Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A babaváró buliknak mi értelme...

A babaváró buliknak mi értelme van?

Figyelt kérdés
Vagyishogy régen nem csaptak ilyen nagy felhajtást a gyerekszülés körül. Ez ilyen Amerikából importált szokás, hogy össze kell gyűlni, ajándékokat adni, játékokat játszani. Nem inkább azután kéne bármi ünnepséget tartani, ha már megszületett a csecsemő és egészséges, minden rendben van vele? Utólag lehet kicsit kellemetlen, ha mégis fellép valami komplikáció és előre megvolt a nagy buli.

2023. júl. 18. 19:54
 1/10 Kitana. ***** válasza:
85%
Szerintem ha utólag komoly baj lenne, az lenne a legutolsó gondolatuk az embereknek, hogy na, bezzeg buli az volt. Én nem akarok gyereket és abszolút nem vonzanak az ilyen babázós dolgok, de szerintem alapvetően nincs azzal baj, ha az ember talál alkalmat arra, hogy jól érezze magát a családjával, barátaival.
2023. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

A szervező pénzt vagy ajándékokat kap, amivel anyagi haszonban részesül, a meghívottaknak pedig van lehetőségük és ürügyük lerészegedni, kilépni a hétköznapi rutinból.


Gyakorlatilag sajnos erre megy ki a játék.

2023. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Régen több gyerek is született.


Egyébként minden szokást valahonnan "importáltunk".


Ami meg egy embernek fontos, az már egy embernek számít. Ettől még a többi ember számára megmarad a joga, hogy ignorálja.

2023. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

En szeretem az efféle játekokat. Mokasnak is vélem, halloweent is szeretem, kisebb kozosseggel megunnepelni, nem az utcan kopogtatni. De dekoralni, sutni, bohockodni, ezt mind jo dolog.

Persze megértem azt is akinek ez nem a világa, nem is kotelező ilyenket tartani.

2023. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Semmi, a lehúzáson kívül. Sokaknak nem elég, hogy nászajándékpénzt várnak az esküvőjükön, még az is kell, hogy kölyküket is más pénzelje. Kisajtolni ajándékokat azoktól a balekoktól akik meghívásra elmennek egy ilyen " bulira".
2023. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
fú minden baj!!!!!!! ne legyen senkinek semmi öröme az életben!!
2023. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerű: Az ember szeret ünnepelni.

Jóval kevesebb ünnep van manapság, mint régen, pl a középkorban volt

És az ember szereti megünnepelni a mérföldköveket az életben.


ha meg láttál már valaha friss gyerekes családot, hát akkor sejtheted miért nem a születés után ünneplik.... Nem alszanak, folyamatos stresszben vannak az új élethelyzettől, egy merő rumli a lakásuk... Egyszerűen nincs idejük és energiájuk bulit szervezni. A szülés előtt meg van.


A kérdés inkább az, hogy miét zavar, ha egy baráti társaság összejön és ünnepel? Szülinapot is, esküvőt is, de még a temetést is megünneplik, akkor ezt miért ne ünnepelnék?

2023. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
69%
Ajándékok.
2023. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként mindenki úgy írja, hogy pénz meg ajádnékok, mintha amúgy annyira bevett szokás lenne hülyére halmozni az ifjú szülőket ajándékokkal meg pénzzel:D

Általában csak simán összegyűlnek, esznek-isznak, játszanak oszt annyi, vagy batyusbál jelleggel, vagy pl mindneki fizeti a maga által rendelt pizzát. Meg nyilván a szervező pár is várja a vendégeket valamivel. Dehát ez egy házibulin is így van alapból.

2023. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Sokan úgy tesznek, mintha a világon nekik lenne először gyerekük, vagy valami nagy teljesítmény lenne védekezés nélkül szexelni. Az jogos, hogy majd a diplomaosztón ünnepelnek, akkor már lesz rá okuk. Addig míg meg sem született, nem nevelték fel tisztességesen, túlzásnak tartom ezeket a nagy partikat.
2023. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!