Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez egy nagy igazság vagy nem...

Ez egy nagy igazság vagy nem a magyarok nagy részéről?

Figyelt kérdés

Mindenki büszke hogy mennyit mennyire keményen dolgozik. Hogy erején felül dolgoik, miért lóg a bele, 50 gyógyszert szed, labon kihordott 3 infarktust, félrokkant, de MÉG ÍGY IS dolgozik. Mert azt hiszi, ettől lesz értékes, hogy mennyit dolgozik, es felaldozza magát a munka oltárán. Ezt tartsa értéknek. Mivel mindenki értékesnek akarja érezni magát meg ertékesnek akarja tenni magát, dolgozni fog, erején felül, akkor is, ha épp éhenhaláshoz is keves pénzt kap érte. Hiszen, ha ehhez az egyhez kötötte az emberi értéket...ezen az egyen keresztül tudja megszerezni, maganak érezni a vilagnak megmutatni


Ez a típusú magyar ember lenézi azt, aki nem dolgozik, kevesebbet dolgozik, nem diplomás munkát végez. Nem tud dolgozni mert fogyatékkal élő egészségkárosult, nem akar dolgozni, büdös neki a munka mert nem elég ugye bejárni dolgozni, szeretni is kell; aki csak 4 órát dolgozik, aki csak 6 órát dolgozik, aki csak 8 órát dolgozik, aki csak 10 órát dolgozik, aki csak 12 órát dolgozik, aki csak 24 órát dolgozik, aki nem éjszakázik, aki egy műszakban van csak, aki hétvégén nem dolgozik, aki kiveszi a szabadságát, aki nem visz haza munkát, aki szabadság közben nem a munkával foglalkozik, akinek egyáltalán van szabadsága, aki táppénzre mer menni mert leszakadt a lába, hiszen azzal azért még lehet ám dolgozni, aki nem dolgozik mert mentális beteg mert az nem is betegség. Aki csak a pénzért csinálja, aki kiáll azért mert nem tud megélni a hivatásából mert ha hivatás akkor az a minimum hogy a hivatásod oltárán halj éhen.


2023. jún. 19. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Maximálisan igaz sajnos...
2023. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Valahogy ìgy...


Nem azt kérdezik, boldog vagy-e, hanem, hogy mit dolgozol és hogy hol? 🥲😆

2023. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Ezinkább valami elk*rt sztereotípia a részedről. A többségre nem igaz.


Én sokra tartom, hogy keményen dolgozom, de azt sosem tartanám sokra, hogy az egészségemet tönkre tegyem azért, hogy valaki év végén kiszedje a profitot a részvényei után.


Én - bujtatott - lenézést inkább a kérdésed mögött látok...

2023. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Undorító a diplomás, magukról sokat gondoló magyar társadalom nagy része!
2023. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Én is úgy látom, hogy a magyarok nagy részére igaz. Lesznek, meg már úgy látom vannak olyan válaszolók, akik mint a hivatásos, fizetett megsértődők, egyből vagy magukra veszik, vagy kezdik a mantrát, hogy "ne általánosííítst!"

Tőletek kérdezem, ha a rabszolga lelkű, mindenre bólogató magyarok nagy részére(persze nem mindre) igaz ez, akkor hogy kell nem általánosítani? Mi a nem általánosítás szabálya?

2023. jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%

#5: a kérdező a magyarokról kérdezett. Akkor most vannak kicsit magyarok, meg jobban magyarok, akikre inkább igaz ez?

Egyszerű pszichológiai projekció a részedről, ha sértődöttséget magyarázol bele abba, hogy egy kijelentést cáfolok.

A formális logika alapszabálya: egy univerzális kijelentést cáfolható egyetlen egzisztenciális kijelentéssel.


Egyébként ha belegondolsz, vicces ez: itt egy kijelentés a magyarokról. Majd egy rakás ember idejön - sőt, a válaszod alapján ez volna az elvárás - azzal, hogy "milyen igaz, a magyarok ilyenek... ja persze, ÉN persze nem, de amúgy tényleg igaza van a Kérdezőnek!", így szépen sorban.

Na, valahol ez a kétszínűség a bajom az általánosítással: annyi a célja, hogy magas lovon ülve többnek érezhessem magam.

2023. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
de mi szerbek vagyunk, akik eddig ìrtunk, nem magyarok. 🤣😘
2023. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Kizárólag a te felelősséged, hogy hogyan értelmezel egy választ. Ahogyan az meg az enyém, hogy én hogyan. Ha én is ezt tapasztalom, mint a kérdező, jogom van azt tapasztalni. Hiszen ez volt a kérdés. Neked viszont nincs jogod valaki valóságát érvenyteleníteni, és nem komolyan venni. Mert ugye a békén hagyás egy magas szint. Ezzel is van még bőven dolga a magyarnak.
2023. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Ja, és inkább elébe megyek a dolognak, mert bizony sajnos a frusztrációviselés sem erőssége egyeseknek, ha éppen valaki mást gondol. Nekem megfelel, amit te gondolsz, mert neked van vele dolgod. Én ezt gondolom a magyarokról, amit a kérdező. Tudtam kapcsolódni. Te nem tudsz, akkor kivel is van gond?
2023. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem, én azt írtam, hogy a magyarok nagy része, nem pedig hogy a magyarok!
2023. jún. 19. 16:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!