Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Orvosoknak ad valaki "ötletet"...

Orvosoknak ad valaki "ötletet", hogy mit írjanak fel?

Figyelt kérdés

Bevettem 150 mg ZOLEP-et (elvileg zolpidem-tartarátnak kéne lennie), hajnali 2-kor.


Szart sem ért.


Megnéztem a gyártót, egy magyar cég.


Frontinnal sokan írják hogy inkonzisztens a működése. Magyar termék.


Yarocen (mirtazapine) semmit nem csinált, magyar termék.


Metoprolol Z Hexal-t kaptam, magyar termék, neurológus mondta x mennyiség felett ne vegyek be, mert lassítja a légzést.


Nem mondom milyen szándékkal, de én bevettem a "max" adag, ahol lelassítja a légzést annak a 10-szeresét. Semmi bajom nem volt. Magyar termék.


Ellenben, a külföldi gyógyszerek mint hatnak. Xanaxtól (Pfizer) Xanax SR (Pfizer), BETALOC (EGIS) és Mirzaten (Krka) és még sorolhatnám.


És a dokim gyanúsan szinte csak magyar fos termékeket ír fel, amik alig használnak, ha használnak.


Kap valami ajánlatot vagy valami, hogy ilyeneket írjon fel?



2023. jún. 10. 07:39
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Egyébént a csodálatos és rettenthetetlen Richter által fejlesztett és exportált antipszichotikumról is kiderült, hogy egy kalap szar és alig használják.
2023. jún. 10. 07:41
 2/26 anonim ***** válasza:
34%
Na meg is volt a mai magyargyűlölő kérdés.
2023. jún. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Nem magyar gyűlölő, de egy romló korrupt országban szerinted milyen módon szerzik be az alapanyagokat, gyártási procedúrákra mennyit költenek, szintézisre, minőségellenőrzés?


Amikor a kormány pont az egészségügytől veszi el a pénzt.


Most ettől függetlenül írtam az egészet, nem magyar gyűlölő szempontból, de köszi hogy felhoztad ezt is.

2023. jún. 10. 07:55
 4/26 A kérdező kommentje:

Zolpidem-RATIOPHARM igaz van toleranciám már rá, de 70 mg-nál (általában 10 - 20mg-ot szoktak bevenni) kb. 5 mp-en belül beájultam volna ha nem mondom, hogy na jó megyek az ágyba.


És ezt szószerint értem.


Ezt a magyar ZOLEP-nél miért nincs? Amikor pont hogy alig szedtem benzodiazepinet már közel fél - 1 éve?

2023. jún. 10. 07:57
 5/26 A kérdező kommentje:

És mondom, doki érdekes módon mindig magyar gyártmányú szardarabokat ír fel.


Aztán meg játssza a hülyét ha mondom neki, hogy van x gyógyszer is, ami ugyanannyiba kerül, ugyanolyan támogatású, ugyanaz a hatóanyag és segédanyag, sőt még 12 tablettával is több van benne. Ez egy antiepileptikum.


De nem, ő lamolepet ír fel. És mondja "nem is tudtam hogy van ilyen".


Nem tudja amikor ott van egy egészségügyi komplex rendszer a szája előtt és beírja lamotrigine és kiadja?


És nem egyszer volt már, hogy pár száz forint helyett kb. 5000 Ft-ot kellett fizetnem, mert vagy elírt támogatást vagy más terméket írt fel (érdekes módon megint magyar terméket).

2023. jún. 10. 08:01
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Persze! -Gyógyszergyárak, - jutalékért!
2023. jún. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Lehetséges, hogy részben placebo gyógyszerek ezek?

Azért eléggé figyelemre méltó, amit ír a kérdező. Figyelmeztette a doki, hogy ne vegyen be x-nél többet, de bevett, és semmi hatása. Ez mondjuk fura.

2023. jún. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
10%

Orvosi tanácsra - ha részesülsz egyáltalán abban a kegyben, hogy eljutsz hozzá ÉS méltóztatik veled foglalkozni is, - magadra húzhatod az anyaföldet.

-Többségüknek nem is kitűzött célja a gyógyítás, - jobb nekik, ha minél hosszabb ideig járulékfizető gyógyszerfogyasztóként lebegsz a semmiben.

2023. jún. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
37%
Nem véletlenül hívják őket ORV-osnak,ha érnének valamit akkor gyógyító lenne a nevük.
2023. jún. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet az orvoslátogatókkal? Orvosi tanácsra persze. Kedves 8
2023. jún. 10. 08:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!