Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A beilleszkedés azzal jár,...

A beilleszkedés azzal jár, hogy feladjuk önmagunkat?

Figyelt kérdés
Milyen mértékben szükséges feladnunk magunkat? Nekem sose sikerült beilleszkedni, mindig úgy éreztem, fel kell adnom magamat, és ezeket megfűszerezték kemény elvárásokkal. Igen is elvárták hogy totálisan változzak meg, azt éreztetve, hogy így elfogadhatatlan vagyok. Mai napig kísért ez. Persze már felnőtt vagyok, de egyszerűen mindig megtalálnak az ilyenek. óvodás korom óta hallgatom, hogy változzak meg, mertt igen is be kell illeszkedni. Mikor kijártam az iskolát, azt hittem megszabadulok tőle, pár évre el is csitult, de 2020ban ismét rám talált az ilyen.

#beilleszkedés #megváltozás #önmagam feladása
2023. jún. 4. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A beilleszkedes azzal jár, hogy elfogadod egy adott csoport normáit, azaz beilleszkedsz.


Ha nem sikerül, akkor tovább kell menned, és olyan csoportot keresni, találni, akik hozzád hasonlóak.

2023. jún. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én az elmúlt 15 évben leginkább visszafogott, normakövető emberekkel talélkoztam (nyilván az iskola más volt, azt most nem is sorolom ide). Én magam egyenes, szókimondó vagyok, aki az ilyen ki nem mondott normákat nem veszi figyelembe, hanem közli egyenesen, akár az igazságot is. Ennek totál ellenkezőjével találkozom rendszeresen, túlérzékenyek, túl merevek, túl visszafogottak, és nekik sok vagyok. Valahogy hozzám hasonlóak valamiért nem találnak meg, csak az ilyenek, ahol kb már le is vagyok korlátozva, már úgy érzem semmit se csinálhatok mert rám szólnak, korlátoznak, leállítanak stb. Hiába megyek tovább, ilyen lesz a következő is
2023. jún. 4. 10:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a szókimondó embereket a munkahelyeken. Abból mindig csak probléma és feszültség keletkezik. És azt senki nem szereti.


Pedig hidd el, nekem is van véleményem, és szívesen az arcába vagnam egyik másik kollégának, de nem teszem meg. Így élhető marad a hely.


Egyébként ismerek szókimondó embereket, szinte kivétel nélkül mindegyik bajba kerül emiatt.


Próbáld meg kontrollálni magad.

2023. jún. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A szókimondásod visszafelé is működik? Te hogy viseled a kritikát?
2023. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na igen, erről beszélek. De én nem a munkahelyen csinálom, ahová nem is nagyon célom beilleszkedni, de ha én szeretnék egy közösségben lenni, ahol van közös érdeklődés, ne kelljen már állandóan korlátozva lenni. Ráadásul ezek olyan csoportok, ahol mindenki leírja a véleményét. Vagyis elvileg erről kéne szólnia, de egymással szemben megy a tapintatosság, a ráérzés hogy a másik mit érez, vagy mit akar, a finomkodás és ezektől hányingert kapok. Próbáltam már megváltozni (család is ezeket várja el hogy ilyen legyek), és olyan szép szövegeket írtam, aminek bár nagyon örültek, de közben azt éreztem, hogy földbe tapostam saját magam, azaz én nem létezek, csak a máz, a megjátszás meg ezek. Ezek az elvárások
2023. jún. 4. 10:28
 6/13 A kérdező kommentje:

"A szókimondásod visszafelé is működik? Te hogy viseled a kritikát?"


Kifejezetten elvárom, hogy legyenek velem egyenesek. Akik ezt hajlandóak megtenni, azokkal jóban is vagyok (elég kevés az ilyen). A többi csak játszmázik, manipulál, utalgat és hiába várom az egyenességet, nem kapom meg.

2023. jún. 4. 10:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos neked életed végéig ez jut majd osztályreszul.
2023. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó de mi okból? Ezt akarom megfejteni

akkor talán könnyebb lesz elfogadni

2023. jún. 4. 11:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Részben igen, de akkor is meg lehet hagyni pár egyediséget:).
2023. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy elmagyarazni neked. Csak az a példa jut eszembe, hogy például a farkasoknal is van az, hogyha egy farkas elkoborol a falkatol, akkor nem fogadják vissza.


Valami ilyesmi van itt is. Nem tudsz békésen együttelni a többiekkel, akkor problémad lesz belőle. Kizárnak maguk közül.


Erre való az onkontroll. Egészseges lelkű felnőtt embereknek nem szokott gondot okozni.

2023. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!