Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Befogadtam egy ukrán férfit...

Befogadtam egy ukrán férfit az otthonomba, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy férfi akit nagyon megsajnáltam az utcán volt, azért fogadtam be mert el lopták az iratait értékeit, nincs telefonja, ha nem tudja meg csinálni az irarltait és nincs munkája akkor vissza toloncolják Ukrajnába. Én beszeretném jelenteni egy rövid időre, de nem tudom, mert nincsenek iratai se útlevele, mindent ellopták. Felhívtam az Ukrán nagykövetséget, de magyarul nem beszéltek így nem tudtam meg tőlük semmit. Annyit mondott az ukrán férfi akivel beszélt telefonon a konzulátussal, hogy bolondd és nem ért hozzá. Lehet részeg volt vagy nem tudom, de bunkó volt az a férfi. Van egy útlevél másolata, és egy rendőrségi papír, hogy nincsenek meg az iratai, de azon a papíron minden személyes dolog fel van írva. Nos, így hogy jelentsem be? Illetve kell e tulajdoninlap a konzulátusra, hogy be tudjam jelenteni ? vagy mi ennek a dolognak a menete? Van egy élettársa Ukrajnában akivel van egy közös gyerekük Ő nem tudna beküldeni neki útlevelet?

#ukrán #lakcímbejelentés #Ukrán nagykövetség
2023. máj. 8. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Felhívtam az Ukrán nagykövetséget, de magyarul nem beszéltek így nem tudtam meg tőlük semmit."

. Már rég személyesen oda kellett volna mennie a férfinak...

2023. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ukrán állampolgárok most menekült státuszt kapnak, ennél fogva nem fogják visszatoloncolni. Szerintem inkább ezen a vonalon kellene elindulni. Egyébként ez nem úgy megy, hogy csak úgy kap egy lakcímkártyát,mivel harmadik ország (nem uniós) állampolgára. Az én barátom 3 éve itt él, de nincs lakcímkártyája. A bevándorlási hivatalban kell be jelenteni, hol tartózkodik, arról állítanak ki egy pecsétes kartonpapírt. Az lesz a "lakcíme".
2023. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért meglepne, hogyha a követségen egyáltalán nem beszélnének magyarul. Szerintem fel is hívhatnád megint.
2023. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A stori erosen santit, vagy te is holnap sirhatsz mind a tucatnyi masik naiv aki egyaltalan szobaallt veluk.
2023. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A menekultek az uniotol bsnkksrtyan havi 200 ooo huf-ot kapnak alapbol havonta evekig……..


A menekultnek kotelessege bemenni a nagykovetsegre.


Ne jelentsd be mert a nagyszeru magyar torvenyek szerint nem tudod kirakni a menekultet a lakasodbol meg akkor se ha megver. Ez rendori tapasztalat…

2023. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Be fogadtál egy vadidegent??? Ennyire sötét szerintem senki nem lehet.
2023. máj. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad egy kalap alá venni senkit de én a "Kerepesi ukrán menekültek lányokat zaklattak" sztori után kicsit jobban oda figyelnék kit is fogadok be.
2023. máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Jól van ez így? ***** válasza:
100%
Zavard el a picsába!
2023. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nekem is nagyon gyanús, hogy meg akar vezetni, és kihasználja a naivitásod és a jóhiszeműséged.


1. Mint már írtam, kizárt, hogy visszatoloncolják Ukrajnába ebben a helyzetben. Valószínűleg arra játszik, hogy megsajnáld, ezért etet ilyenekkel...


2. Kötve hiszem, hogy az ukrán nagykövetség nem tudja megoldani, hogy bármilyen módon igazolni tudja a személyazonosságát, ezáltal az állampolgárságát, amiből egyenesen adódik a menekült státusz.


3. Ha megkapja a menekült státuszt, onnantól kezdve joga van a munkavállalásra, lakhatásra, állami segélyre, stb.


Ezt mind ő magának tudja intézni, nem pedig te. Szerintem ostobaság, amit csinálsz. Pesten pl. egy csomó kollégiumot átszerveztek az ukrán menekültek fogadására, meg a legtöbb vidéki nagyváros is felkészült erre. Az állam feladata megoldani a menekültek helyzetét, és nem a tiéd.

2023. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy ügyvéd segítségével írasd rá a lakásodat is.
2023. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!