Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vendégségben, esküvőn miért...

Vendégségben, esküvőn miért van leves az étel előtt?

Figyelt kérdés
Ha az ember éhes és enne egy jót akkor rögtön a főételt enné. Étteremben sem esznek levest az emberek. De ha vendégségbe megy az ember akkor rögtön jön hogy levest kell enni, ha meg valaki nem eszik rögtön sértésnek veszik.
2022. okt. 29. 10:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Családi ünnepi ebédnél ez a szokás. Az étterem más. De ha menüt kérsz, abban is van leves.
2022. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

A leves normal esetben elokesgiti a gyomrot a kovetkezo nehezebb ételre.

Alapnak kene lennie

Ettermekben is van leves vagy tobbfogásoso menurendszer is csak sajnálják rá a penzt.

A magyar bezabál egy 5 kilos pörköltet es ez az étkezési kzltúránk.

2022. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
*előkészíti
2022. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem szeretem a levest. Eltelit valamiert, es a foetelt alig birom megenni. Aztan meg kesobb ehes vagyok. Ugyhogy en sokszor nem levesezek inkabb (vagy max. ilyen fel merokanallal).
2022. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Ez a szokás. Vasárnapi menü is jellemzően a húsleves + második. Régen sokkal több levest ettek, ma már a kapkodó életmódunk mellette nincs idő három fogásos ebédre, ezért már csak ünnepekkor szokás (bár én hétköznap is szoktam, ha menüt ebédelek).
2022. okt. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%
#2, nem tudom, hol elsz, de ne a csorokbol indulj ki. En, ha vendeget hivok, nem csinalok porkoltet (vagy toltott kaposztat), meg ilyeneket. Akkor mar inkabb pacolt hus, korbe rakva vele egyutt a sutoben sult burgonyval, parolt zoldseg, tojassali, esetleg haletel, stb. Ami olyan tipikusabb magyar kaja, az a rantott hus, ami megallja a helyet, de az csak nagyon ritkan. Levest nem keszitek, mert bar tudok, es allitolag finomat, nem szeretek levest fozni. Ugyhogy majd mas csinal, amikor o tartja a vendegseget.
2022. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

Ez csak pelda volt hogy a magyar 1 fogást eszik.

Ez egy kulturálatlan es egészségtelen etkezés.

2022. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagyunk pénzesek, így a leves nem előétel, hanem főétel, utána valami kis édesség.
2022. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

A leves egy normális étkezés része.

Aki akarja, kihagyja.

2022. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

"Étteremben sem esznek levest az emberek."


De. Étteremben is mindig több fogás van...

2022. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!