Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit kell tudni a tejfakasztó...

Mit kell tudni a tejfakasztó buliról?

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt hallottam róla, aztán azt tudom, hogy ezt az ifjú férj szokta rendezni, ahová elhívja a haverokat egy kis közös italozásra, eszegetésre, beszélgetésre. Engem nem érint, de érdekelne az, hogy: Ez amolyan "muszáj" jellegű buli akkor is, ha az ifjú pár nem bulizós? Amikor én ezt először hallottam, akkor ott nemcsak a férj, de a fiatalasszony apja is csinált egy ilyet az ő haverjaival, az is annak tekinthető? Tényleg arról szól, hogy minél többet igyon az ember, vagy ez társaságfüggő? Egyébként pedig régi magyar hagyomány és csak nem hallottam erről korábban, vagy ez újabb keletű szokás?
2023. máj. 11. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem újkeletű, és nem kötelező. Csak egy ürügy az ivásra.
2023. máj. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj. Attól függ, hogy milyen színvonalat élő barátokról van szó.

Ez általában ok az ivásra.

Míg anyuka a gyermekágyban a picivel, addig apuka a haverokkal berúg.

2023. máj. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Nem “régi magyar” szokás.

Proli szokás.

2023. máj. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is jobb, mint mikor egy ilyen gyönyörű és ártatlan dolgot, mint hogy a gyermekedet a szerelmed élteti és táplálja a saját testéből, a mértéktelen ivászattal asszociálsz :) Félreértés ne essék, az alkohollal nincs bajom, amíg az kultúrált kereteken belül marad, de a szoptatást ürügynek használni a mértéktelen ivászatra... Szerintem semmit nem vesztetek azzal, ha kimaradtok ebből. Ha a társaságotok normális, ők sem fogják túlzottan bánni.
2023. máj. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!