Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A "maguk fajták" megalázó...

A "maguk fajták" megalázó kifejezés tulajdonképpen egy burkolt antiszemita beszólás?

Figyelt kérdés

Amióta Pesten élek, azóta találkoztam ezzel.

Azt tudom, hogy aki kapja, az nagyon meg szokott sértődni ezen.

Jól gondolom, hogy ez a szalonnácik által használt kifejezés?



2023. jún. 11. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom a magunk fajták ezt nem értik
2023. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2023. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor mire céloznak ezzel?
2023. jún. 11. 17:02
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekemy mint jó szövegértésű egyénnek ez úgy jön le, hogy ez valami származásbeli vagy kasztbeli megkülönböztetésre utaló szóhasználat.


Egy nő, akinek címezték és tanúja voltam az esetnek, így reagált: "tisztában vagyok vele, hogy mire utalt ezzel" és látszólag nagyon megdöbbentette a beszólás.

2023. jún. 11. 17:08
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem burkolt, ez konkret es nyitott.
2023. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kizárólag "nácizásra" utalhat.

Pl. ha egy "magafajta" nőt emleget vki, elképzelhető, hogy burkoltan leqrvázta az illető "hölgyet".

Vagy, mint #1 utal rá (ráadásul többesszámban), arra gondolhatott, hogy vagyunk néhányan, "magunkfajták", szellemileg nem túl bonyolult népek, akik a többnyire pejoratív értelemben vett fogalom láttán/hallatán nem feltételeznek se rasszizmust, se egyéb, szótárilag szigorúan behatárolt fogalmat.

A magamfajta gyengeelméjűnek pedig eddig eszébe se jutott így kifejezni magát,

ha bármelyik rasszra, vagy konkrétan a zsidóságra, mint az ókori közel-keleti népre,

vagy mint a zsidó vallást, kulturát követő személyre utalna.

2023. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Inkább a "tudjukkik"-ezés kódolt zsidózás.
2023. júl. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Még valami: én már nagyon rég nem találkoztam ilyen kódoltak zsidózóval, de ha megint az utamba sodorna egyet az élet és rákezdene a tudjukkik-ezésre, én eljátszanám a tudatlant és felszólítanám, nevezze meg, kire gondol.

Állítom, nagyon idegessé válna. Én meg jót szórakoznék a nácik gyávaságán.

2023. júl. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sajnos én az alföldre leköltözve munkahelyen tapasztaltam ezt meg, de ők egész nyíltan is zs.dóztak.

Egyes helyeken még ebben az országban akár teljesen nyíltan is antiszemiták, ezt nem is titkolják, és ezek a szólamok felerősödtek a COVID alatt. Azért hihetetlen, mik mennek még 2023-ban ebben az országban.

2023. júl. 12. 11:55
 10/12 anonim ***** válasza:
3%
#9 Jó ezt olvasni, ezek szerint van még remény a magyar emberekben.
2023. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!