ahogy Jézus ott volt miután megkínozták, kezeit és lábait szöggel átverve a keresztre feszítették és még ott is azt mondta Istennek bocsáss meg nekik mert nem tudják mit cselekszenek. Sokat nem ért ahogy a világban körbe nézel. De amúgy is arra tanított Jézus ezzel, hogy próbálj megbocsátani. Nem arra, hogy legyél naív.

2023. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem érsz el vele semmit sem, mert nem tanulnak a hozzáállásoddal semmit sem.
2023. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!