Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha vendégségbe megyünk (ottalv...

Ha vendégségbe megyünk (ottalvós) illik vinni saját törölközőt, tusfürdőt, fogkrémet, stbt?

Figyelt kérdés

Világ életemben úgy voltam nevelve, hogy ezeket kell vinni ha vendégségbe megyünk, hogy ne a házigazda cuccait fogyasszuk. Azonban időközben lett saját kis háztartásom és eszembe se jutna ittalvós vendégtől elvárni hogy hozza a fogkrémét, saját türcsivel és saját sampon, tusfürdővel (persze, más eset ha valaki ragaszkodik a saját bevált márkáihoz és a saját törülközőjéhez, de ilyennel egyébként még nem találkoztam).


Szóval felvetődött bennem, hogy megkérdőjelezzem nevelésem egyik elvét. Szerintetek illik vinni ezeket a cuccokat vagy a házigazda számolhat mindig a vendégeknél a piperecuccok fogyasztásával?



2022. júl. 28. 06:19
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ezt meg kell beszélni, nekem volt olyan barátnőm, aki semmitsem hozott. Ha autóval jön, hozhat bmit, de vonaton minden apróság számít. Törölközőt nem vinnék, mást igen.
2022. júl. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá, az sose baj, illedelmes :) valószínűleg úgyis azt mondja majd, hogy nem kell vinned semmi ilyesmit.
2022. júl. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Max törölköző,vagyis ha barátnőmhöz megyek mindig viszek, mert nagyon kis lakásban él, nincs sok cucca.(persze nyílván van törölközője)


Szerintem senkit nem vágott még földhöz, hogy mondjuk 2 napig valaki más is használta a fogkrémjét, tusfürdőjét, wc papírját.


Bár meg kell mondanom, múltkor barátnőmnél voltam 2 napot és valami kegyetlen rossz volt az a fogkrém amit ők használnak, így elég rossz volt a fogmosás, de kibírható volt. így ha legközelebb megyek biztosan viszek sajátot.

2022. júl. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem fura lenne más fogkrémét használni, abból mindog sajátot visek, de a többit a házigazda adja.
2022. júl. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Én törit szoktam vinni, most 1 használat miatt ne kelljen már kimosniuk :) tusfürdőt is, mert sokmindenre érzékeny a bőröm, amúgy valószínűleg azt nem vinnék

Egyébként még a fésű, ami mindig ott lapul a táskámban, ha még erre is vonatkozik a kérdés

Ja és kontaktlencsés vagyok, és van olyan barátnőm, aki szintén az, na hozzá általában se tokot, se folyadékot nem is szoktam vinni, ezekkel simán lenyúlom :D

2022. júl. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Soha nem használnám más valaki töröközöjét, samponját, fogkrémjét, tusfürdöjét, stb.

Egyrészt ragaszkodom a nekem bevált márkákhoz, másrészt nem minden mosószert birok, az öblítötöl kiütéseket kapok, másrészt meg az egyész nem igazán nagy csomagot jelent, és emiatt másét használni fölösleges.

A fogkrém esetében meg használatkor a fogkefe valamennyire hozzáér, szóval még csak nem is higiénikus, a fésü/hajkefe meg egyértelmüen pivát.

Ha olyan vendég jön hozzám, aki nem hozott magával ilyesmit, akkor kap egy új, bontatlan fogkrémet, sampon-tusfürdönél meg a különbözö helyeken kapott próbákból teszek ki neki. A töröközö me igazán gond, mert az úgyis több van minden mosásban, eggyel több vagy kevesebb nem számít, de feltétlen frissen mosottat kap.

2022. júl. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig viszem magammal a tisztálkodási szereket. Olyan törölköző valószínűleg nincs a háztartásban amit senki nem használ, innentől az tárgytalan. Hiába frissen mosott. A fogkrém azért, mert a legtöbben mentolosat használnak, aminek utálom az ízét és nagyon kiszárad tőle a szám, de nyilván nem várnám el hogy valaki miattam vegyen másikat. Tusfürdőből és fésűből pedig furcsa lenne másét használni, úgy nőttem fel hogy abból mindenkinek van sajátja.
2022. júl. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!