Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha rokoni vagy baráti vendégsé...

Ha rokoni vagy baráti vendégségben a feltálalt ételben macskaszőrt, hajszálat vagy egyéb undorító dolgot találtok, mit csináltok?

Figyelt kérdés

Szóvá teszitek, vállalva egy esetleges konfliktust vagy sértődést?

Hallgattok és esztek tovább?

Befejezitek az evést és felálltok az asztaltól?



#konfliktus #vendéglátás #macskaszőr #élelmiszer-higiénia #hajszál a levesben
2023. szept. 1. 04:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocs, nem bírok most többet enni, nagyon xar a gyomrom.
2023. szept. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Megeszem szorrel egyutt. Sokat dolgozott vele,nem akarom megserteni. Megiscsak a csalad mindenrkott.

Egy szor vagy hajszal se betegseget se hslalt nem okoz. Nem erdemes megeitdmu ,megalazni vele a hazigszdat. Illetve etteremben ugyis sok ilyesmi van benne.

2023. szept. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kitana. ***** válasza:
91%
Családdal, barátokkal vagyok olyan viszonyban, hogy nem lenne sértődés abból, ha megjegyezném, hogy szőrös, hajas a kaja, de kivenném és enném tovább… általában úgyis csak az az 1-1 darab van benne, nem egy egész bunda vagy hajkorona.
2023. szept. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Ha valami nagyon undorító van benne (egyszer találtam egy kukacot a rizsben) akkor megmomdom hogy bocsi, de ezt nem tudom megenni, remélem nem haragszol meg érte.

Szőrszálat/hajszálat kipiszkálok, nem mondok semmit.

2023. szept. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nagyon hajfóbiám van, lehet elkezdenék öklendezni. Mikor a saját kihullott hajamat kell szednem fésűből vagy beragad a lábujjaim közé, legszívesebben kiugranék az ablakon.
2023. szept. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Kiszedem feltűnésmentesen, nem kerekítek neki nagy feneket, itthon is megesik 1-1 hajszál, macskaszőr. Ha durvább dolog lenne, írta vki a kukacot, azt nyilván megmondanám, és nem enném tovább a kaját. A lepontozásokat viszont nem értem, kötelező undorodni 1 db hajszáltól? Ha vki igen, szóljon, de nem vagyunk egyformák, ne legyen kötelező kiborulni tőle.
2023. szept. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Hogy az istenbe lehet hajat meg macskaszőrt kajába főzni? Messze nem vagyok rendmániás, de milyen putri az ilyen? 35 évem alatt egyszer nem sikerült hajat kajába főznöm.
2023. szept. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Szőrszálat, hajat szó nélkül kiveszem, és a tányér szélére teszem. Az ételt meg gond nélkül megeszem. Hosszú szőrű, tömött bundájú macskánk van, néha itthon az orrom előtt száll bele a kajámba a macskaszőr csak úgy a levegőből. Sőt néha a saját hajszálam hullik bele a tányéromba. Nem tudok mit tenni ellene, megszoktam már, nem zavar. Mondjuk levesbe döglött légynél szólnék, hogy inkább szedjünk másik tányérba egy másik adagot, mert az enyémbe belefulladt egy légy.
2023. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanulságosak. Úgy látom, elég nagy a szórás abban, ki hogyan ítéli meg ezt a dolgot. Én undorítónak találom, egyszerűen nem tudok ilyen helyzetben tovább enni, akkor se, ha mondjuk csak szempilla van a kajában. Persze más eset az éhező emberé, aki örül, ha végre van mit ennie - olyankor nyilván nem a higiéniát nézi.
2023. szept. 2. 00:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Klasszikus etikett szerint nem szabad szóvá tenni.

Egyéni érzékenységtől függően abbahagyni az evést vagy kivenni az idegen anyagot.

Egyrészt udvarias ember nem akarja kellemetlen helyzetbe hozni a vendéglátót, másrészt a többiek étvágyát és szórakozását sem akarja elrontani.


A vendéglátó pedig, ha van esze, nem kommentálja. Ha egyszer szól, mondhatod, hogy elteltél vele. Ha bunkó módon beszól, hogy akkor miért szedted ki, stb., akkor pedig magára vessen.

2023. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!