Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudok berúgni? Több...

Miért nem tudok berúgni? Több lent. Létezik olyan ,hogy valaki nem tud berúgni?

Figyelt kérdés

3 kupica pálinkát megittam utána 2 sört és még 2 pohár bort utána. Max 4 kupica pálesz után szédülök egy kicsit de semmi több. Pedig nem iszok gyakran 2 hetente 1x 2x mondjuk.

De volt olyan, hogy minden reggel ittam egy időben 2 pohár bort suli előtt, nem éreztem akkor se semmit. 18 éves vagyok.



#ital #nem tudok berúgni
2023. máj. 9. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány kiló/milyen magas vagy? Mennyit ettél?
2023. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
162 cm vagyok és 50 kg. Nem eszek túl sokat soha.
2023. máj. 9. 12:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Fene tudja. Gyors anyagcsere miatt hamar bontja az alkoholt a majad?
2023. máj. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges
2023. máj. 9. 12:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A rendszeres alkoholfogyasztás emeli a szervezet toleranciaszintjét. Ez is az egyik legfőbb veszélye az ivászatnak: ahhoz, hogy "beüssön" a szesz, egyre többet kell meginni az idő előrehaladtával.

A fent leírt "menü" kb. 100g alkoholt tartalmazhatott, ha ezt pár óra alatt fogyasztja el az ember, azért fejre állni nem fog tőle, pláne ha nem kezdő.

2023. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
egyszerre ittam meg...
2023. máj. 9. 12:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, akkor azt mondanám, hogy inkább ne igyál...

Ha a partyhatás nincs is meg, attól a méregtelenítő szervrendszernek meg kell küzdeni az alkohollal, le kell bontania, ami plusz feladat a testnek. A hosszú távú káros hatásokról nem is szólva.

2023. máj. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na ez tipikusan az a monológ, ami egy nagyon urdorító berúgást előz meg.


Általában ilyenkor szokott az lenni, hogy "á, rám úgyse hat" alapon beszlopál az illető egy-másfél liter cukros-tejszínes likőrt éhgyomorra, aztán másnap délután négykor a saját fosában-hányásában fetrengve ébred. 💀


Majd rájössz te is.

2023. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Heti 1-2x inni, az nem ritka, hanem kifejezetten gyakori.

Én is ilyen vagyok amúgy. Be tudok rúgni, mindenki be tud, csak ahhoz óriási mennyiségeket kell pebuszilni. És épp azért van így, mert én is heti 1-2x iszom, nem keveset, ami miatt kialakult a tolerancia, szóval már sokkal több kell.

Egyszerre meginni meg ennyit nem lehet, pláne, hogy ha nem szoktál sokat enni, folyadékból több fér be, de azért nem tudok húzóra meginni egy üveg bort, ha egyébként kis adagokat eszem. Szóval gondolom ezalatt azt értetted, hogy egymás után, szünet nélkül kérted ki az italokat, meg a rövideket sörrel-borral kísérted le. Ahogy legurítottad az első koreszt, a szervezeted elkezdi lebontani, még az sem számít, ha ettél előtte, mert a kaja elé priorizálja az alkohol lebontását. Szóval, mire az utolsó pohárral megittad, addigra az első 2-t már ki is pisilted meg lélegezted.

2023. máj. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!