Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire nem normális, ha...

Mennyire nem normális, ha valaki nem tud társaságba járni?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy ha egy társaságban kell megjelenni pl. vacsora egy jobb helyen, buli, koncert vagy bármi, ahol 2-nél több ember van, akkor az ember szorong, feszeng, teljesen bezárkózik, "túlélésre játszik" csak hogy legyen már vége, ne kelljen senkivel beszélni, ne kérdezzenek semmit, észre se vegyék. Eleve csak akkor jelenik meg, ha elkerülhetetlen. Tapasztalatok? Ez mennyire beteg dolog?

2023. jún. 24. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen vagyok, természetes üzemállapotom. Lehet adottság is de olyan mentális állapot is amit lehet/kéne javítani.
2023. jún. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Természetesen nem egészséges dolog, mert kárt okoz az elszenvedőnek és az elszenvedőknek is. De ez ilyen, keress pszichológust ha nagyon fontos.
2023. jún. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Lelki oka van, pszichológus tud segíteni.

Érdemes megoldani lelkileg ezt a problémát, hogy jól érezze magát egy társaságban az, akinek ilyen problémája van.

Ne azon gondolkodj: "ez mennyire beteg", szerintem nagyon sokan érintettek, de kérhetsz segítséget.

2023. jún. 24. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Az igazi kérdés, hogy fontos e neked a társaság, mert ha nem akoir kár vele bajlódni. Ha viszont szeretnél emberek közé beilleszkedni csak valami miatt nem megy, akkor a problémát meg kell valahogy oldani.
2023. jún. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Dettó. Én még tetézem azzal, hogy megpróbálom oldani a bennem lévő feszültséget, aztán a magabiztosság látszatát keltve például benyögök valami nem oda illő mondatot, témát, valami szánalmasat. Nem különösebben vágyom társaságra, csak nem lehet mindig elmenekülni, hogy csak az a néhány ember legyen körülöttem aki ott szokott lenni.
2023. jún. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Szociális fóbiásként a kérdésben leírtak teljesen igazak rám is.
2023. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam volna, hogy ennyien így vannak ezzel. Egyébként sem vagyok nagy társaságkedvelő, de az utóbbi időben színtiszta szégyent érzek, ha valahol meg kell jelennem.
2023. jún. 24. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!