Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Saját lakásban élés egyedül...

Saját lakásban élés egyedül vagy kollégiumi elhelyezés? Melyiket választanád?

Figyelt kérdés
A lakást úgy értem, hogy pl. szülők vásárolják, egyetem alatt fizetik az azzal járó költségeket is (rezsi, közös költség stb).
2023. máj. 23. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
A kollégiumot nem, mert korlátozva lennének a személyiségi jogaid.
2023. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván saját lakást választanám ha erre lehetőségem lenne.
2023. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Lakás. A kollégium hangos, nem csinalhatsz azt amit akarsz, nincs semmi magánéleted.
2023. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Magyarországon egy darab olyan egyetemi kollégium nincs, amit jó szívvel ajánlani tud az ember. A színvonal a béka s*gge alatt van mindenhol.

Saját lakás, természetesen.

2023. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

3.5 evet voltam kollégiumban, és 9 evet laktam egyedül sajat tulajdonú házban.

1000000x jobb a saját mint koli, pedig nalam az utobbi se volt rossz.

Feltéve ha megvan a valasztas lehetősége, es a szulok tudják állni a költségeket.

2023. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Akkor leszek én az ellenvélemény, én szeretem a kolit. De perse az hogy melyiket valasztod teljes mértékben tőled függ. A legtöbb koliban elég nagy igénytelenség van, nehéz egyedül maradni mert szinte mindig ott vannak a szobatársak (persze ezt meg lehet oldani azért, nem lehetetlen). Cserebe viszont van egy nagyon jó közösség, mindig van élet, lehet mit csinálni.
2023. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kolis nem voltam, csak albis, de már azt is nehezen viseltem. Az egyik lakótársam szinte mindig bulizgatott és hangos volt a haverjaival, a szobatársam csak úgy tudott aludni ha ment a tv, én meg addig semmit, mindig meg kellett várnom hogy elaludjon és kikapcsolhassam. A harmadik meg folyton megette a kajáinkat és borzalmasan kupis volt. Egy kolira ez sztem hatványozottan igaz. Szóval saját lakás!
2023. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Koli. Sőt, a családom megtehette volna, hogy vesz nekem lakást. Én akartam kolis lenni. Hogy ne legyek nagyon pofátlan, vidéki egyetemre mentem (budapesti vagyok) és tanulmányaimmal érdemeltem ki a helyemet. Nem érdekel, hogy valaki jobban rászorul, érdemelje ki ő is tanulmányaival, nekem se volt magántanárom. Ha szociális bekerülés lenne, úgy már érdekelne, elítélem az ilyen csalásokat (pl önellátóság papíron, vagy bejelentés a nagyihoz stb.)


Szakkoliba érdemes lenni, színvonalas, jó a társaság stb.


Én pl a páromat is ott ismertem meg. Szerettem a kolit. 3 évig voltam kolis, bsc alatt végig.

2023. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
84%
Attól függ. Ha a saját szüleimből indulok ki, akkor a kolit. Anno azt is évekig hallgattam, hogy kifizették a gimis tankönyveimet, szóval ha megtehették volna, hogy az általad írt módon támogassanak, tutira egész életemben pitiznem kellett volna hálából és mindenért megkaptam volna, hogy lakást vettek alám, szóval kussovszky van. Persze, hogy jobb a saját lakás egyedül, mint összezárva idegenekkel meg közös hűtő, közös wc stb. de nem mindegy, hogy mit kell adnod a jólétért cserébe.
2023. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
NAGYON kolis akartam lenni. Aztán (végül azt mondom hála égnek) nem sikerült, arany életem van. Van 2 lakótársam, mindannyiunknak saját szoba. Békésen főzhetek, nem nyúlja le senki a hűtőből, mindig van hely a 4 napi kajámnak (IR miatt ez nekem különösen fontos volt). Ha akarok nap közben aludni besötétítek és alszom is, csöndben. Ha akarom tanulhatok hajnalig, egész éjjel, ha úgy van kelhetek 6. ébresztőre. Úgy állítom be a fűtést és úgy szellőztetek ahogy akarok (utálom ha túl meleg van és nincs friss levegő). Lehetek pucér is akár. Áthívhatom néha a párom ha lejön hozzám. Nem kell a mosáson aggódni, hárman azért csak beosztjuk. Ugyanez a takarítással, e hetente van rajtam a sor, 1 órás procedúra és mindig szép tisztaság van, igényesen élünk, koliban meg láttam már konyhát és wc-t. Tudnám még sorolni, de szerintem érted. Ha introvertált vagy, kínszenvedés a koli, ha exrrovertált, igazán társaságkedvelő, akkor a mindennapi életben és a bulikon ugyanúgy megtalálod a hozzád való sok-sok embert és nagy társaságot.
2023. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!