Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más családban ia csak nyűg a...

Más családban ia csak nyűg a vendég?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta, ha be volt jelentve, hogy jön majd valaki, anyám már napokkal az előtt elkezdett készülni rá, s akkor az az időszak csak arról szólt. Hogy patyolat tiszta kell legyen az egész ház, ételt kell főzni, sütit kell sütni, stb. Napokig volt idegben, ha olyanról volt szó. Vagy ha csak ilyen kisebb vendég jött random, pl valamelyik testvére s a családja, mindig az volt a reakció, hogy "ki jön?", "miért jön?". Olyan is volt, hogy elbújt a kamrában, vagy a fenti szobában, hogy ne találkozzon velük. De előttük mégis adja a kis mosolygóst, jópofizóst, stb. Kínálgatja őket mindennel, még akkor is ha megmondják, hogy nem kell semmi, stb. De látszik rajta a vendégek érkezése előtt is s után is, hogy nem akarja őket.


Tényleg ezt jelenti a felnőtt élet, hogy még a saját házadban se tudsz nyugodtan élni anélkül, hogy ne kelljen haptákba állj minden percen, mert valakinek megviszketett, s nem bírt otthon megülni a fenekén?


2023. ápr. 15. 11:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10-es, másképpen is lehet!


Egy mentálisan felnőtt ember nem gondolja, hogy a vendég nagyítóval keresi a porszemeket és egyéb kifogásolnivalókat vendéglátója házában. Ha meg netán mégis olyan, akkor magasról tojik rá, hogy az illető utána a hasonlóan hülye ismerősei előtt ezen köszörüli majd a nyelvét.


De szerintem ilyenkor nem is a mentálisan felnőtt vagy nem felnőtt állapotról van szó.


Hanem arról, hogy mindenki magából indul ki. A kérdező anyukája valószínűleg tényleg ez a típus, aki ha vendégségbe megy, nagyítóval keresi, min lehet fönnakadni és utólag kibeszélni mások előtt. És pont azt gondolja, hogy mindenki ilyen, és ezért kell az ő házának tökéletesen kinéznie, ha vendéget fogad.

2023. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én ezt egyszerűen kezelem: nem fogadok vendéget!

Esélyed még a házba bejutni sincs, ha előtte nem beszélsz velem telefonon!

Vannak szállodák, apartmanok - meg mit tudom én, - aki szeret vendégeskedni, keresse ezeket!

2023. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!